הטבלה המחזורית של מנדלייב (גם כימיה זה מדע) +כמה עובדות שקשורות להולכת חום - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטבלה המחזורית של מנדלייב (גם כימיה זה מדע) +כמה עובדות שקשורות להולכת חום

manbot

Recommended Posts

האמת לצורך העיננין אין פיזיקה בלי כימיה ולהפך...

אבל זה לא הקטע.

מהי המתכת בעלת טמ"פ הרתיכה הגבוה ביותר?

וולפרם (טונגסטן)

אגב מה עם השאלה שלי? מהו היסוד בעל טמפרטורת ההתכה הנמוכה ביותר? איזה תנאים צריך בשביל להתיך את אותו יסוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יופי טופי!

למה רק על הדפנות?

כי רק שם נמצאים אלקטרונים חופשיים.

בגלל המבנה של גרפיט, בדפנות שלו יש מערך של אלקטרונים חופשיים אשר יכולים לנוע בחופשיות בין האטומים ובכך לליצור זרם חשמלי.

אם אני לא טועה, טמפרטורת ההתכה הנמוכה ביותר של חומר כלשהו היא חלקיק מעלה מעל האפס המוחלט (לא בטוח בקשר לזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהמתכת בעלת ההתכה הגבוהה ביותר הוא איישטן (אם אני רושם נכון) לכול הידוע לי הוא מתכת אם אני טועה זה צריך להיות בעל מסה סגולית גבוהה כמו אורניום וכו' (איישטן הוא חומר בעל אותן תכולות כמו האורניום רק בלי ה'זבל' הבעייתי שמשתמשים בו לראש גרעיני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרפיט מוליכה חשמל מהסיבה הפשוטה שקיים אלקטרון חופשי לכל אטום פחמן בה, אותו אלקטרון עובר בין השכבות של החומר. (היא מוליכה בין השכבות, כלומר אם הייתה שכבה אחת היא לא הייתה מוליכה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהלום-

CVD diamonds-החומר ששמים על נורות כמפזר חום.

מורכב מפחמן, ולעומת זאת, אחת הצורות האחרות של פחמן הינה הגרפית-חומר מאוד רך שנמצא בתוך העפרונות שאיתם אנו כותבים כיום.

תיקון קטן, שרובנו לא יודעים אותו: עד לפני 10 שנים בערך זה היה כך; עופרת בתוך כלי כתיבה שונים, כגון עפרונות.

אבל בגלל שעופרת וגרפיט כידוע הם רעילים, כבר לא מייצרים חודי עיפרון מהחומרים האלה.

החומר שנמצא בתוך העיפרון שאותו אנחנו מורחים על הדף כל יום הוא לא אחר מאשר גיר צבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח פורשר? אין לזה מרקם של גיר וזה גם לא עושה לי צמרמורת כשאני כותב על דף (גירים עושים לי צמרמורת נוראית)

black-dawn:

תשובה מדויקת ;D

עריכה:

אני חושב שהמתכת בעלת ההתכה הגבוהה ביותר הוא איישטן (אם אני רושם נכון) לכול הידוע לי הוא מתכת אם אני טועה זה צריך להיות בעל מסה סגולית גבוהה כמו אורניום וכו' (איישטן הוא חומר בעל אותן תכולות כמו האורניום רק בלי ה'זבל' הבעייתי שמשתמשים בו לראש גרעיני)

לא מצאתי שום יסוד בשם איישטן-could you enlight me?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...