מסך מומלץ לקריאת ספרים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מומלץ לקריאת ספרים

avinatbezeq

Recommended Posts

אני קורא הרבה ספרים על מסך המחשב, ומאז המעבר למסכים רחבים אני בבעיה.

במחשב הישן שלי השתמשתי במסך 20" עם רזולוציה של 1400 על 1050. הנקודה היא שהשתמשתי בו במצב עומד (Portrait) כך שהתאים לי יופי לקריאת ספרים.

המסך החדש שלי הוא u2410. הוא מספק לי 1920 על 1200. הנק' היא שבגלל שהוא רחב לא נוח לעבוד איתו במצב עומד (הוא מגיע יותר מדי גבוה ונמוך כך שצריך ללכת עם הראש למעלה למטה, וגם הוא צר מכדי שאפשר יהיה לעבוד עם עוד חלון לצד חלון הקריאה) . אם שמים אותו במצב רגיל אז הדף מוצג קטן (כי אני משתמש ב-IE כדי לקרוא, וצריך להוריד עוד הרבה בשביל התפריטים של IE, כך שאני מעריך שנשאר רק 1000 פיקסלים לגובה הדף).

חשבתי להוסיף עוד מסך לצד ה-u2410 כדי שיהיה לי נוח לקרוא איתו מסמכים וספרים. מה מומלץ למטרה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תתקין FF4 או CHROME

או אפילו את הבטא של IE9 - שהוא ממש מהיר ורץ יפה.

הם תופסים הרבה פחות מקום על המסך, בעיקר ה-IE שהוא נורא מינימליסטי.

דבר שני אני לא מבין.

במצב PORTRAIT זה לא מתאים לך כי צריך להזיז את הראש מעלה ומטה, במצב רגיל לא מתאים בגלל שהגובה קטן מידי.

מה לגבי 30" של שנותן לך 2560*1600?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תתקין FF4 או CHROME

או אפילו את הבטא של IE9 - שהוא ממש מהיר ורץ יפה.

הם תופסים הרבה פחות מקום על המסך, בעיקר ה-IE שהוא נורא מינימליסטי.

רעיון טוב שלא חשבתי עליו. תודה. :yelclap:

דבר שני אני לא מבין.

במצב PORTRAIT זה לא מתאים לך כי צריך להזיז את הראש מעלה ומטה, במצב רגיל לא מתאים בגלל שהגובה קטן מידי.

זו בדיוק הבעיה עם הפורמט של 16 על 9 (ואפילו 16x10) לעומת הדור הישן של ה-4x3!

דבר שני אני לא מבין.

מה לגבי 30" של שנותן לך 2560*1600?

אני שוקל את זה. הבעיה זה העלויות. מסך נוסף יעלה לי כ-1,500 שקל. ה-"30 יעלה לי כ-6,000 שקל (נגיד 4,500 אם אמכור את ה-u2410 הכמעט חדש שלי באיזה 1,500 שקל...). יותר מזה - מנסיוני בעבודה עם שני מסכים זה יותר נוח מאשר עבודה עם מסך גדול אחד. אני מדבר על שימושי עבודה כאשר מה שאתה צריך זה להסתכל על שני דברים שונים במקביל - נגיד מסך help ומסך - ולא כשאתה צריך להתסתכל על דבר אחד גדול (סרט, משחק) שאז הרווח בין המסכים מפריע ואז וודאי עדיף מסף גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...