מחפש מצלמה ראשונה...בסביבות 1300 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה ראשונה...בסביבות 1300 ש"ח

Vaz

Recommended Posts

אין לי ידע בתחום ושום מושג, סה"כ עד עכשיו צילמתי עם נייד של 4 מגה פיקסל והתמונות יוצאות מזעזע.

מה שחשוב לי:

1. שהמצלמה תהיה נגד רעידות ושינוי תנועה בזמן צילום, כלומר שהתמונה לא תצא מרוחה.

2. שהצבעים יצאו טוב, באור יום בשמש, בבית, וגם בחשכה.

3. פלאש איכותי.

4. אם למצלמה שלא נכנסת לכיס יש איכות יותר גבוהה, אז שלא תכנס לכיס זה לא קריטי.

5. לא אכפת לי ממש האיכות של צילום .

6. הכי חשוב לי - שיצאו תמונות יפות של פנים של אנשים וכדומה וצבעים ושתהיה נגד תזוזות ומריחות ואיכותית.

עכשיו 12 מגה פיקסל זה הכי איכותי שיש?מה לגבי הפלאש? אם אני קונה את האייפון הכי חדיש שיש? או פלאפון שיש לו הכי איכותית שיש כמו 8 מגה? זה אותו הדבר? או שבמצלמה דיגיטלית יוצאות הרבה יותר איכותיות? אפשר המלצה? תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המצלמות של פנסוניק מסדרת TZ הן פשוט מעולות, הייתה לי TZ5 עד שגנבו לי אותה וכל תמונה יצאה פשוט מעולה, אני ממליץ בחום

במקום TZ8 אולי עדיף לך להשקיע קצת יותר וללכת על הTZ10 פחות או יותר אותה המצלמה אבל עם תוספת של HD שתמיד נחמד שיש גם טוב במצלמה, אתה אף פעם לא יודע מתי תצטרך לצלם משהו זריז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב TZ8 אל תיגע, אם כבר ה 7 או 10.

לי יש את ה 7, שוקל להחליף ל 10.

מיצב תמונה טוב לשניהם, צילום חושך? מה זה חושך- מועדון? אז תחלום על תמונה טובה...

בשמש יש לה צבעים נהדרים- רק צריך לשים על MODE נכון.

מריחות נובעות מצילום ללא פלאש/ חוסר יציבות- זה יקרה כמעט בכל קומפקטית. תחזיק נכון ויציב.

אמרת שלא אכפת לך - אבל לשניהם יש AVCHD שבעצם הוא על 720P, שזה HDV- יתרון עצום (תחליף לך מצלמת אם יש לך).

נכנסת לכיס- תלוי של מי.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הסתכלתי בזאפ, ויש מלא מלא דגמים של ה TZ, אין לי מושג מה ההבדלים בכלל. הזום האופטי כמה שהוא יותר גדול מה זה אומר?

באיזה דגם הפלאש הכי איכותי? מה זה אומר המספרים? 7 זה יותר ישן ו10 יותר חדש?

רגע אתם רוצים לומר לי שכל מי שהיום שם תמונות שלו באתרים שונים מטיולים בעולם בתאורה קצת חשוכה ובמסיבות, לכולם יש מצלמות מקצועיות ששוות ככ הרבה כסף?

ראיתי את התגובות על ה TZ8 בזאפ ולא אמרו שום דבר רע, ההבדל ב10 שאיתה ניתן גם לצלם איכותי?

מה שהתכוונתי זה שאם מצלמים מישהו ובאמצע הוא זז או היד שלי זזה המצלמה הזו תתפוס אותו בכל זאת? או שהכל ייצא מעוות? מנגון מתקן כזה?

אגב אם אני אזמין בEBAY זה יותר זול? או שעם המכסס ייצא אותו דבר?

גם כמו שאמרתי לא אכפת לי הגודל, שלא תכנס לכיס שיהיה לה נרתיק, מה שהכי חשוב לי שיצאו תמונות בצורה הכי איכותית בתקציב האפשרי.

איך אני יודע לאיזה דגם פלאש הכי נחמד? פנימי או חיצוני?

מה לגבי סוללות? משך הזמן שהסוללה תחזיק? סוג סוללות? צריך רק מקוריות? מגיע זכרון פנימי עם המצלמה?

