canon 500D vs. others , תקציב 4000 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

canon 500D vs. others , תקציב 4000 ש"ח

Qtec

Recommended Posts

שלום,

אני רוצה לקנות DSLR חדשה (במקום Minolta Z5- החלטתי להשתדרג למשהו מקצועי)

התקציב שלי למצלמה ועדשה חדשות הוא סביב ה-4000 ש"ח.

אני נוטה ללכת על ה-500D של קנון

אבל ההתלבטות שלי היא בינה לבין שלוש מצלמות אחרות:

1. canon 50d

2. canon 550d

3. nikon d90

כל המצלמות הנ"ל יקרות בכ-1000 ש"ח מה-500d וחשבתי שבמקום לשים עוד 1000 שח על גוף, להשקיע את

אותו סכום בעדשה טובה יותר.

ההתלבטות הכי גדולה שלי היא בין ה-500 ל-d90 של ניקון.

שימו לב שלחבר שלי יש קנון עם כמה עדשות טובות, כך שניקון לא יאפשר החלפת עדשות בינינו.

הצעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק ,מומלץ להשקיע סכום נוסף בעדשה טובה ,ה500d הוא גוף מעולה ,וללא ספק מספיק לרוב השימושים ,בנוסף לקח אמרתה שלחבר שלך יש כמה עדשות ,אז בכלל אני לא חושב שצריכה להיות פה התלבטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אשמח לעוד התייחסויות, ובעיקר בנוגע להבדלים בין ה-90 של ניקון ל-500 לאור ההבדל בין הממשקים והארגונומיה שלהן (ששמעתי ששל ה-90 הרבה יותר טוב).

בנוסף אשמח להצעות בקשר לעדשה שתשלים לי את המחיר של הגוף (2500~) + עדשה ל-4000 ש"ח.

אני מעדיף עדשה בטווח יחסית רחב לצורך קומפקטיות (לא רוצה להיסחב עם כמה עדשות), שלא תגביל אותי ושאני לא אצטרך להחליף תוך כדי צילום עדשה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לממשק והנוחות הכללית של השימוש ,אני מוצא את הקאנון נוחה יותר (אולי בגלל שאני דיי fanboy שלהם :P ) ,הכפתורים ממוקמים לי בדיוק איפה שאני רוצה ואני מסתדר איתם (ואני עשיתי מעבר מניקוןd40 בזמנו לקנון ) ,אבל בכללי מרבית האנשים (כולל חבר שיש לו את ה d90 ) אומרים שניקון טובים יותר בכל מה שקשור לממשק ,נוחות גוף ,ואחיזה ,שוב אני פשוט ממליץ להחזיק לך את שנייהן ולהחליט מה יותר מתאים לך ,כי זה נושא דיי סוביקטיבי .

בכל הנושא של צילום בכללי איתן ,הניקון מתפקסת טיפה טוב יותר (לא יודע בדיוק למה ,פשוט היא עושה את זה יותר טוב ) ,אבל על הנייר (וגם באיכות סופית של התמונה ) הקאנון טובה יותר ,כי בסך הכל ה500d היא בעלת אותו חיישן ומעבד כמו של ה50d (מה שאומר שבגדול זו כמעט זהה שמוותרת על כמה פיציפקס כמו מסך שחור לבן מעל וכו ) .

אבל כמבון שאני לא יודע מה אתה רוצה לצלם ויכול להיות שאתה צריך מהירה (והניקון ללא ספק מהירה יותר עם 4.5 fps ) ,כנל לגביי העדשות ,אני לא יודע מה אתה מצלם לכן אני לא יכול להמליץ לך ספציפית .

נ.ב ,סתם בשביל הידיעה ,הקאנון טיפה יותר קומפקטית מהניקון כאשר אתה משווה את שנייהן עם עדשת קיט (לא שזה חשוב בשבילך אם אתה קונה עדשה נוספת ).

בסופו של דבר ,גם אם הd90 טובה יותר ,היא לא שווה לדעתי את ההפרש ועדיף להשקיע בעדשה מאשר בגוף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בכללי מרבית האנשים (כולל חבר שיש לו את ה d90 ) אומרים שניקון טובים יותר בכל מה שקשור לממשק ,נוחות גוף ,ואחיזה

זה לא נכון ומטעה.

רוב האנשים אומרים שהחברה שבה הם נמצאים טובה יותר בכל מה שקשור לממשק וכו'.

