עבר בשקט תקשורתי יחסי: מרצה לפילוסופיה באונ' העברית פוטר כי הוא ימני מדי - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבר בשקט תקשורתי יחסי: מרצה לפילוסופיה באונ' העברית פוטר כי הוא ימני מדי

vic07

Recommended Posts

אני לא שונא אותם.למה כל דבר נלקח אישי כאן בפורום ???.(חוץ מזה זה בסדר,גם הם מסתבר לא ממש אוהבים אותי)ישנה בעיה באקדמיה.וזה לא מהיום ואלה לא עשבים שוטים.אתה יודע איך נגמלים מהרגלים(סמים סיגריות אלכוהול).אתה צריך לשנות לגמרי את אורך חייך.לזרוק ולוותר על כל אותם דברים שמשויכים לחייך הישנים.אז כן צריך לוותר על כל הבית.מה שנקרא כירוגיה אגרסיבית.

לא צריך לתת לסנטימנטליות לשבש את שיקול הדעת.

אז בסדר לא יהיו פרופסורים שגודלו על-ידי האונברסיטאות. אפש רלהתחיל ולהצמיח פרופסורים בקיבוצים כבר עכשיו.וחוץ מזה זה פיתרון לקיבוצים נחשלים.הקיבוץ העברי החדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני הכי אוהב שמישהו שרשום "הרי ידוע ש..." או נוסח כזה או אחר של אותו הרעיון,

ממשיך בהשמצות חסרות שחר ללא כל בסיס לדבריו.

בנוסף, מה אתה אומר על מה שגודל בחממות של אונ' בר-אילן?

הרי כולנו יכולים לזרוק סטיגמות חסרות שחר וביסוס, לא?

ישנם כל כך הרבה הוכחות בולטות שכתובות בסלע לזה. זה שאתה בוחר להתעלם מהן, הופך אותך לעיוור במקרה הטוב, או אדם בלי יושרה פנימית במקרה הרע.

ובר אילן היא היוצאת מהכלל שלא מעידה על הכלל. והיא ממש לא נשלטת על ידי הימין, אלא יש שם דעות מכל גווני הקשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שונא אותם.למה כל דבר נלקח אישי כאן בפורום ???.(חוץ מזה זה בסדר,גם הם מסתבר לא ממש אוהבים אותי)ישנה בעיה באקדמיה.וזה לא מהיום ואלה לא עשבים שוטים.אתה יודע איך נגמלים מהרגלים(סמים סיגריות אלכוהול).אתה צריך לשנות לגמרי את אורך חייך.לזרוק ולוותר על כל אותם דברים שמשויכים לחייך הישנים.אז כן צריך לוותר על כל הבית.מה שנקרא כירוגיה אגרסיבית.

לא צריך לתת לסנטימנטליות לשבש את שיקול הדעת.

אז בסדר לא יהיו פרופסורים שגודלו על-ידי האונברסיטאות. אפש רלהתחיל ולהצמיח פרופסורים בקיבוצים כבר עכשיו.וחוץ מזה זה פיתרון לקיבוצים נחשלים.הקיבוץ העברי החדש

מה, אז אם אוניברסיטה נותנת במה לשמאלנים קיצונים צריך לסגור אותה? אכן, פתרון קסמים. ואם זה לימניים קיצוני זה לגיטימי? בעצם, לפי מה שאתה טוען אין בכלל מקום לעמדות אישיות (כן או לא פוליטיות) באקדמיה. WELL, GUESS WHAT? במדינה דמוקרטית יש מקום לכל הדעות - גם אם הן לא מוצאות חן בעיניך, בעיני או בעיני כל אחד אחר. שלא תבין לא נכון, אם במקרה הספציפי הזה הפיטורים היו בגלל העמדה הפוליטית צריך לפטר את האחראים לכך ואולי אפילו להעמידם לדין על אפלייה או איך שהחוק מגדיר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא על דעות הקוראות להחרמת ישראל ולחיסולה.

לגרום ביודעין נזק למדינה בה אתה חיי, מהווה בגידה. בכל מדינה שקיימת בעולם

ואם להיות קצת דמגוג, אין שום הבדל בין מה שקורה במסגדים לבין מה שקורה באונברסיטאות

לא דמגוגיה. המציאות לא רחוקה כל כך מזה.