אני אסביר מה אני רוצה בצרוה הכי פשוטה: מבןא דם שמצלם תמונות גרועות בפלאפון מעפן, אני רוצה מצלמה שתוציא לי תמונות בצורה איכותית- כמובן שלא בצורה מקצועית.

אם יהיה זה נחמד, אבל לא הכי קריטי בשבילי האיכות של הוידאו.

שאלה של תם: יש מלא כוסיות שכל שני וחמישי מעלות תמונות שלהם מכל הסיבובי מועדונים בארץ ויוצאות תמונות איכותיות: איך הן עושות את זה? מה כל אחת כזו מצוידת בציוד מקצועי? זה מה שאני שואל בתכלס, ורוצה שתהיה טובה לטיולים ובעיקר לצילומים והתמקדות בזמן תזוזה וכדומה.

מצטער אם השאלות דביליות, אני פשוט לא מבין בזה כלום.

מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תארגן את הכתיבה שלך אם אתה רוצה התייחסות רצינית, עשית בלאגן לעיניים...

אני יענה לך בקצרה:

1. קודם על תעשה חיפוש בפורום על TZ7 ועל TZ10 - אתה תמצא הרבה תשובות לשאלות שלך- כי אני אישית ועוד רבים נתנו תשובות לשאלות דומות.

2. בגדול- דגם ה 6 זה הדגם ה"נחות" של ה 7, ודגם ה 8 זה דגם "נחות" של 10 (נחות=מסך קטן יותר, פחות פיקסלים, רגיל ולא HD ועוד דברים שחסכו, בדיוק כמו דגמים שונים של רמת גימור לרכב).

3. כל תמונה בלי פלאש שהיד תזוז - היא תיהיה מטושטשת, אלא אם כן צילמת באור שמש (שמני חשיפה).

4. מאיביי לא שווה, ההפרש קטן, ואין אחריות (אביזרים נלווים- שווה מאוד).

5. מצלמה בד"כ מגיעה ללא כרטיס, אם אתה קונה את אחת מהדגמים שציינתי- עדיף מינימום 8 גיגה, כדי לצלם . רצוי כרטיס מהיר.

6. - לדעתי חובה נוספת, לי יש 3.

אם אין לך תקציב- לך על ה 7 , מנסיון לא תתאכזב. אם בא לך שליטה ידנית,ועוד יותר אופציות- 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי על החוסר סדר והבלבול, אז לסיכום:

1. ההבדל בין הTZ8 ל10 - זה סה"כ הצילום וידאו ולכן ה10 היא המומלצת?

2. עם כמה כרטיס זיכרון וסוללות אני מקבל את המצלמה?

3. אם אני מצלם במצלמה כזו עם פלאש - הוא מתקן לבד דברים? מנגנון נגד תזוזות?

אני יכול לתת לי דוגמא של איזו איכות של תמונה תצא לי מהמצלמה הזו באור?

הנה דוגמא לתמונה מאלבום של מסיבות

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs281.snc4/40377_428547319100_758289100_4686324_2500096_n.jpg

תמונה באיכות כזאת בחיים לא תצא ממצלמה דיגיטלית? רק מקצועית? או שבאור יום יכולה לצאת כזו איכות?

http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/353949/sample-05?inalbum=panasonic-lumix-dmc-zs5-review-samples

זה בעקרון האיכות תמונה שאני אמור לצפות מהמצלמה הזו? דגם 8 או 10?

אז הדגם שהכי משתלם הוא ה10 כי הוא גם תומך בוידאו וכדומה? יש מקום לשקול חברות אחרות? תודה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא רק, יש עוד פשוט חפש השוואה בגוגל, אל תתעצל.

2. כל חנות עם מה שהיא מציאה. כנס לזאפ, ותראה מה נותנים לך.

3. פלאש לא מתקן, אלא "מקפיא" תנועה, בכך שהוא מבזיק על אותו פריים שמצולם, לכן לא יהיה טישטוש (זה שורה תחתונה, יש לזה מעבר...)

4. הדוגמא של הבנות שהבאת- מן הסתם צולם על SLR, כמו כל הצלמים המתלמדים שמסתובבים בלילה לצלם לאתרים האלה של המסיבות... אל תצפה לתמונות כאלה, למרות שפה ושם תצליח, ע"י כיוון נכון של המצלמה.

