רק זקוק לחותמת סופית - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רק זקוק לחותמת סופית

snurf

Recommended Posts

שלום רב ! הגיע הזמן שלי להשתדרג מהMAG 786PF הוותיק שלי, ואשמח לעצתכם. התקציב שלי הוא כ1300 כאשר עיקר השימוש שלי גלישה, סרטים ומדי פעם משחקים. הדבר הכי חשוב לי הוא בריאות העיניים. מקריאה ומחקר למיטב הבנתי המסך המומלץ בתקציב הזה הוא ה Dell 2209WA LCD

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=720939

אז אפשר ללכת לקנות ולהרגיש שעשיתי בחירה טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ללא ספק.

יש גם את ה-LG 2220P שזהה ל- 2209WA מבחינת איכות תצוגה וארגונומיה ומכיל כניסת אותה אין ל-2209WA עליו יש רכזת .

אגב, אין פה קשר ישיר לבריאות עיניים. המסך הזה לא "פוגע" בעיניים פחות או יותר ממסכים אחרים.

מה שטוב בו (ובכל המסכים מסוגו) הן איכויות התצוגה הטובות (בעיקר זוויות צפיה רחבות המבטיחות תמונה אחידה ככל האפשר לרוחב המסך) שלו והעובדה שהוא ארגונומי, כך שאתה יכול להתאים אותו לסביבת העבודה שלך ולא את עצמך למבנה המסך. זה מה שתורם בעיקר להקלת המאמץ על העיניים, המפרקים והגוף בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ללא ספק.

יש גם את ה-LG 2220P שזהה ל- 2209WA מבחינת איכות תצוגה וארגונומיה ומכיל כניסת אותה אין ל-2209WA עליו יש רכזת .

אגב, אין פה קשר ישיר לבריאות עיניים. המסך הזה לא "פוגע" בעיניים פחות או יותר ממסכים אחרים.

מה שטוב בו (ובכל המסכים מסוגו) הן איכויות התצוגה הטובות (בעיקר זוויות צפיה רחבות המבטיחות תמונה אחידה ככל האפשר לרוחב המסך) שלו והעובדה שהוא ארגונומי, כך שאתה יכול להתאים אותו לסביבת העבודה שלך ולא את עצמך למבנה המסך. זה מה שתורם בעיקר להקלת המאמץ על העיניים, המפרקים והגוף בכלל.

קודם כל תודה על התשובה. מצטער על השאלה הטירונית, אך יש סיכוי שהמסך לא יתחבר למשחב שלי? אני באמת לא יודע אם דברים השתנו, המסך שיש לי כרגע מתחבר עם חיבור מקבילי כזה גדול ישירות לכרטיס מסך וכן לחשמל:

1) האם זוהי הדרך הנהוגה כיום ואם לא מה אני צריך לבדוק על המחשב שלי לפני הקניה?

2) אז היית הולך על הdell או הlg?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שני המסכים הנ"ל מכילים חיבור D-sub (מה שנהוג לכנות בצורה לא נכונה VGA, חיבור כחול בן 15 פינים, כנראה זה בו אתה משתמש כיום) וחיבור DVI (חיבור דיגיטאלי בצבע לבן, אולי יש אותו בכרטיס מסך שלך ואולי אין). תוכל לחבר את המסך לכרטיס המסך באחד מבין שני החיבורים הללו בהתאם ליציאות הזמינות בכרטיס.

3. מבחימת איכות תצוגה וארגונומיה אין הבדל. אם אתה זקוק לכניסת במסך או חושב שתזדקק לה בעתיד אז בחר ב-2220P. אם דווקא רכזת בגובה העיניים (על המסך) יותר חשובה לך אז בחר ב-2209WA. מי שלא תבחר מבין השניים הבחירה תהיה מצוינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- ניחן בהנדסת אנוש ואיכות בניה טובות יותר, על פניו. מצד שני על הדל יש הרבה יותר מידע ברשת ו"איכותו" מוכחת מאחר והגיע לידיים רבות הרבה יותר ועל כן גם בהכרח ידיים מקצועיות יותר (מדיווחים אחרונים הוא אפילו עולה על ההצעות החדשות שיש לדל בסכום דומה ואף גבוה מכך). בכל מקרה, כל אחד מהם יהווה שדרוג ענק על פני מסך שהוא בינוני ביותר בקבוצתו שלו כמו זה שיש לך כעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה ! רכזת USB על מסך ? נשמע לי קצת הזוי ודי מיותר לא? הרי יש לי מספיק חיבורים במחשב עצמו. אם כן נראה לי שעדיף ללכת על החיבור - תוכל להסביר מהי מטרתו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הזוי? זה דווקא מאוד נוח. כמובן שזה עניין של העדפה אישית אבל לדוגמה מאפשר לך לחבר החסנים ניידים, כוננים קשיחים חיצוניים או כל התקן בעל חיבור USB למסך בלי צורך להתכופף למארז אם נניח הגישה לפאנל הקדמי בו לא נוחה במיוחד.