הרבה דוגמאות:

http://www.isracampus.org.il/Israeli%20Academic%20Extremism%20page%20hebrew.htm

סתם דוגמא אחת:

ציטוט: "כך למשל, שישה מתוך 11 חברי הסגל הקבוע במחלקה לפוליטיקה ולממשל באוניברסיטת בן-גוריון חתומים על מכתב תמיכה בסרבנים. בראש המחלקה עומד ד"ר ניב גורדון, שגם קורא להחרמת ישראל. אסור לגעת בהם, אפילו שיש משהו מעורר חלחלה בכך שרוב המרצים הקבועים מצויים שמאלה ממרצ. זה לא חופש אקדמי. זו שטיפת מוח אקדמית. "

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/128/950.html?hp=1&loc=31&tmp=9014

ועוד אחת: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3890136,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם במקרה הספציפי הזה הפיטורים היו בגלל העמדה הפוליטית צריך לפטר את האחראים לכך ואולי אפילו להעמידם לדין על אפלייה או איך שהחוק מגדיר את זה.

:lol:

ומי יעניש את אנשי השמאל הקיצוני? חבריהם אנשי השמאל הקיצוני שיושבים בבג"ץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם כל כך הרבה הוכחות בולטות שכתובות בסלע לזה. זה שאתה בוחר להתעלם מהן, הופך אותך לעיוור במקרה הטוב, או אדם בלי יושרה פנימית במקרה הרע.

ובר אילן היא היוצאת מהכלל שלא מעידה על הכלל. והיא ממש לא נשלטת על ידי הימין, אלא יש שם דעות מכל גווני הקשת.

תביא את אותן הוכחות, תתחיל לדבר בהן.

אני לא בוחר להתעלם מכלום, קודם תביא הוכחות, אחרי זה תדבר ותפלוט.

אגב, אהבתי 2, "העברית בי-ם? מנוהלת ע"י שמאלנים" אבל בבר-אילן יש "גיוון דעות",

אני אומר על זה...פחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראבו - בקיבוצים אין שמאלנים? לא הבנתי למה אתה חושב שזה "יפתור את הבעיה".

להשוות גם את מה שקורה בפקולטות למסגדי איסלאם-קיצוני זה דמגוגיה זולה. המניע של השמאלנים הקיצוניים באניברסיטה אינו דתי, ומטרתם אינה השמדת אלא שימור שלה. הסברתי את זה כבר עשרות פעמים ואתם מסרבים לקלוט - רוב השמאלנים עושים את אשר הם עושים מתוך המחשבה כי דברים אלו יטיבו עם מדינת בטווח הרחוק. כך היה עם הסכם השלום עם ירדן וכך גם עם הסכמי אוסלו וכך גם עם הקמת מדינה פלסטינית וכו' וכו'. זה שאתם לא מסכימים איתם זה משהו אחר. זו דמוקרטיה.

מעטים מאוד מהם(עשרות בודדים) עושים את אשר עושים מתוך מטרה לבנות כן חלי'פות איסלאמית.

ואני מסכים עם המאמר של קידר(באופן כללי אני די מסמפט אותו) - מקום עבודה הוא כמו דמוקרטיה.

קחו למשל תומכי ליגליזציה, יש בפניהם 3 אפשרויות:

א. להמשיך בשגרת חייהם

ב. לנסות להצביע/להקים מפלגה/הפגנה חוקית בנושא

ג. לעבור מן המדינה

לא לגיטימי לנסות להפיל את השלטון באמצעים אלימים.

שימו לב אגב להבדל הרחב מאוד בין איש אוניברסיטה שמאלני לבין איש אוניברסיטה הקורא לחרם על המדינה. מדובר באחוז קטן מאוד מהם במקרה הגרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשוות גם את מה שקורה בפקולטות למסגדי איסלאם-קיצוני זה דמגוגיה זולה. המניע של השמאלנים הקיצוניים באניברסיטה אינו דתי, ומטרתם אינה השמדת אלא שימור שלה. הסברתי את זה כבר עשרות פעמים ואתם מסרבים לקלוט - רוב השמאלנים עושים את אשר הם עושים מתוך המחשבה כי דברים אלו יטיבו עם מדינת בטווח הרחוק.

קודם כל, מעניין שזו גם טענתה של ענת קם. תמיד מעשי השמאל הקיצוני הם מהמחשבה להטיב עם מדינת . גם אם זה הרבה פעמים זו הסתה, פגיעה במדיניות החוץ של מדינת , (עבירה פלילית - החרם) או בגידה.

וההשוואה למסגדי איסלם קיצוני היא לא מבחינה דתית. אלא מבחינת כמות ההסתה והשנאה נגד ישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והתבטאויותיו של ליברמן("נפוצץ את סכר סואץ" בין השאר), שר החוץ שלך, אינן פוגעות ביחסי החוץ של ישראל?