5. האיכות של הצבעים והתמונה בגלריה שהבאת- לדעתי גם ב TZ5 הישנה תתן לך...

משתלם לך זה ה 7, כי ה 10 יקרה ומציעה דברים שאתה לא צריך,למשל , או שליטה ידנית (שלפי השאלות שלך אתה לא מבין בזה), ועוד...

(אם תרצה אמכור לך את שלי).

עוד אופציה? canon sx 210 , לדעתי הפנסוניק TZ10 לוקחת אותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן קראתי, הבנתי שבTZ10 יש גם שעובד רק באתרים בחו"ל וכדומה, והיתרון הגדול זה HD.

לפי התיאור בזאפ אני רואה שיש הרבה חסרונות ותלונות של אנשים על הTZ7 לעומת ה8 או ה10, ככה שאני לא יודע.

מה בעצם חסר ב7 שיש ב10? מבחינת איכות תמונה נטו?

לגבי התמונה עם ה3 בנות, אני לא מצפה שתצא כזו איכות ובאיכות ראייה כזו. אבל השאלה שלי אם באור יום או בשמש ייצאו כאלו תמונות?

ב10 יש שליטה ידנית שיכולה לגרום לי להוציא תמונות יותר משובחות במידה ואני מבין בנושא? וב7 וב8 הפלאש אוטומטי"?

אין לי מושג איזו לקנות, בזאפ יש מלא דגמים במחירים של 1000 שקל ומעלה עם 12 מגה פיקסל, של מלא חברות שונות. וגם יש ביקורות טובות.

אז מה שהבנתי עד עכשיו, ה10 הכי איכותית עם תוספות של הסרטה וGPS.

ה7 תספיק לצרכים שלי? ושל משתמש בסיסי? את ה8 אתה לא מכיר? אבל היא יותר משוכללת מה7.

ושתמונה איכותית באמת כמו ה3 בנות - דיגיטלית לא מוציאה, אלא רק מקצועית?

יש הרבה סוגים ותגובות בזאפ על מצלמות, אבל לא ידעתי אם לסמוך עליהן, בגלל זה שאלתי פה.

אז שורה תחתונה- כדאי פנסוניק - השאלה איזה דגם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח את ה-TZ8 ותהנה מכל רגע שתחזיק ותעבוד עם המצלמה הזאת, לא תתחרט!

האיכות של התמונות פשוט מדהימה, אל תסתבך עם דגמים יותר מדי כי אתה לא תצא מזה..

ההבדלים היחידים בין ה-10 ל-8 זה שב-10 גודל המסך 3 אינט'ץ וב-8 2.7..ביג דיל.. :silly:

ההבדל הנוסף זה 46000 פיקסלים ב-10 מול 23000 פיקסלים ב-8, אם תראה את ההבדל אני ברווז..

GPS שזה לדעתי גימיק לא רלוונטי לארצנו, לא נתמך ע"י פנסוניק.

שוב, קנה ותהנה מאוד ממצלמה מאוודדדדדד איכותית!

אגב, צילומי ווידאו באיכות מעולה לצלמת פוקט!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה הבדלים:

קודם כל אתה כן ברווז, כי יש הבדל גדול בין המסכים ורואים את זה בבירור... הבדל בין 230 ל 460 אלף זה קריטי, והתמונה חדה פי 2.

ה 8 לא עושה וידאו בדחיסה AVCHD- זה חיסרון גדול באיכות ובמקום.

ה 8 עושה וידאו במונו ולא סטריאו.

ל 8 אין כפתור מהיר לוידאו- אתה צריך להיכנס ידנית ולבחור מצב וידאו- והוא מוגבל במצבים שלו, לעומת ה 10 שיש לה כפתור ייעודי לוידאו בכל מצב,בכל זמן נתון (כך גם ל 7).

http://crave.cnet.co.uk/digitalcameras/panasonic-lumix-tz10-vs-tz8-gps-superzoom-camera-combat-49305959/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה הבדלים:

קודם כל אתה כן ברווז, כשאני אראה את ההבדל אני אחליט אם אני ברווז כי יש הבדל גדול בין המסכים ורואים את זה בבירור... הבדל בין 230 ל 460 אלף זה קריטי, והתמונה חדה פי 2.