בסופו של דבר זה עניין של התרגלות ותו לא, בשני הצדדים.

בהשוואה ספציפית בין שני הדגמים, ה-D90 זה גוף חצי מקצועי (או שליש מקצועי.. אם רוצים להראות שהוא עדיין נמוך יותר מה-D300) לעומת ה-500D שזה גוף פתיחה בסיסי. בהחלט יש לו יתרונות בכל הנוגע לפיזיות של הגוף (גלגלות, כפתורים.. וכו') אבל זה לא קשור לקנון/ניקון אלא לשני דגמים הספציפיים הנ"ל.

כי בסך הכל ה500d היא בעלת אותו חיישן ומעבד כמו של ה50d (מה שאומר שבגדול זו מצלמה כמעט זהה שמוותרת על כמה פיציפקס כמו מסך שחור לבן מעל וכו ) .

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה אבל זה ממש לא נכון.

החיישן של ה-500 הוא למעשה חדש יותר, עם יכולות , למשל, שלא קיימות ב-50.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תנסה להחזיק (ואם אפשר לצלם) בגופים השונים לפני שתחליט.

אם אתה סגור על קנון, אין לך הרבה אפשרויות מלבד ה-500D בתקציב שלך.

אם אתה לא סגור על קנון תשקול גם את הפנטקס K-x שנמצאת באותו תחום תקציב ויש לה (כגוף) כמה יתרונות על פני ה-500D.

בכל הנושא של צילום בכללי איתן ,הניקון מתפקסת טיפה טוב יותר (לא יודע בדיוק למה ,פשוט היא עושה את זה יותר טוב ) ,אבל על הנייר (וגם באיכות סופית של התמונה ) הקאנון טובה יותר ,כי בסך הכל ה500d היא בעלת אותו חיישן ומעבד כמו של ה50d (מה שאומר שבגדול זו כמעט זהה שמוותרת על כמה פיציפקס כמו מסך שחור לבן מעל וכו ) .

לפי המדד האוביקטיבי היחיד שקיים היום ברשת - DXOMark (שעובדים היום בשת"פ עם photozone) העליונות של קנון היא מיתוס - מבין המצלמות המוזכרות כאן - D90 מובילה, מעט אחריה ה-K-x ו-500D ו-50D מאחור

מה שאומר שבגדול זו כמעט זהה שמוותרת על כמה פיציפקס כמו מסך שחור לבן מעל וכו

ההבדל בין בדרג פתיחה ובין דרג ביניים הוא הרבה מעבר לאותו מסך LCD עליון (שהוא נכס משמעותי ד"א), מדובר באיכות בניה אחרת לחלוטין של הגוף, עינית איכותית יותר (פריזמה לעומת מראות - נסה פעם ותבין את ההבדל) תריס איכותי יותר עם תוחלת חיים ממושכת יותר, יותר בקרות וגלגלות ולעיתים גם יותר אפשרויות שליטה בתוכנה ועוד מיני תוספות קטנות אחרות (שליטה מרחוק במבזק לדוגמא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק ,מומלץ להשקיע סכום נוסף בעדשה טובה ,ה500d הוא גוף מעולה ,וללא ספק מספיק לרוב השימושים ,בנוסף לקח אמרתה שלחבר שלך יש כמה עדשות ,אז בכלל אני לא חושב שצריכה להיות פה התלבטות.

בילבול שכל...

1. אומנם לך ולחבר יהיה מכנה משותף, אבל כמה פעמים בחייך הצילומיים תקבל ממנו עדשות. ולכמה זמן ? זה לא שאתה צלם מערכת עם פול עדשות שאתה פשוט לוקח. ייתרון ? כן, אבל לא כזה גדול. זה לא שתתחילו לחלק טווחים בינכם בקניות.

אם יש לו עדשות מעניינות במיוחד ובעלות שימוש נקודתי, כמו אולטא רחב עד פיש, טלה גדול ומהיר, או סתם איזו 85 1.4 לפורטרטים, זה נחמד והשאלה אכן אפשרית, כי זקוקים להן לרוב למשימה מסויימת.

2. ה D90 היא גוף בדרגה מעל דרגת ה 500D. על כל המשתמע מכך - נוחות אחיזה, גלגלת נוספת וכפתורים וכו'.

