עזרה בבחירת לוח אם + ספק + זכרונות + מארז לINTEL QUAD 9500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת לוח אם + ספק + זכרונות + מארז לINTEL QUAD 9500

eladcohen100

Recommended Posts

שלום .

לא מזמן שדרגתי את המחשב שרכשתי לפני 4 וחצי שנים שהיה עם מעבד DUAL CORE E6300

למעבד INTEL QUAD 9500 ולשם כך היה צריך גם לעדכן את גירסת הBIOS של הלוח אם.

העניין הוא שאני צריך את המחשב לעיצוב גרפי ולמשחקים יחסית כבדים.

אני חושש שהספק הנוכחי (אני מאמין שהוא גנרי) חלש וגוסס ולא מתאים, כי הוא התחיל לעשות קולות של חרחור ורעש

ואפילו בהרצות של משחקים מסויימים הוא מכבה את המחשב ללא הודעה מוקדמת במהלך המשחק(!).

להלן המפרט:

מארז : אייבורי פנטיום USB 4 ידית כסוף

מעבד : אינטל Quad9500 +מאוורר למעבד AR 775 HEAT PIPE

לוח אם: MSI P35 NEO 7.1 GLAN

http://us.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=1215

ספק כח: V230 EZCOOL 500W 12CM FAN

זיכרון: 4GB GOLD 667MHZ OCZ

דיסק קשיח: MB 16 WD 750GB SATA 2

כרטיס מסך: 4870 ATI RADEON

כרטיס קול: CREATIVE(EXTREME FIDELITY) XFI GAMER

כרטיס טלויזיה: PCI AVERTV SUPER 007 M135A

צורב: dvd

מסך: W2286L LED

מערכת הפעלה: WINDOWS 7 64 BIT

אני צריך את המחשב למשחקים וליישומים כבדים בעיצוב גרפי (פוטושופ אילוסטרייטור וכל חבריהם).

ונראה לי שאין מנוס מלהחליף ולהוסיף כמה רכיבים :

* מארז חזק של LIAN LI או (הבנתי שהם הטובים ביותר, אם יש המלצות אחרות אשמח לקרוא)

בתקציב סביב ה600 - 700 ש"ח, מארז גדול וגבוה נוח,מאורגן, שישמור על המחשב קריר ושקט .

* ספק כח חזק מאוד (בתקציב 500 ש"ח + - ) שיוכל להתמודד בכבוד עם כל המפרט הנ"ל

הייתי שמח להמלצות על חברות הספקים הטובים והאמינים ביותר שיש היום שיתאימו למחשב הנ"ל..

אני לא יודע מה התפוקה של הספק שאני צריך (קחו בחשבון את גם לוח אם של דור חדש יותר)..

* לוח אם- נראה לי שאחליף גם את הלוח אם בכדי שאם ארצה בעתיד לשדרג לדור הI 7, אוכל.

בלוח האם הנוכחי יש לי ארבעה חריצים להכנסת והייתי שמח לשישה או יותר (חברה מוכרת אמינה וחזקה עם

עוד כמה פיצ'רים עדכניים, תקציב סביב ה800 ש"ח) .

*דבר אחרון הוא הזכרונות , שאותם הייתי רוצה להחליף מ4 ל8 ג'יגה(2*4) מהירים יחסית

(1000 ש"ח).

אם יש עוד דברים שכדאי לי לקחת בחשבון ולהיזהר אשמח לדעת ולקרוא.

אלפי תודות ויישר כח לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הספק שלך ג'נרי וראוי להחלפה מיידית.

2. אין טעם לקפוץ מעל הפופיק ולזנק לכיוון מארזי LIAN LI היקרים כאשר ישנם דברים טובים גם בפחות כסף.

3. אין ולא יהיה לוח שמתאים גם לQ9500 וגם למעבדי CI7, שכן מדובר במעבדים המתאימים לסוקטים שונים. תרצה להחליף מעבד - תאלץ להחליף גם לוח, ולכן אין כל טעם בשדרוג הלוח בשלב זה.

