כיול צבעים במסך DELL U2311H - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיול צבעים במסך DELL U2311H

Ran B

Recommended Posts

היי חברים, מה נשמע?

לפני שבוע רכשתי את המסך הזה, שעד עכשיו אני חייב לציין - מסך מעולה, חד, ברור ומעולה לעבודה עם (כמו שאני עושה בתור צלם).

יש לי משהו אחד שאני רק רוצה לסדר לפני שאני אוכל להרגיש "בבית" עם המסך. וזה את עניין הGAMMA וכיול הצבעים של המסך.

יש לי WIN7, נעזרתי בכיול שלו - אבל אני לא מרגיש מספיק מרוצה.

ערכת הDRIVERים של המסך מותקנת ויש לו את ערכת הצבעים שלו.

אני מחפש תוכנה/עזרה כלשהיא לכיול צבעים נכון יותר של המסך.

כרגע אני מרגיש שהצבעים קצת חמים מידי, קצת חזקים מידי. בתמונות שאני מסתכל, הצבעים מקבלים קצת דם (יותר מידי).

למשל פנים בסרטים / מקבלות BLODDFACE כאלה, צבעי דם על הפנים - אדום בוהק. זאת לא התמונה במקור, אני די בטוח שהכיול

צבע במסך עושה את זה.

הנושא מאוד חשוב עבורי בתור צלם וע"מ לערוך בסידורי צבע נכונים.

אשמח מאוד לעזרה,

תודה,

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני רכשתי את אותו מסך לא מזמן, ואני חושב שהבנתי למה אתה מתכוון. גוונים כהים מידי ולא טבעיים בצבעי הפנים.

לפחות בפוטושופ, הפיתרון היה להיכנס ל:

Edit -> Color Settings

ותחת RGB, לבחור בערכת הצבעים של המסך (אצלי זה מופיע כ- Dell U2311H Color Profile, D6500). כעת אם תפתח תמונות שנשמרו בערכת צבעים שונה (אצלי משום מה זה קורה עם כל התמונות מהמצלמה), תישאל לגבי איזה ערכת צבעים להשתמש, תבחר ב-Discard, כך שהוא ישתמש בערכת הצבעים של המסך ולא בזו שמוטמעת בתמונה.

ועכשיו שאלה :-) במסך שלי אני שם לב להבדלים ברורים בגוונים, בין צד ימין של המסך לשמאל. אפילו עכשיו, האפור מימין ברקע של האתר לא דומה לאפור משמאל.

כתבתי על זה כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=474108.0

עד עכשיו לא קיבלתי תגובות מאנשים שרכשו גם הם את המסך, כך שאני לא יודע אם מדובר בתקלה במסך שלי, או בכל הסדרה.

באחת מהביקורות שמצאתי לגבי המסך, הנושא הועלה, ולמרות זאת, לא ברור לי אם מדובר בהבדלים כה משמעותיים בגוונים (לא אמור להפריע במשחקים ווידיאו, אבל בהחלט בעריכה גרפית).

אם תוכל לבדוק את זה גם, או סתם לצלם את המסך שלך מציג רקע לבן ולהעלות את התמונה כך שנוכל להשוות, אני ממש אודה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...