איך "לקרוא" את הנגד הזה? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך "לקרוא" את הנגד הזה?

ori14

Recommended Posts

יש לי נגד מקולקל שאני רוצה להחליף אבל אין מושג איך לקרוא אותו (אני די מתחיל), בדקתי בכמה אתרים את המשמעויות של הצבעים אבל אני לא יודע מאיזה צד להתחיל כי הצבעים קצת מחוקים ואני לא בטוח אם יש שם את הצבע שמסמל את "איכות" הנגד.

מישהו יכול לקרוא את זה? (הנגד הכחול באמצע, מלמעלה למטה זה נראה כמו אדום [שחוק], אפור/כסף [שחוק], כתום [שחוק קצת], שחור)

http://img684.imageshack.us/i/dsc00201qg.jpg

תודה מראש,

אורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתן לקרוא את הצבעים בצורה אמינה. תמדוד את הנגד מאם מולטימטר

לפי הצבעים לדעתי השחור זה הדיוק של הנגד (במקום כסף / זהב) ולפי הצבעים האחרים הוא כנראה אחד מתוך 39K 47K 390K 470K. אבל אם הצבע האחרון לפניי השחור הוא כסף / זהב אז הוא יהיה מקס' כמה ohm

במתח נמוך מאוד לא סביר שנגד הספק של כמה K יישרף והנגדים לא נראים שרופים. יש מלא צבע של שרוף אל המעגל יכול להיות מרכיבים בצד השני - תבדוק מה נשרף שם

אם הנגד התחמם יכול להיות שהקווים שלו שינו צבעים מהחום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המולטימטר לא מצליח להתאפס עליו, הוא קופץ מכמה מאות לאלפי אוהם, ואחרי כמה שניות חוזר למצב ההתחלתי כאילו אני לא בודק כלום (המולטימטר תקין).

הצבע השרוף מהצד השני זה מנגדים שפעם היו שם, אלו שיושבים עכשיו בצד הזה בתמונה פשוט הולחמו הפוך בתיקון במקום אלו שלמטה. שאר הנגדים/ קבלים במעגל תקינים לפי המולטימטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מודד נגדים בתוך המעגל המולטימטר מודד במקביל את הנגדים ואת יתר המעגל - אתה יכול לקבל התנגדות לא נכונה (קטנה יותר) ממה שהנגדים באמת

תנתק צד אחד של הנגד מהמעגל ותמדוד אותו

קורוזיה אל הנגד / אל המגעים של המולטימטר יכולה לגרום למולטימטר לקפוץ. תתקע את המחטים של המולטימטר לתוך בדיל (שנשרט קצת ויוצר מגע טוב) או תשתמש אם תנינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...