4. לגבי זיכרונות כנ"ל, שדרוג לCI7 יאלץ אותך לעבור לDDR3 שאינו תואם ללוח הקיים שלך. אם ברצונך לעלות ל8GB כיום תוכל לבצע זאת ע"י רכישת DDR2, או ב2X2GB אם מה שיש לך כיום נמצא בתצורה של 2 סטיקים בנפח 2GB כל אחד, או בתצורה של 4X2GB אם הזיכרון שלך כיום נמצא בתצורה של 4 סטיקים של 1GB כל אחד.

5. לגבי ספק, שוב, ניתן למצוא משהו איכותי גם בפחות מ500 ש"ח בלי בעיה.

6. אני לא מכיר דגמים עם מעל ל4 חריצי זיכרון (של אותו סוג זיכרון) לסוקט 775 (הסוקט של המעבד שלך).

לסיכום: עשית החלטה ושדרגת את המעבד שלך, מה שהופך את החלפת הפלטפורמה ללא כדאית במיוחד, שכן מדובר במעבד חזק למדי, ולא זול כלל. לכן, נטישה של הפלטפורמה הקיימת לטובת אחת חדשה תהיה מאד לא משתלמת. יחד עם זאת, מאחר וכן מדובר בפלטפורמה הולכת ומזדקנת, גם לא הייתי מזנק להשקיע בה סכומים גדולים, אלא אם אתה מגיע להחלטה שהיא תשרת אותך כמו שהיא למשך תקופה ארוכה.

Transcend 2GB DDR2 800Mhz , יחידות 4 - הכמות בהתאם לתצורת הזיכרונות שברשותך - שווה לבדוק את התיזמונים של הזיכרונות ע"מ לוודא תאימות אם מה שיש אצלך זה 2X2GB.

₪768

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=194

HEC Win+ 550 550W ספק כוח, יחידות 1 - די בו בהחלט למערכת והוא טוב פי כמה מספק שברשותך כיום.

₪338

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1103

ANTEC Nine Hundred 900 Gaming , יחידות 1 - מארז איכותי במחיר משתלם אם כי ניתן לבחור גם בANTEC 300 שעולה 120 ש"ח פחות אך הוא פחות מרווח ופחות שקט.

₪420

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=70

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪1526

המפרט הורכב באתר:http://www.rsm.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YZ 101 וואו..

תודה מקרב לב על התשובה המפורטת והמעמיקה והעצות המועילות.

זה עוזר לי מאוד ומכניס אותי לפרופורציות..

אני בונה על מחשב שישרת אותי ל3 שנים הקרובות.

לגבי סעיף מספר 3 - שכחתי לציין שיתכן מאוד שאעשה טרייד אין על מספר חלקים ואם כן יכול מאוד להיות שגם את הQUAD9500

אם לא תהיה ברירה אחליף לI7 למרות שהוא קיים אצלי חודשיים(מה המקביל שלו בדור הI7?)

בגלל שהדור הזה הולך ומזדקן, אני שוקל לא לדחות את הקץ ולהחליף את הלוח אם והמעבד כל עוד הם שווים משהו

בכדי שבעתיד אוכל לשדרג גם את הI7.

אז 2 שאלות : השאלה היא אם הרכיבים הקיימים אצלי כמו הכרטיס מסך, ההארדיסק, כרטיס קול גם אצטרך להחליפם במידה ואחליף ללוח אם שיתמוך בI7?

שאלה שניה: אשמח להמלצה בכל אופן ללוח אם חזק, איכותי עם מספיק פיצ'רים עדכניים במחיר שווה לכל כיס..

ו

לגבי סעיף מספר 4 - כרגע הזכרונות שלי מתפרסים על 4 סטיקים שכל אחד הוא ג'יגה. ככה שנראה לי שאם אשאר עם הלוח הנוכחי אוכל להחליף

ל2*4GB ,עד כמה MHZ הלוח אם יתן לי לשים בזכרונות?

5. לגבי הספק אני מאמץ את החלטתך בחום..550W יספיק? כי בקוסם שהיה לי היה כתוב 500 REAL ומאז נוספו כמה דברים אז חשבתי שאולי אני צריך במאה וואט יותר.

-לגבי המארז מאמץ בחום את עצתך!

שוב תודה על ארגון המפרט, ועל זה שניסית לחסוך לי כמה שקלים, בשם עמותת הסטודנטים אנחנו מודים לך :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...