המלצה למחשב נייד עד 12" במחיר של עד 4000 לסטודנטית - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למחשב נייד עד 12" במחיר של עד 4000 לסטודנטית

roma4k

Recommended Posts

ערב טוב,

אני מחפש בשביל חברה. היא סטודנטית שמעוניינת במחשב קל ונוח, עם זמן ארוך ופליטת חום נמוכה כמה שפחות.

מיועד לגלישה באינטרנט, עבודה משרדית.

אשמח לקבל המלצות לדגמים ספציפיים.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, אני הייתי נמנעת מנטבוקים. לטעמי השימוש בהם כמחשב ראשי מתסכל. לעומת זאת, מחשבים בעלי מעבדים סטנדרטיים שעדיין משמרים את הניידות וחיי הסוללה המעולים ב-12.1" ומטה יעלו בדר"כ הרבה מעבר למה שהקצבת. קטגוריה שכדאי אולי להסתכל עליה היא מחשבי ה-CULV, אלו מחשבים בעלי מעבדים חלשים יותר מהסטנדרט אך חזקים יותר מנטבוקים. המחשבים שמכילים אותם בדר"כ קלים, קטנים, בעלי חיי סוללה טובים ויחסית זולים. ב-12.1" ומטה אפשר להסתכל לדוגמא על:

LG T280 - חמוד וקל מאד. 11.6". מעבד סביר בהחלט יכנס בתקציב (CULV). יש אחריות לשנתיים.

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=15489

Acer 1830T - דומה בגודל ובמחיר ל-T280. זמין בארץ בעיקר ביבוא מקביל למיטב ידיעתי. בעל חיי סוללה טובים.

מהו רף המשקל שנראה לך סביר? לדעתי יתכן ששווה לשקול גם מחשבי 13.1". יש יותר אופציות, במיוחד בקטגוריית הניידים עם סטנדרטיים, וחלקם קלים ומשתלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-LG קצת יקר לדעתי. 4000 שקל למפרט מהדור הקודם.

נכון שלשימושים שפרטת אין ממש סיבה ללכת על מחשב עם מעבד חזק במיוחד

מספר אפשרויות עדיפות:

- האופציה הכי זולה יהיה ה-x100e של לנובו שעולה 2370 שח - http://www.pcbay.co.il/Product.aspx?ProductID=3132

מעבד AMD סביר מאוד, בניה איכותית יותר מנטבוק ממוצע, ומסך מט. משקל 1.5 ק"ג עם סוללת 6 תאים שתספיק לכ-5 שעות.

- אופציה מקבילה ללנובו ויקרה יותר הוא ה-ASUS Eee PC 1215N שיעלה 2900 שח

מעבד מקביל ללנובו, 2 ג'יגה זכרון ודיסק קשיח קצת גדול יותר (המסך מבריק). משקל 1.5 ק"ג עם סוללת 6 תאים שתספיק לכ-5.5 שעות

עוד לינק - http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=1INA4E224412&cfm=7E05AFD1

שני המחשבים הללו יספיקו לדרישה של גלישה באינטרנט, עבודה משרדית לצד פליטת חום נמוכה וסוללה ארוכה.

במידה ואתה מעוניין לקבל מעבד חזק יותר, אופציה טובה מה-su7300 הוא ה-i3 330um החדש שקיים ב-UL20FT של אסוס

שוקל 1.5 ק"ג, ובמחיר של 4000 שח הוא עדיף לדעתי מה-. זמן הסוללה המוערך שלו הוא כ-5 שעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-LG קצת יקר לדעתי. 4000 שקל למפרט מהדור הקודם.

המעבד, ללא קשר לדור, עדיין חזק מה-Atom D525 או ה-MV-40. אלו נטבוקים והמחיר בהתאם. לא בהכרח נטבוק זו בחירה רעה כאן, זו שאלה של ציפיות ואם אתה מעוניין בנטבוק אז אלו בחירות טובות. אני אישית הייתי בוחרת משהו קצת יותר חזק.

CULV זה Consumer Ultra Low Voltage . זו קטגוריה חדשה יחסית של ניידים זולים (בהשוואה לעלות של ניידי ULV בעבר) אשר מכילים מעבדים בעלי מתח חשמלי נמוך. אלו בדר"כ מעבדים חלשים ממעבדים סטנדרטיים אבל לרוב חזקים ממעבדים של נטבוקים (תלוי בדגמים שמשווים). הם מאפשרים פחות חום ויותר חיי סוללה ממעבדים סטנדטיים.

ה- UL20 הוא אכן בחירה טובה. לא ראיתי אותו בארץ בשום מקום מלבד ל-Qsys אבל אם אתה משיג אותו מהם עם אחריות הוא משתלם יותר מה-T280.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד, ללא קשר לדור

ההשוואה היית כמובן ביחס לאסוס ul20 שמכיל i3.

אני מבדיל בין 2 פלחי שוק שמתאימים פה, נטבוקים חזקים וניידי CULV.

למרות החוזק העדיף של הסוג השני, אני לא רואה סיבה למה הראשון לא יתאים לדרישות שהוצגו במחיר טוב בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה היית כמובן ביחס לאסוס ul20 שמכיל i3.

אני מבדיל בין 2 פלחי שוק שמתאימים פה, נטבוקים חזקים וניידי CULV.

למרות החוזק העדיף של הסוג השני, אני לא רואה סיבה למה הראשון לא יתאים לדרישות שהוצגו במחיר טוב בהרבה

אני יכול להמליץ בחום על 1830T לדעתי הוא הטוב ביותר בקטגוריה - זמן סוללה מעולה, ביצועים טובים (בעל מעבד I3 ULV)....והכי חשוב קל משקל (כ 1.4 ק"ג)

אני שמתי בו כונן והוא פשוט טס :-) .......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...