המחשב נכבה בתדריות גבוהה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב נכבה בתדריות גבוהה

6847761

Recommended Posts

יש לי מחשב שנכבה כל פעם שעושים משהו כבד לדוגמא כאשר התקנתי דרייבר של קול הוא נכבה באמצע (אז התקנתי דרך סייפ מוד ואז זה המחשב לא פועל)

המחשב הוא ישן

לוח אם - p4s800-mx

מעבד- celeron d 330, 2660 mhz (20 X 133)

כמה פעמים שאשר הדלקתי את המחשב -המחשב פתח את הbios לבד ועבר ללשונית השנייה שם הוא מסמן את הלשונית: CPU EXTERNEL FREQUENCY ואין לי מושג מה לעשות שם (יש שם המון אפשרויות..) יש לציין שבפעם הראשונה, המחשב סימן לי את CPU SPEED וזה היה על 2667 MHZ אז העברתי למינומל

חום לוח האם- 45 (113 F)

חום המעבד- 40 (104 F)

מספר סיבובים לדקה של המעבד- 3068 RPM

הנתונים הם מאוורסט במצב מנוחה

יש סיכוי שזה בגלל שהחלפתי גוף (בלי למרוח משחה תרמית) למעבד כי מה שהיה לפני כן לא פעל טוב

בקיצר מה אתם חושבים לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

99% אם כך שזה הספק כח. ספקי כח במהלך השנים מתדרדרים בהספק שהם מסוגלים להוציא, כאשר המחשב מתאמץ גם צריכת החשמל שלו עולה. המצב האידיאלי יהיה שיש לך מאיפהשהו לארגן ספק כח חליפי רק בשביל בדיקת גורם הכיבוי.

אגב:

רק עכשיו ראיתי שרשמת שלא שמת על המעבד משחה טרמית (רק עכשיו קמתי), מהר תבדוק מה קורה לטמפרטורה כאשר הוא מתאמץ (תשתמש בOCCT או Prime95 על מנת לאמץ אותו) ותבדוק בדיוק לפני שהוא נכבה לאיזה טמפרטורה הוא מגיע, יכול מאוד להיות שזה גם המנגנון הגנה בפני התחממות לא רציונלית. להבא בחיים אל תשים גוף בלי משחה טרמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי קודם תבדוק את הטמפ' במאמץ כמטמפ' מסויימת המחשב נכבה(הגנה על הרכיבים).

רוב הסיכויים שבגלל שאתה בלי משחה טרמית(וחבל זה עולה איזה 20 ש"ח) אז במאמץ המחשב עולה לטמפ' גבוהה מדי(כי הולכת החום בין המעבד לגוף נמוכה עקב חוסר במשחה טרמית) ואז נכבה כדי לא לשרוף את המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח 12 וולט לא תקין , או שהתוכנה מזייפת.

לאיזה טמפ' מקסימלית מגיע המעבד ?

כמו שנאמר כאשר מחליפים אז מסירים משחה תרמית ישנה ומורחים חדשה.

תכנס לביוס ותבצע איפוס הגדרות לברירת מחדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...