שיפור ביצועי מחשב: SSD? זקוק לייעוץ בנושא. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפור ביצועי מחשב: SSD? זקוק לייעוץ בנושא.

xena

Recommended Posts

שלום לכולם,

תוכלו לראות את המפרט שלי ב"מפרט שלי" כאן באתר. השימושים שלי הם מעט מעל המשתמש הממוצע. תמיד עובדים כמה דברים ברקע, ותמיד מותקנות עשרות תוכנות על המחשב. בין הפעולות ברקע אפשר למצוא הקלטת סרטים מהטלויזיה בגדלים של 1 גיגה לשעת סרט, כלומר קבצים גדולים.

עכשיו, למרות שאני מחליף מחשב פעם בשנה, אני עדיין אף פעם לא מסופק מתחושת המהירות של עבודה שוטפת עימו. אני תמיד עם כונן 7200RPM, ואין לי ספק ששם מצויה הבעיה. הייתי רוצה המלצה לכונן מסוג אחר (SSD אולי) אשר יתן לי חוויית שימוש זריזה יותר. אני לא רוצה להשתולל בהוצאה, ומדובר רק בכונן למערכת ההפעלה (כלומר, 40GB גם יספיקו).

שאלתי או תהייתי היא האמנם ההבדל בביצועים יביא להבדל מורגש בעבודה השוטפת (פתיחת תוכנות, העדר תקיעות... וכו)?

בבנצ'מארק הכונן שלי נותן 80 MB לשניה ואילו בקריאה באתרים אני רואה שהאינטל X25 נותן מעל 200MB לשנייה. האם זה יפתור לי את הבעיות?

אין לי בעיה לזרוק 500 ש"ח על 40 גיגס אם השיפור אכן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבורה מתמשכת אינה היתרון העיקרי או הגדול ביותר של רכיבי , אלא זמני גישה אשר גם משפיעים יותר על עבודה שוטפת והרגשה כללית.

מספרים יש בהרבה מקומות אבל אני לא חושב שאפשר לומר לך לא רק אם אתה תרגיש בהבדל מלכתחילה (אם כי אני בספק שלא) אלא גם האם בעיניך ההבדל שתרגיש יהיה שווה את המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אם הבנתי נכון, אם קונים SSD בעיקר למערכת הפעלה, אז מה שחשוב באמת זה זמן קריאה, ולא זמן כתיבה (הכתיבה מתבצעת בעיקר בהתקנת וינדוס ותוכנות, אך לרוב לא בעבודה שוטפת). האם אני צודק?

פשוט ראיתי שזמן הכתיבה דיי נמוך לכוננים האלה. לעיתים יותר נמוך מ HDD רגיל.

מאז שכתבתי את ההודעה, בדקתי מחירים וכעת אני מתלבט בין X25 בגרסא M או V. יש הצעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אם הבנתי נכון, אם קונים SSD בעיקר למערכת הפעלה, אז מה שחשוב באמת זה זמן קריאה, ולא זמן כתיבה (הכתיבה מתבצעת בעיקר בהתקנת וינדוס ותוכנות, אך לרוב לא בעבודה שוטפת). האם אני צודק?

פשוט ראיתי שזמן הכתיבה דיי נמוך לכוננים האלה. לעיתים יותר נמוך מ HDD רגיל.

מאז שכתבתי את ההודעה, בדקתי מחירים וכעת אני מתלבט בין X25 בגרסא M או V. יש הצעות?

אני מציע לך ללכת על ה M 80GB G2

40G באמת יספיקו לך אבל פחות או יותר רק למערכת הפעלה , המטרה היא שכל התוכנות גם היו על הכונן כדי להינות מביצועים.

זה נכון ש READ זה מה שחשוב אבל מה שיותר חשוב זה SEEK TIME שפה היתרון של ה הוא פי 100 מדיסק מכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...