שאלה כללית לגבי מסכי מחשב ברזלוציות 2560x1600 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית לגבי מסכי מחשב ברזלוציות 2560x1600

rsx

Recommended Posts

לאחרונה אני נכנס לעומק בכל הנוגע למסכי מחשב מהסיבה שאני מעוניין לרכוש מסך מחשב חדש. בחנתי כמה וכמה מסכי מחשב ברזלוציה של 2560x1600 שאם אינני טועה זאת הרזלוציה הגבוהה ביותר.

מה שכן שמתי לב שבכל המסכים שתומכים ברזלוציות האלו אין חיבורי וזמני התגובה גבוהים בהרבה ממסכים אחרים שבהם יש זמני תגובה של 2ms.

השאלה שלי היא האם יש מניעה מבחינה טכנולוגית ליצור מסך מחשב ברזלוציה של 2560x1600 שנוכל להנות ממנו מכל העולמות שיש כיום? למשל זמן תגובה נמוך, חיבורי , ניגודויות דינאמית גבוהה, וזווית צפיה של 178.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתעלם מנתון זמן התגובה הוא ממש לא משמעותי.

איזה מסכים בחנת? ולמה בכלל מסך מחשב ברזולוציה כזאת (אני מניח שאתה מסתכל על מסכי 30")?

אם אתה זקוק לשטח עבודה אז כבר עדיף לקנות 2-4 מסכי 22" או אפילו 24" איכותיים.

אם זה לצפייה בתכני ווידיאו ו/או משחקים עדיפה טלוויזיה.

חוץ מזה שיש לך את DELL ULTRASHARP 3008WFP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה.

יכול להיות שאני טועה אבל אני חושב שבכל מה שקשור למחשב כמו משחקים וצפייה בסרטים דרך המחשב עדיף מסך מחשב ולא טלוויזיה, כל משחק ששיחקתי עד עכשיו וחיברתי אותו את הטלויזיה שלי שהיא lg 32 full hd 1920x1080p דרך כבל to dvi בכל רזלוצייה ששמתי שהיא מעל 1024x768 התמונה מתפרשת על מעבר לגבולות המסך עצמו. אני חושב שזה קשור לזה שזה טלוויזיה ולא מסך מחשב כי שאני משחק דרך המסך מחשב אז בכל רזלוציה רואים את כל התמונה.

הכרטיס מסך שלי הוא nvidia 9500.

אם תוכל להמליץ על מסך מחשב בגודל של 24 עד 26 בתקציב של עד 3500 ש"ח חשוב לי מאוד שיהיה זווית צפיה של 178 מעלות, חיבור אחד ואם יש יותר אז עדיף וגם שהרזלוציה המקסימלית תהיה גבוהה מאשר 1920x1080 כי אני מתכנן להחליף את הכרטיס מסך בקרוב למשהו הרבה יותר רציני.

תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר בקשר למשחק על הטלוויזיה הוא ממש מוזר.

ראשית, אין קשר בין העובדה שמדובר בטלוויזיה ובין התופעה. המחשב "לא יודע" אם התקן התצוגה הוא טלוויזיה, מקרן או מסך מחשב.

יש שלוש אפשרויות שעולות בדעתי:

1. הטלוויזיה לא תומכת ברזולוציה הזאת. אם אתה מקרין תוכן 1080p (תמונה או סרט) הוא מכסה את כל המסך?

2. צריך לעדכן את מנהל ההתקן.

3. אולי המתאם הוא זה שמגביל מסיבה כלשהי.

בקשר למסכים יש לך את ה- U2410 ואת 240PW9EB.

ההבדל העיקרי ביניהם הוא שה-U2410 מגיע עם מגוון חיבורים עשיר (כמעט כל מה שתוכל לדמיין) ולכן לדעתי מומלץ יותר אם יש חשיבות למגוון החיבורים הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהתמונה יצאה מגבולות המסך שלך היא שהרזולוציות שהפעלת אינן nativa rate לטלוויזיה , אחת הסיבות שטלוויזיה (יחסית) זולה יותר ממסכי מחשב היא שטלוויזיה תומכת בפחות רזולוציות . . .למשל אם אתה מנסה להפעיל את הרזולוציה 1366X768 כדי לשחק במשחק אז הרזולוציה הזו קצת יותר גדולה מ720P ולכן התמונה לא תתאים בדיוק למסך . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהתמונה יצאה מגבולות המסך שלך היא שהרזולוציות שהפעלת אינן nativa rate לטלוויזיה , אחת הסיבות שטלוויזיה (יחסית) זולה יותר ממסכי מחשב היא שטלוויזיה תומכת בפחות רזולוציות . . .למשל אם אתה מנסה להפעיל את הרזולוציה 1366X768 כדי לשחק במשחק אז הרזולוציה הזו קצת יותר גדולה מ720P ולכן התמונה לא תתאים בדיוק למסך . . .

טלוויזיה זולה יותר ממסך מחשב?

אם תקח מסך מחשב שעולה 1500ש"ח, בגודל 22', שזה נחשב מסך טוב, תראה לי איזה סבירה בגודל 42' אינץ' אתה קונה ב3000ש"ח?

אריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה אחת לגבי רזולוציות סופר-גבוהות וHDMI.