והחלת בנייה באזורים מעוררי מחלוקת בזמן ביקור נציג אמריקאי באזור, לא פגעה ביחסיך עם ארה"ב?

ועוד ועוד דוגמאות.

הנקודה שלי מאוד ברורה - רוב רובם של האנשים במדינת , שמאלנים או ימנים - עושים את אשר עושים מתוך המחשבה כי דבר זה יהיה טוב למדינה. מיעוט קטן מאוד מבין שני הצדדים עושה את שעושה מתוך מחשבה להחליף את הדמוקרטיה או את אופייה היהודי של המדינה.

אין אדם היודע מהי הדרך הנכונה/חכמה. לפי דעתך אדם הקורא למסירת שטחים הינו בוגד, אך מאיפה לך שדבר זה לא *יציל* את מדינת מאיום דמוגרפי שאין שני לו ויגרום לשלום ולפריחה באזור? מצד שני, אדם הקורא לבניית עוד התנחלויות, מאיפה לך שדבר זה טוב למדינה או יגרום למוות נוסף ומיותר של חיילים ומתנחלים? על זה מתבססת הדמוקרטיה - העובדה שברוב הדברים אין דבר כזה *הדרך הנכונה*.

אתה יכול להאשים את אותם מרצים ב"בגידה" כיוון שהם פוגעים באינטרסים ישראליים. אני יכול להאשים את ליברמן בבגידה כיוון שהוא פוגע באינטרסים ישראליים בכך שהוא מציג אותנו כפאשיסטים. potato - potato.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי אומר שאתה דמגוג, מר יהודה איש קריות, אבל עושה רושם שאתה באמת מאמין במה שאתה אומר ולכן אתייחס לנקודות שהעלית בדבריך:

1. הגורמים שאינם מעוניינים בהמשך קיומה של מדינת כמדינת הלאום היהודי אולי מהווים מיעוט, אך לא מיעוט שאפשר להתעלם ממנו וממעשיו. בנוסף, בניגוד למשתמע מדבריך, מיעוט זה קיים רק בצד השמאלי הקיצוני של המפה הפוליטית, ולא משני צידיה. בקצה הימני (הקיצוני) תמצא אולי גורמים שינסו לבטל את הגדרתה של המדינה כ"דמוקרטית", אך לא את הגדרתה כ"יהודית".

2. "בגידה" היא כל פעולה המסייעת באופן ישיר ומודע לאוייב. גרימת נזק למדינה עקב טפשות כמו גם תועלת לאוייב עקב טפשות אינה בגידה. בשביל להקרא בוגד יש לשתף פעולה עם גורמים עויינים בין במילים ובין במעשים. קריאה לחרם על מצד מרצה באוניברסיטה היא מעשה בגידה שכן זה מה שקוראים לעשות אוייבינו, וכן מדובר במשהו שמסב נזק מיידי ומוחשי למדינה. יתרה מזאת, ה"תועלת" אותה אנשים אלה מקווים להשיג היא שינוי ההתנהלות של המדינה לכיוון אותו הם רואים כנכון באמצעות לחץ חיצוני, בניגוד למדיניות שמנהלת ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי - פעולה שהיא כמובן בלתי דמוקרטית בעליל. מי הם (ומי אתה, שתומך בהם) שידברו על דמוקרטיה ויתרונותיה אם זו צורת ההתנהלות שהשמאל הקיצוני בחר? או שדמוקרטיה זה טוב רק כאשר היא משרתת את דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי אומר שאתה דמגוג, מר יהודה איש קריות, אבל עושה רושם שאתה באמת מאמין במה שאתה אומר ולכן אתייחס לנקודות שהעלית בדבריך:

1. הגורמים שאינם מעוניינים בהמשך קיומה של מדינת כמדינת הלאום היהודי אולי מהווים מיעוט, אך לא מיעוט שאפשר להתעלם ממנו וממעשיו. בנוסף, בניגוד למשתמע מדבריך, מיעוט זה קיים רק בצד השמאלי הקיצוני של המפה הפוליטית, ולא משני צידיה. בקצה הימני (הקיצוני) תמצא אולי גורמים שינסו לבטל את הגדרתה של המדינה כ"דמוקרטית", אך לא את הגדרתה כ"יהודית".

בימין הקיצוני אכן לא תמצא גורמים שינסו לבטל את הגדרת המדינה כ"יהודית".אבל תמצא שם גורמים המסוכנים

לקיום המדינה לא פחות מאשר בשמאל הקיצוני.

