רק זקוק לחותמת סופית - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רק זקוק לחותמת סופית

snurf

Recommended Posts

תוכל לראות תוכן 720p גם דרך חיבור ה-D-sub (אלא אם כן תהיינה הפרעות מה שאני כרגע לא חושב שיקרה).

בכל מקרה כל עוד הרזולוציה קטנה מרזולוציות המסך, כשאתה מציג אותה על מסך מלא התוכן יעבור upscale (כלומר יימתח).

אוקיי ידידי ההודעה האחרונה שתחרוץ הכל:

אז אני נוטה לdell, אשמח אם תאשר את ההנחות שלי:

יתרונותיו של הLG

- שניתן לחבר אליו מכשירים תומכי HD באיכות שהיא גבוהה יותר מהDVI וכן כולל העברת איכותי

-

אך גם גם לDELL ניתן לחבר מכשירים תומכי HD (פשוט לא בו זמנית - גם מחשב וגם מכשיר נוסף) - פשוט שהם יוצגו באיכות פחותה טובה( בעקבות חיבור הDVI ) :

- האם ההבדל של הDVI לHDMI יהיה כזה משמעותי מבחינת איכות?

- העברת הסאונד תצטרך להתבע דרך חיבור נוסף לDVI, שיהיה איכות פחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית קצת סלט.

אין שום הבדל באיכות בין DVI ל-HDMI. שניהם מעבירים אות דיגיטאלי באיכות זהה.

ההבדל היחיד ביניהם הוא שה-HDMI נושא איתו גם אודיו בכבל בודד. באופן מעשי, לאף אחד מהמסכים האלה אין רמקולים, אז גם אם תחבר אליו התקן בחיבור HDMI לא תשמע קול (ל-2220P יש יציאה שמאפשר לחבר אותו לרמקולים כך שכן ניתן לשמוע בעקיפין דרכו) ותצטרך לחבר את ההתקן לציוד קצה אודיו אחר (כמו רסיבר, רמקולים וכו').

היתרון היחיד של ה-HDMI היא זמינות. רוב הקונסולות, ממירים, כונני בלו-ריי וכו' מכילים כנראה יציאת HDMI אך לא בטוח ש-DVI (ויש גם מתאמים שונים שכן מאפשרים חיבור בחלק מהמקרים)

בקשר ל- 2209WA, כמו שכבר אמרתי אני וגם אחרים, הוא יהיה בחירה מצוינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב לי ותקשיב טוב אני ממש מודה לך! ממש ממש אוהב אותך תודה רבה לך מכל הלב! עזרת לי לבחור את הבחירה הטובה ביותר, גם מבלי שיש לי הידע לעשות כן. תודה רבה לך !

ותודה גדולה גם לשאר המגיבים אני ממש מודה לכם! באמת!~

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שני המסכים הנ"ל מכילים חיבור D-sub (מה שנהוג לכנות בצורה לא נכונה VGA, חיבור כחול בן 15 פינים, כנראה זה בו אתה משתמש כיום)

סלחו לי על הסטה קצרה של הדיון, וכן על הטרונייה המעט קטנונית, אבל זה טיעון שחוזר על עצמו מידי פעם ולי אישית הוא מפריע.

מי קבע שזה "לא נכון" לכנות את החיבור הזה VGA? נכון שVGA במקור נושא משמעות אחרת (ספציפית הכוונה לחומרה / תקן שIBM הטמיעה בשוק בסוף שנות ה-80), אבל המשמעות המקורית הורחבה כבר מזמן. אז נכון, שאפשר לדבר על מסכי VGA (המסכים הראשונים שתמכו בסטנדרט), רזולוציית VGA (שזה 640x480) וגם על מחבר חיבור VGA וכבל VGA.

אפשר לקרוא לחיבור / כבל בשמות רבים (ראו את הרשימה בקישור למטה), אך מתוך כל אלה VGA נשמע דווקא ההגיוני ביותר, כי ת'כלס זה מה שהכבל מעביר - אות וידאו (אפשר גם לקרוא לזה חיבור RGB, ולפעמים משתמשים בשם זה, אבל זה עשוי לבלבל עם חיבורי RGB אחרים, כגון component).

אם כבר, הרי ש-D-Sub זה שם לא מדויק, שכן הוא מתייחס למשפחה רחבה של חיבורים, שהמשותף לכולם הוא הצורה של ה-D (מכאן השם), אך הם באים בגדלים שונים ויכולים להעביר אותות שונים לחלוטין (למשל החיבורים הטוריים והמקביליים הישנים הם D-Sub).

אולי אפשר לקרוא לזה D-Sub 15, או DB/DE-15 (כי מדובר על 15 פינים, להבדיל מחיבורי D-Sub האחרים). אבל עדיין VGA נכון באותה מידה, והרבה יותר מוכר/מובן.

קישורים:

http://en.wikipedia.org/wiki/Video_Graphics_Array

http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector

http://en.wikipedia.org/wiki/D-subminiature

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הענין של "לא לקחת 1920x1080" עקב שהכל יהיה קטן ויקשה לעבוד עם טקסטים,בגלל זה אפשר לעלות את ה DPI ולפתור בשניה את הבעיה.