ה 8 לא עושה וידאו בדחיסה AVCHD- זה חיסרון גדול באיכות ובמקום. היכן זה כתוב? מה נכנס לתוך הצ'יפ לבדוק? שניהם מצלמים 1280X720

ה 8 עושה וידאו במונו ולא סטריאו.

ל 8 אין כפתור מהיר לוידאו- אתה צריך להיכנס ידנית ולבחור מצב וידאו- והוא מוגבל במצבים שלו, לעומת ה 10 שיש לה כפתור ייעודי לוידאו בכל מצב,בכל זמן נתון (כך גם ל 7). מהיכן הבאת את זה? אצלי במצלמה העברת הכפתור למעלה לווידאו ו..ואללה!! מצלם.. ;D

http://crave.cnet.co.uk/digitalcameras/panasonic-lumix-tz10-vs-tz8-gps-superzoom-camera-combat-49305959/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז אתה מצלם במצב סטנדרטי יחיד.

ב 7 /10 יש כפתור בצד- RECORD - שהו אתה בוחר ב 18 מצבי שונים - שמש,חושך, תאורה נמוכה, חשיפות גבוהות (לקבלת בעומק שדה רדוד, למי שמבין את התוצאה), ועוד- ואז פשוט רק ללחוץ רקורד- ומתחיל לצלם.

אתה חושב ש"העיקר 1280X720 " - אבל התור איש כבר 13 שנים אני אומר לך שיש הבדל.

ה 7/ 10 עושה וידאו progresive אמיתי (תמונה חלקה ללא ריצוד/עיוות בתנועה- rolling shutter) שהוא בעצם 720P.

קידוד כן משנה כי ב AVCHD אתה מקבל יותר איכות- ויותר דחיסה, כלומר אתה מכניס קצת יותר משעתיים וידאו לתוך 16כרטיס גיגה, באיכות מקסימלית.

יש הרבה מצלמות שעושות 1280*720 עם איכות נמוכה בתכלס, וגם כל ה 1080I - זה ממש נראה רע לעומת 720P (אין הבדל גדול בגודל פריים,אבל חלוקת השדות ב P- טובה יותר).

בקיצור - שפותח הנושא יעשה מה שהוא רוצה, המלצה שלי או 7 או 10 אם יש לו עוד להוסיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז אתה מצלם במצב סטנדרטי יחיד.

ב 7 /10 יש כפתור בצד- RECORD - שהו אתה בוחר ב 18 מצבי שונים - שמש,חושך, תאורה נמוכה, חשיפות גבוהות (לקבלת בעומק שדה רדוד, למי שמבין את התוצאה), ועוד- ואז פשוט רק ללחוץ רקורד- ומתחיל לצלם.

אתה חושב ש"העיקר 1280X720 " - אבל התור איש כבר 13 שנים אני אומר לך שיש הבדל.

ה 7/ 10 עושה וידאו progresive אמיתי (תמונה חלקה ללא ריצוד/עיוות בתנועה- rolling shutter) שהוא בעצם 720P.

קידוד כן משנה כי ב AVCHD אתה מקבל יותר איכות- ויותר דחיסה, כלומר אתה מכניס קצת יותר משעתיים וידאו לתוך 16כרטיס גיגה, באיכות מקסימלית.

יש הרבה מצלמות שעושות 1280*720 עם איכות נמוכה בתכלס, וגם כל ה 1080I - זה ממש נראה רע לעומת 720P (אין הבדל גדול בגודל פריים,אבל חלוקת השדות ב P- טובה יותר).

בקיצור - שפותח הנושא יעשה מה שהוא רוצה, המלצה שלי או 7 או 10 אם יש לו עוד להוסיף.

מסכים מאד-הוידאו בAVCHDהוא פשוט מדהים וקטן בגודלו(יש לי את הFZ-35 שמשתמש בו)היה לי קודם את הTZ5 והוידאו שם היה מעןלה-אבל זה פשוט עולה עליו מכל הבחינות ושווה השקעה לא גדולה-ובנוסף המסך (במיוחד שאין לך עינית)מאד חשוב ויש הבדל גדול בין שני הדגמים(בFZ-35 יש את המסך של הTZ8 והוא לא מגיע לקרסוליים של מה שהיה בTZ5 ושל ה10 עוד טוב יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...