מה לדעתך יקרה,ויק,כאשר ממשלת ,בראשותו של משה פייגלין,תכריז על גירוש כל הערבים מן הארץ,ובמקביל

תשתלט על מסגד אל-אקצה ותשמיד אותו?

אומר לך מה יקרה:כל מדינות העולם ינתקו איתנו קשרים,ונאט"ו,בראשות ארה"ב,תפתח במלחמה על .

אתה חושב שהתרחיש הזה מוגזם והזוי? אני לא חושב כך.שיעור חובשי הכיפות הסרוגות במדינה,(ובצה"ל במיוחד),

עולה משנה לשנה.זה נובע הן משיעור ילודה גבוה יחסית,והן בבריחה של אזרחים "שמאלנים",אם אתה רוצה

לקרוא להם כך,מן המדינה,כאשר הם מבינים לאיזה כיוון היא הולכת.לא בכדי הממשלה הנוכחית היא הימנית

בתולדות המדינה,וזאת שאחריה תהיה ימנית עוד-יותר. זאת מגמה שאי-אפשר לעצור אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימין הקיצוני אכן לא תמצא גורמים שינסו לבטל את הגדרת המדינה כ"יהודית".אבל תמצא שם גורמים המסוכנים

לקיום המדינה לא פחות מאשר בשמאל הקיצוני.

מה לדעתך יקרה,ויק,כאשר ממשלת ,בראשותו של משה פייגלין,תכריז על גירוש כל הערבים מן הארץ,ובמקביל

אומר לך מה יקרה:כל מדינות העולם ינתקו איתנו קשרים,ונאט"ו,בראשות ארה"ב,תפתח במלחמה על .

התרחיש הזה הוא דמגוגיה לשמה. אתה מניח שאם פייגלין יעלה לשלטון זה מה שיהיה. אתה מתבסס על הנחה, בזמן שמעשי קיצוני השמאל הן עובדות.

ובכלל, "יפתחו במלחמה מול ישראל" - נו באמת. ההיסטוריה האחרונה הוכיחה שאך מדינה לא מתעסקת צבאית עם מעצמה גרעינית, כל עוד זה לא מופנה ישירות נגדה. וזאת על דברים הרבה יותר חמורים. זו הסיבה העיקרית שאירן רוצה גרעיני. היא רואה את דוגמת צפון קוריאה שלא מעיזים להתעסק נגדה, למרות זוועות שמבצעת נגד אזרחיה ופעולות מלחמה נגד שכניה. אבל זה בכלל לא קשור לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשמח אם תראה לי עובדה אחת ויחידה התומכת בטענה הזו. לא שאני אשמח חלילה אם פייגלין יהיה ראש הממשלה, אבל גם בהשתלשלות זו של העניינים אני לא רואה את העולם פונה נגדינו יותר משהוא כבר - להיפך, אולי הם יפסיקו להתייחס לישראל כמו לשטיחון רגליים. יותר מזה, אל תשכח שמי שהיום אומר את הדברים שאמרת הם אותם אנשים שטענו שאחרי ההנתקות כולם יאהבו אותנו או לפחות יתנו לגיטימציה להגנה עצמית מצד כנגד החמאס. ראינו כבר כמה הם טעו, ועדיין במקום לסתום את הפה ולמצוא איזו פינה להתבייש בה הם ממשיכים לצעוק את נבואותיהם בראש חוצות.

אתה חושב שהתרחיש הזה מוגזם והזוי? אני לא חושב כך.שיעור חובשי הכיפות הסרוגות במדינה,(ובצה"ל במיוחד),

עולה משנה לשנה.זה נובע הן משיעור ילודה גבוה יחסית,והן בבריחה של אזרחים "שמאלנים",אם אתה רוצה

לקרוא להם כך,מן המדינה,כאשר הם מבינים לאיזה כיוון היא הולכת.לא בכדי הממשלה הנוכחית היא הימנית

בתולדות המדינה,וזאת שאחריה תהיה ימנית עוד-יותר. זאת מגמה שאי-אפשר לעצור אותה.

יכול להיות שאתה צודק בעניין הזה. אם אכן כך הדבר, על כל מי שאינו נמנה על אותם דתיים לעשות אחד מן השניים: או להתגייס (במובן המטאפורי, לא רק המילולי)ולהחזיר את המדינה לכיוון הנכון באמצעים כשרים, או לרדת מהארץ ולהשאיר את המדינה לגורלה. שני הכיוונים הללו יתקבלו בהבנה - אך לא כיוון ביניים שכולל הרס מכוון של המדינה או שיתוף פעולה עם אוייביה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...