צריך מסך 23 אינץ עד 1300 ש"ח גג אפשר המלצות ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מסך 23 אינץ עד 1300 ש"ח גג אפשר המלצות ?

xytkhi

Recommended Posts

הדברים החשובים הם : עלות תועלת מירבית.

אני קורא על המחשב ולכן שיהיה נוח לקרוא איתו מסמכים או באתרים.

המחשב משמש גם למשחקים כגון COD6 קרייסיס ובסגנון ...

מרחק המושב מהמחשב הוא בערך מטר.

המחשב משמש גם לצפייה בסרטים, ואז יושב רחוק יותר כ 3 מטר מהמחשב.

מעדיף מסך בלי פאנל TN הבנתי שזה לא טוב לעיניים..

ואחרון, המסך צריך להיות 16:10 אינץ כי זה פחות רחב מ 16:9 אינץ

פשוט לא אוהב את המסך המלבני מידי.

תודה רבה לכל מי שיעזור.

כרטיס המסך שלי : HD4380

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול למה אתה רוצה רק מסך 23 אינץ'? כי ה- 2209WA יתאים בדיוק לכל הדרישות שלך אך הוא בגודל 22 אינץ'.

היי כי ראיתי את ה 23 ביחס 16:10 ואהבתי אותם.

מניח שאין הבדל גדול לבין ה 22 אינץ אז אולי אתפשר אבל ה שהצעת הוא 16:9 ולא 16:10 כפי שמעוניין ..

----

Pila405 ההיפך, אני בעד 16:10 ולא מעוניין ב 16:9 כי הוא שטוח מידי

אם כך באמת הייתי רוכש את מה שהמלצת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי כי ראיתי את ה 23 ביחס 16:10 ואהבתי אותם.

מניח שאין הבדל גדול לבין ה 22 אינץ אז אולי אתפשר אבל ה שהצעת הוא 16:9 ולא 16:10 כפי שמעוניין ..

----

Pila405 ההיפך, אני בעד 16:10 ולא מעוניין ב 16:9 כי הוא שטוח מידי

אם כך באמת הייתי רוכש את מה שהמלצת .

ה-2209WA הוא 16:10, ה-U2311H הוא 16:9.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי הDELL שממליצים עליהם פה משתמשים בפאנלים איכותיים לעומת רוב המסכים בשוק.

יש לDELL גם מסכים רגילים, ללא פאנלים איכותיים. עליהם כמעט לא ממליצים פה, כי הם באמת יקרים יחסית לתמורה רוב הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעדיף מסך בלי פאנל TN הבנתי שזה לא טוב לעיניים..

אני מסכים ותומך בהעדפתך לפאנל איכותי יותר מ-TN, אך יש להעמיד דברים על דיוקם. חסרונותיו האובייקטיביים של פאנל ה-TN קשורים לאופי התצוגה ואין שום קשר לבריאות העיניים. רואים בו חד וברור בדיוק כמו בכל צג LCD אחד (כאשר יושבים מולו -- כאמור יש חסרונות) ואין בו ריצודים או כל תופעה אחרת שמזיקה לעיניים יותר או פחות מכל מסך אחר.

ה- 2209WA וה- 2220P יתאימו לך כי כאמור וכמו שציינו שניהם ביחס תמונה 16:10 ודווקא מסכי ה-23" הקיימים כיום הם 16:9. לא ציינת גם איזו רזולוציה אתה מעדיף ואם אתה מחפש רזולוציה של 1920x1080 (מה שאוהבים לכנות FHD) או שגם רזולוציה נמוכה יותר היא בסדר מבחינתך.

עריכה: LED זה רק סוג התאורה האחורית ולא כשמשתמש לא כל כך צריך להיות איכפת מה סוג התאורה האחורית. כיום זה יותר גימיק שיווקי. עדיף לדעתי הלשקיע במסך בעל פאנל שאינו TN וארגונומי, מאשר בתאורה אחורית מסוג LED.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאפ הטעו אותי - כתוב שם אינפורמציה שגוייה[br]פורסם בתאריך: 16.07.2010 בשעה 20:39:06

אני מסכים ותומך בהעדפתך לפאנל איכותי יותר מ-TN, אך יש להעמיד דברים על דיוקם. חסרונותיו האובייקטיביים של פאנל ה-TN קשורים לאופי התצוגה ואין שום קשר לבריאות העיניים. רואים בו חד וברור בדיוק כמו בכל צג LCD אחד (כאשר יושבים מולו -- כאמור יש חסרונות) ואין בו ריצודים או כל תופעה אחרת שמזיקה לעיניים יותר או פחות מכל מסך אחר.

