ניצול קשיח עם סקטורים פגומים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניצול קשיח עם סקטורים פגומים

Dimka

Recommended Posts

ברשותי קשיח של עם סקטורים פגומים, הייתי רוצה להשתמש בו בכל זאת.

בעבר הצלחתי להשתמש בו ע"י כך שבכל מקום שהיה סקטור פגום, תפס קובץ את המקום שלו... כך שהמידע לא נכתב לאזורים האלה (שימש אותי שנתיים שלוש במצב הזה).

עכשיו העברתי אותו למחשב אחר ועשיתי טעות - פירמטתי אותו.... כעת אם מתקינים עליו מערכת הפעלה, העסק נדפק די מהר ולא שמיש.

כמובן סריקת scandisk ארוכה לא עוזרת, הוא אומר שהקשיח דפוק ובזה נגמר הסיפור. גם הורדתי כלי של והוא אומר "הקשיח עם סקטורים פגומים, תחליף אותו...

יש איזה פתרון אחר? או לפחות להצליח להעתיק על האזורים הפגומים קבצים "תופסי מקום" כמו שהיה לי בעבר...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

תנסה בעזרת התוכנות SpinRite 6.0 או MHDD להציל את הארד דיסק.

אם לא - תממש אחריות.

לא רוצה להציל שום דבר ואי אפשר לממש אחריות לקשיח בן 5 שנים... כולה לגרום למערכת לא להשתמש במקומות האלה.

SpinRite 6.0 או MHDD יכולות לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל"ז אחי...

גם אם תיהיה מתכנת גאון - לא תוכל.

בינתיים אני מתכנת מתחיל, אם הייתי מתכנת גאון, אז הייתי בונה תוכנה שמוצאת סקטור פגום ודוחפת לשם קובץ שתופס מקום שלו וכך פותר את הבעיה :-)

בסוף אקח עליי פרוייקט, אעתיק עליו זבל עד שאמצא קובץ שיפסיק לעבוד ואאגור אותם בתיקיה מיוחדת. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכם אחד היה אומר - חבל"ז לך תממש אחריות.

כבר אמרו פעם - סייג לחכמה שתיקה.

לא רוצה להציל שום דבר ואי אפשר לממש אחריות לקשיח בן 5 שנים...

דימקה, בשביל שהמערכת לא תשתמש בסקטורים האלה, מספיק להריץ chkdsk שיסמן אותם כסקטורים פגומים.

אבל הבעיה היא שסקטורים פגומים זאת מחלה מדבקת, ובדרך כלל כל הזמן יווצרו לך סקטורים נוספים כאלה ליד הקודמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח , תודה.

לשם הבהרה, אני יודע מה זה אומר סקטור פגום, אני גם יודע את כל הבעיות הנלוות.

המטרה שלי הייתה להשתמש בכונן בתוך מערכת שלא נורא אם תקרוס, ולכן אין בעיה שהקשיח יהיה על סף מוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...