HDMI חיבור דיגיטאלי שבניגוד ל-DVI יכול להעביר גם אודיו. היתרון הוא שניתן לחבר למסך כמו ה- 2220P שני התקנים בחיבור דיגיטאלי (DVI ו-HDMI). זה בעיקר תקף אם אתה מחבר או מתכוון לחבר למסך קונסולת משחק, סטרימר, כונן בלו-ריי, ממיר HD וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכזת USB במסך זה דבר מאוד נוח בגלל שבניגוד למחשב המסך שלך מולך תמיד, אפשר לחבר בקלות DOK וכו'...

לגבי , כמו שנאמר, שימושי לחיבור התקנים שונים... במקרה שלי אני משתמש בו עם ממיר HOT HD והמסך מנוצל כטלויזיה בין השאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שלא ייכנס למשוואה.

בראש ובראשונה מבוסס על פאנל TN ולא ארגונומי.

שנית, גודל הנקודה בו עלול להיות קטן מדי לעבודה עם טקסטים (שייראו קטנים מדי ברזולוציה הטבעית). לא יודע כמה אתה רגיש לזה (חלק רגישים יותר מאחרים) אבל נקודה לקחת בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HD היא בסך הכל רזולוציה של 1920x1080, כלומר זאת הרזולוציה של התכנים המוגדרים נכון להיום תכני HD 1080p.

יש גם את רזולוצית ה-720p (מה שמכונה HD Ready) שהיא 1280x720.

תוכן 720p תוכל להריץ גם על מסכי ה-22" עליהם הדיון.

אבל, אם אתה מעוניין ברזולוציה של 1920x1080 ה-2494HS הוא ממש לא האפשרות היחידה.

יש לך שני מסכי 23" איכותיים שעדיפים עליו.

Samsung F2380

Dell U2311H

שניהם עם פאנל איכותי וארגונומיה.

אבל בגלל שציינת שעיקר העבודה היא עם טקסטים אני עדיין ממליץ יותר על אחד ממסכי ה-22" ברזולוציה של 1680x1050.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HD היא בסך הכל רזולוציה של 1920x1080, כלומר זאת הרזולוציה של התכנים המוגדרים נכון להיום תכני HD 1080p.

יש גם את רזולוצית ה-720p (מה שמכונה HD Ready) שהיא 1280x720.

תוכן 720p תוכל להריץ גם על מסכי ה-22" עליהם הדיון.

אבל, אם אתה מעוניין ברזולוציה של 1920x1080 ה-2494HS הוא ממש לא האפשרות היחידה.

יש לך שני מסכי 23" איכותיים שעדיפים עליו.

Samsung F2380

Dell U2311H

שניהם עם פאנל איכותי וארגונומיה.

אבל בגלל שציינת שעיקר העבודה היא עם טקסטים אני עדיין ממליץ יותר על אחד ממסכי ה-22" ברזולוציה של 1680x1050.

על מנת להריץ 720p אזדקק לחיבור DVI על הכרטיס מסך, נכון? מה האיכות שתתאפשר לי עם החיבור הרגיל של הVGA ( סליחה אני יודע שאמרת שזה מוטעה פשוט שכחתי חח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לראות תוכן 720p גם דרך חיבור ה-D-sub (אלא אם כן תהיינה הפרעות מה שאני כרגע לא חושב שיקרה).

בכל מקרה כל עוד הרזולוציה קטנה מרזולוציות המסך, כשאתה מציג אותה על מסך מלא התוכן יעבור upscale (כלומר יימתח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...