ה- 2209WA וה- 2220P יתאימו לך כי כאמור וכמו שציינו שניהם ביחס תמונה 16:10 ודווקא מסכי ה-23" הקיימים כיום הם 16:9. לא ציינת גם איזו רזולוציה אתה מעדיף ואם אתה מחפש רזולוציה של 1920x1080 (מה שאוהבים לכנות FHD) או שגם רזולוציה נמוכה יותר היא בסדר מבחינתך.

עריכה: LED זה רק סוג התאורה האחורית ולא כשמשתמש לא כל כך צריך להיות איכפת מה סוג התאורה האחורית. כיום זה יותר גימיק שיווקי. עדיף לדעתי הלשקיע במסך בעל פאנל שאינו TN וארגונומי, מאשר בתאורה אחורית מסוג LED.

היי

אז אם כך חוץ מזוויות צפיה מה היתרונות של מסך שאינו TN מול TN ?

לגבי רזולוצייה ,אני לא מבין בזה.. עדיף רזולוצייה כמה שיותר גבוהה לא?

דבר נוסף אמרו לי שזמן תגובה פחות חשוב במסכים שמיוצרים היום. לא יודע אם נכון או שמוליכים שולל.

תודה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד עדיף רזולוציה כמה שיותר גבוהה. כדי להינות מחדות מרבית יש לעבוד ברזולוציה המרבית של המסך. בעקבות כך למשל במשחקים, זה יגרור גם צורך בכרטיס מסך חזק יותר כדי לשחק ברזולוציה המרבית ובהגדרות גבוהות, טקסט עלול להיראות קטן מדי ברזולוציה גבוהה בגודל מסך נתון ועוד.

תפרט יותר על השימושים שלך, לדוגמה, באיזו רזולוציה אתה משחק, האם צופה/מתכנן לצפות בסרטי HD על המסך?

בקשר לפאנל ה-TN, זוויות צפייה זה חסרון אחד והוא די גדול, בייחוד כאשר מדברים על מסך ששטחו גדול יחסית ו/או אם יש מצבים בהם שני אנשים יושבים מול מסך אחד. מלבד זאת, פאנל TN הוא בעל יחס ניגודיות טבעי נמוך יותר, מכלול צבע נמוך יותר (פחות גוונים) ועוד חסרון שלא קשור לפאנל ישירות, אבל כנראה עקב רצון להוזיל את המסכים האלה עוד יותר, הם מגיעים כשאינם ארגונומיים.

זמן תגובה בכלל לא משנה, אתה יכול להתעלם מהנתון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להינות מחדות מרבית יש לעבוד ברזולוציה המרבית של המסך. בעקבות כך למשל במשחקים, זה יגרור גם צורך בכרטיס מסך חזק יותר כדי לשחק ברזולוציה המרבית ובהגדרות גבוהות

במשחקים העניין של רזולוציה טבעית או לא טבעית הוא לא קריטי, אז לא הייתי מתייחס לזה בשיקולים. בטקסט - כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי ראשית, תודה על תשובותיכם המלמדות. :yelclap:

המסך יהיה על המחשב בחדר.

חשוב שניתן יהיה לקרוא איתו טקסטיםבלי בעיה באתרים, או מסמכים שתהייה חווית גלישה נעימה.

המחשב משמש גם למשחקים וגם לצפיה בסרטים, אשמח אם יאפשר HD אבל לא קריטי.

מרחק הישיבה מהמסך : כ 1 מטר מרחק צפיה בסרטים כ 2.5 מטרים

כרטיס המסך שלי HD4830 וניתן לבצע בו בלי בעיה.

אגב סתם שאלה.. מדוע מייצרים המון מסכים 16:9 ופחות מידי 16:10

לדעתי כמה שיותר צר ורחב.. יותר מכוער, והצפייה פחות טיבעית לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...