3. יש את ייתרונות הניקון (לטעמי בינהן ארגונומיה טובה יותר בראש ובראשונה), תאורת עזר ל AF, מערכת פלאשים טובה יותר.

4. הקיט של ה D90 היא ה 18-105 המעולה. בניגוד לקיט הפחות מוצלחות (בלשון המעטה) שתקבל בד"כ, ה 18-55.

מצטרף להמלצת המישוש. מאוד רצוי.

מלבד זאת, בדילמה הזו, אני הייתי הולך על הD90.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע כמו שזה נראה אני סגור על קנון (בגלל עניין העדשות, אני כן אחליף עם החבר הרבה..).

לכן לפי מה שאני רואה כרגע אני הולך על ה500D עם עדשה Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II

זה פורץ לי את התקציב אבל אני אתגמש בשבילה, הבנתי שהיא עדשה מצוינת. (הניקון+קיט תגיע לאותו מחיר של הקנון עם ה-Tamron)

מה אתם אומרים? יש הצעות נוספות?

ולגבי ה-500D. אמרו לי שזה לא נוח לצלם איתה במניואל. זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שניסה לקטול אותי פה בעצם לא אמר כלום ,ה d90 טובה יותר כי זה גוף לרמה גבוה יותר ,אבל שוב ,לדעתי היא לא שווה את תוספת המחיר ,ואני חושב שתוכל להוציא תוצאות טובות יותר עם ה500d אם תשקיע את ההפרש בעדשה טובה יותר .

ולמשתמש "עוד אחד" הקיט הבסיסי של הניקון היא ה18-55 ,וגם אם אתה יכול להזמין בתור קיט את ה18-105 זה יעלה לך אפילו יותר (ובכלל יוציא את הניקון מהתמונה מבתחינת השתלמות של הקנייה )

fungiman :בחלק מהתנאים הk-x טובה יותר ,אבל לי היא מרגישה פחות איכותית ,מה גם שבארץ התמיכה של פנטקס היא לא משהו (בזמנו זו שרציתי והחלטתי שלא בעיקר בגלל זה ) .

ערנב : אתה בכלל לא אמרתה כלום ,אתה אמרתה בדיוק את מה שאני אמרתי ,שזה דבר סובייקטיבי ,אבל הניקון בעלת יתרון משום שהיא ברמה גבוה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמשתמש "עוד אחד" הקיט הבסיסי של הניקון היא ה18-55 ,וגם אם אתה יכול להזמין בתור קיט את ה18-105 זה יעלה לך אפילו יותר (ובכלל יוציא את הניקון מהתמונה מבתחינת השתלמות של הקנייה )

זה שיש חנויות שמפרקות את הקיט של ה D90 כדי לעשות רווח ולמכור אותו בחלקיו, לא הופך את ה 18-55 ל"קיט" של ה D90.

חבל שאתה מפגין בקיאות מזאפ.

בכל מקרה הויכוח סרק, והנושא עבר לדי ספוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיש חנויות שמפרקות את הקיט של ה D90 כדי לעשות רווח ולמכור אותו בחלקיו' date=' לא הופך את ה 18-55 ל"קיט" של ה D90.

חבל שאתה מפגין בקיאות מזאפ.

בכל מקרה הויכוח סרק, והנושא עבר לדי ספוט.

[/quote']

לא ידע מה איתך אבל יש כמה עדשות קיט ,והבסיסית היא ה18-55 ושום חנות לא הפכה אותה לכזו http://www.digitalreview.ca/content/Canon-Rebel-T1i-EOS-500D-Compared-to-Nikon-D90.shtml

תיתוכחו כמה שתרצו ,בכל זות עדיף שזה יהיה בפורום המיודע לכך באמת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שניסה לקטול אותי פה בעצם לא אמר כלום ,ה d90 טובה יותר כי זה גוף לרמה גבוה יותר ,אבל שוב ,לדעתי היא לא שווה את תוספת המחיר ,ואני חושב שתוכל להוציא תוצאות טובות יותר עם ה500d אם תשקיע את ההפרש בעדשה טובה יותר .

כדיון אקדמי - במחיר הנוכחי של ה-D90 היא הפכה לרכישה די אטרקטיבית. אמנם המצלמה ישנה, אבל החיישן שלה עדיין מהמובילים מבין כל ה-APS-C והארגונומיקה המעולה עומדת בעינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...