התקן המקורי של HDMI הוגבל למהירות שעון של 165MHZ, מה שאפשר לתמוך ברזולוציות עד 1920x1080/1200 (הידועות גם כ-FullHD/WUXGA). רזולוציות כמו אלה שהוזכרו כאן (1440p/WQXGA) לא נתמכו ב-HDMI Single Link. בDVI התמיכה בDual-Link DVI הייתה חלק בסיסי מהתקן, ולכן מרבית כרטיסי המסך והמסכים תמכו בזה, לא כך בHDMI.

למרות שהתקן החדש, HDMI 1.3 מעלה את תדר השעון ומאפשר תמיכה בכל הרזולוציות הנ"ל, לא כל הציוד (כרטיסי מסך / מסכים / כבלים) תומכים בתקן בצורה מלאה.

למעשה, ככל שהצלחתי להבין, גם U2711, שהוא מסך חדש-חדש, תומך רק עד FullHD ב-HDMI.

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/1479962.html

http://support.dell.com/support/edocs/MONITORS/U2711b/en/ug/operate.htm#Setting%20the%20Optimal%20Resolution

לא שזה משנה אם מתכוונים לחבר קונסולה/ממיר HD, כי הם עצמם לא יודעים לשדר מעבר לכך. רק לתשומת ליבכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה.

יכול להיות שאני טועה אבל אני חושב שבכל מה שקשור למחשב כמו משחקים וצפייה בסרטים דרך המחשב עדיף מסך מחשב ולא טלוויזיה, כל משחק ששיחקתי עד עכשיו וחיברתי אותו את הטלויזיה שלי שהיא lg 32 full hd 1920x1080p דרך כבל to dvi בכל רזלוצייה ששמתי שהיא מעל 1024x768 התמונה מתפרשת על מעבר לגבולות המסך עצמו. אני חושב שזה קשור לזה שזה טלוויזיה ולא מסך מחשב כי שאני משחק דרך המסך מחשב אז בכל רזלוציה רואים את כל התמונה.

הכרטיס מסך שלי הוא nvidia 9500.

אם תוכל להמליץ על מסך מחשב בגודל של 24 עד 26 בתקציב של עד 3500 ש"ח חשוב לי מאוד שיהיה זווית צפיה של 178 מעלות, חיבור אחד ואם יש יותר אז עדיף וגם שהרזלוציה המקסימלית תהיה גבוהה מאשר 1920x1080 כי אני מתכנן להחליף את הכרטיס מסך בקרוב למשהו הרבה יותר רציני.

תודה .

אם זו הסיבה היחידה, אז במקום להשקיע ים כסף - בטל את פונקציית הOVERSCAN בהגדרות כ. המסך (בהנחה שכל שאר ההגדרות נכונות)

אין שום בעיה בחיבור FHD למחשב, לפעמים יש בעיה עם HD READY שלא לפי התקן - וגם זה פתיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טלוויזיה זולה יותר ממסך מחשב?

אם תקח מסך מחשב שעולה 1500ש"ח, בגודל 22', שזה נחשב מסך טוב, תראה לי איזה טלוויזיה סבירה בגודל 42' אינץ' אתה קונה ב3000ש"ח?

אריאל

אתה שואל ברצינות ? כי זה נראה בצחוק . . איך אתה יכול להשוות מחיר של מסך 22 למחיר של מסך 42 ? ??

אם אתה רוצה לראות פי כמה מסך מחשב יותר יקר מטלויזיה אז תבדוק למשל כמה עולה טלויזיה עם מסך 32 וכמה עולה מסך מחשב באותו גודל . . .אגב בטלויזיות המחיר יורד (יחסית) ככל שהגודל עולה כי הרזולוציה נשארת קבועה וכך כל פיקסל בעצם גדול יותר וקל וזול יותר לייצור , לעומת מסך מחשב שככל שהוא גדול יותר הוא יותר מסובך לייצור ...

למשל טלויזיה 26 הכי זולה :http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-tv&db4091=4093&db4004=4815&orderby=price

מסך מחשב 26 הכי זול:http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-monitor&db4147=4925

1000 שקל הבדל . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכלתי להגיב , אבל תודה על התגובות.

תראו אני לא כל כך מבין במסכים וחיבורים ואין לי מושג באמת על מה אתם מדברים. אני רק יודע שני דברים

1. כשאני מחבר את המסך מחשב benq שלי דרך הכבל rgb לכרטיס מסך אז בכל רזולוציה שאני שם רואים ממש טוב ורואים את כל התמונה כמו שצריך.

2.כשאני מחבר את הטלויזיה שלי דרך כבל לטלויזה ואת הdvi לכרטיס מסך חוץ מרזלוציה אחת 1024x768 כל רזלוציה אחרת ששמתי התמונה התפרשה אל מעבר לגבולות המסך והטלויזיה שלי בוודאות תמוכת ברזלוציה של עד 1920x1080p ואני גם יתאר אותה הדגם שלה :LG Scarlet 32LH70YR LCD

והכרטיס מסך שלי הוא 9500.

אז מה שלדעתי הבעיה זה דרך החיבור כלומר שhdmi לא מעביר טוב כמו יכול להיות שאני טועה. אז אין שום קשר לאיזה רזלוציה הטלויזהי תומכת כי עובדה שבמסך מחשב רואים בכל רזלוציה טוב. ובטלויזה לא. אם תרצו אני יכול לנסות להעביר גם .

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...