אין צורך להימע ממסך בעל רזולוציה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, אני בטח שלא אכנס איתך לוויכוח על זה, גם מכיוון שבאופן עקרוני אני לא חושב שאתה טועה במה שאתה אומר. אני גם מסכים איתך שחיבור D-sub בלבד לא מתאר את המחבר הזה, אני ציינתי בהודעה שלי שמדובר בחיבור D-sub בעל 15 פינים.

אפשר אולי לייחס את זה להעדפה/ידע אישי (לא מתכוון לטעון בכך חלילה שהידע שלי טוב יותר משל אחרים, אלא פשוט לציין שככה "למדתי" את הדברים), אבל לי באופן אישי המונחים כבל VGA או חיבור VGA קצת צורמים מכיוון ש-VGA זה במקור שם של תקן. אין עורערין על כך שהמשמעות שלו הורחבה מאז, אבל זה גם לא אומר בהכרח שנכון להשתמש באותה משמעות מורחבת. יש מספיק דוגמאות למונחים טכניים שהמשמעות שלהם הורחבה וכתוצאה מכך גם עוותה לא מעט. לדוגמה, יש גם כאלה שקוראים לחיבור הזה חיבור המסך הכחול, אז ב-99% מהמקרים כולם יבינו במה מדובר, אבל האם זה אומר שהמונח הזה תקף?

אם זה מפריע לך, אז לא אעיר על זה יותר בעתיד.

Los, לא יודע איך הגעת למסקנה שההמלצה הייתה להימנע ממסכים ברזולוציה גבוהה. ההמלצה הייתה לבחון יותר לעומק קניית מסך כזה לעבודה שהיא בעיקר עם טקסטים בגלל עניין גודל הנקודה ורוחב המסך.

כל הפתרונות הקיימים למזעור הסוגייה הזאת (שכמו שגם ציינתי היא סובייקטיבית לחלוטין) מובילים בסופו של דבר להקטנת שטח העבודה (שלשמו הרי קונים מסך כזה לעבודה עם טקסטים) וזה קצת מפספס את המטרה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי באופן אישי המונחים כבל VGA או חיבור VGA קצת צורמים מכיוון ש-VGA זה במקור שם של תקן. אין עורערין על כך שהמשמעות שלו הורחבה מאז, אבל זה גם לא אומר בהכרח שנכון להשתמש באותה משמעות מורחבת. יש מספיק דוגמאות למונחים טכניים שהמשמעות שלהם הורחבה וכתוצאה מכך גם עוותה לא מעט.

לדוגמה, יש גם כאלה שקוראים לחיבור הזה חיבור המסך הכחול, אז ב-99% מהמקרים כולם יבינו במה מדובר, אבל האם זה אומר שהמונח הזה תקף?

אם זה מפריע לך, אז לא אעיר על זה יותר בעתיד.

כפי שאמרת, במקור זה שם של תקן, אבל גם DVI, HDMI, , , SATA ועשרות אחרים - הם שמות של תקנים. ולאף אחד אין בעיה לומר "כניסת DVI" או "כבל USB". פשוט לא ברור לי למה עם VGA זה צריך להיות שונה. אולי כי להבדיל מהתקנים החדשים, המחבר לא הוגדר כחלק מהתקן, ולכן השם לא דבק בו מהתחלה? אולי דווקא כי לא היה מדובר בתקן במקור, אלא בחומרה ספציפית (איני בקי מספיק בהסטוריה של הנושא).

ייתכן שהשם חיבור VGA בסופו של דבר כן תפס כי מדובר במכנה המשותף הנמוך ביותר. אותו חיבור מעביר גם רזולוציות יותר גבוהות (עד QXGA ואולי יותר), אבל VGA זה המינימום שכולם חייבים לתמוך בו. לפני כן, בעידן הCGA/EGA השתמשו בחיבור D-Sub-9.

בכל מקרה, אני מודה שזה קטנוני, ומן הסתם לא אכפת לי איך יקראו לזה (ואתה לא היחיד כאן שקורא לזה D-Sub, אז אל תחשוב שההערה שלי היא אישית :)). דעתי היא שאין פה נכון או לא נכון, אז אין סיבה לתקן אחרים. :D

כל הפתרונות הקיימים למזעור הסוגייה הזאת (שכמו שגם ציינתי היא סובייקטיבית לחלוטין) מובילים בסופו של דבר להקטנת שטח העבודה (שלשמו הרי קונים מסך כזה לעבודה עם טקסטים) וזה קצת מפספס את המטרה לא?

אכן כן. בסופו של דבר מה שמגדיר את שטח העבודה האופטימלי זה הנוחות של המשתמש, ואיזה גודל נקודה אופטימלי עבורו. מזה אפשר לגזור גודל מסך / רזולוציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק. כמו שציינת כבל VGA או חיבור VGA הם מינוחים שלא שונים משמות של תקנים אחרים ש"תפסו" והפכו להיות מוכרים ושגורים בשפת היום יום בנושא מחשבים ורשתות ואני מסכים שאין כאן בדיוק מונח מסוים אחד שהוא נכון יותר מאחרים באופן מהותי. לקחתי לתשומת ליבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...