מתלבט בין ה Intel I5 750 לבין AMD Phenom 2 X6 1055T ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין ה Intel I5 750 לבין AMD Phenom 2 X6 1055T ?

anri

Recommended Posts

השימוש העיקרי שלי במחשב החדש יהיה בעיקר למשחקים ברזולוציה והגדרות גבוהות, , וסרטים, לא משהו רציני...

עכשיו כמו בכותרת אני מתלבט בין המעבד 6 ליבות של לעומת המעבד של אינטל, מלכתחילה התכוונתי ללכת על אינטל, אבל מישהו פה המליץ לי על המעבד של בגלל ה 6 ליבות .

שניהם עולים כמעט אותו המחיר, (ויש לציין שאני כנראה אשתמש בכרטיס מסך GTX480 אם זה חשוב...)

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1156 לא תחזיק עוד הרבה זמן ככה שאופציות שדרוג לא יהיו לך.

מנגד, למשחקים ה965BE יהיה בהרבה עדיף על ה1050T וייתן לך אפשרות שדרוג עתידיות ( בגלל תושבת לוח האם AM3 ש"תחייה" יותר מה1156)

אני ממליץ על OC ל 965BE במידה ומירב השימושים הם למשחקים. מה גם שהעלות הכללית של המערכת תהיה נמוכה יותר. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת אופק שדרוג, אני לא חושב שזה רלוונטי מכיוון שמי שקונה היום מעבד בסדר גודל של ה-Core i5 או 965 Phenom II x (ובטח ה-1050T) ככל הנראה לא יזדקק ולא מתכוון לשדרג מעבד בטווח של השנתיים הקרובות (ואולי אף מעבר). עבור משחקים יש כמובן משמעות גדולה לכרטיס מסך שבאבולצית החומרה בדרך כלל הופך לגורם מגביל לפני המעבד.

בכל מקרה, בהתלבטות בין ה-Core i5 750 וה-1050T גם אני חושב שה-750 יהיה עדיף, אך בהחלט אפשר לבסס את המערכת גם על פלטפורמת (אפילו על ה- II x4), הכל תלוי בסוג המשחקים, רזולוצית המשחק ותקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהזכיר About:blank

מבחינת שידרוג אני באמת לא מתכוון לשדרג לפחות בשנתיים שלוש הקרובות...

חשוב לי אבל שהטכנולוגיה של המעבד תהיה כמה שיותר מתקדמת כי כמו שכבר אמרתי אני באמת לא מתכוון לשדרג, ולטווח הארוך אם השימוש ב 6 ליבות יהיה טוב יותר, אם מבחינת המעבד או מבחינת השימושים בלוח, אז אולי עדיף לקחת אותו...

אבל אם אין שום קשר, וגם כיום וגם בעתיד למשחקים ה Core i5 יהיה טוב יותר אז אני אלך עליו .

בקשר ל OC ל 965BE אני לא מתכוון לעשות אז זה ירד מהפרק כנראה...

רזולוצית המשחק תהיה 1900X1200 בהגדרות גבוהות, סוג המשחקים יהיה בסגון של CRYSIS, וכו'...

והתקציב למעבד הוא בערך 1200 ש"ח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי ככל שהרזולוציה עולה- כרטיס המסך חשוב יותר מהמעבד.

אתה מוזמן לחפש השוואות ביצועים בין ולראות מה קורה כשהרזולוציה עולה.

כמובן שזה לא בכל המשחקים, יש משחקים שמעבד חזק חשוב בשבילם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי :xyxthumbs:

אווקי, אז יש לי עוד שאלה, מה בעצם היתרון של ה 6 ליבות של לעומת ה 4 מאינטל, איזה שיפור יש פה במה זה מתבטא ?

ואם אפשר לקבל בקשה המלצה ללוח למעבד I5 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתרונות ה-6 ליבות באים לידי ביטוי בשימושים מסוימים כמו למשל קידוד ווידיאו, הרצת מכונות ווירטואליות ועוד.

את החומרה רצוי להתאים לשימושים ועבור משחקים ריבוי הליבות הזה כיום אינו בעל חשיבות.

בדרך כלל מי שרוצה לשחק ברזולוציה גבוהה צריך להחליף כרטיס מסך כל שנה וחצי-שנתיים או להתחיל להתפשר מאיזה שהוא שלב. מכיוון שברזולוציות גבוהות למעבד תפקיד קטן יותר, לדעתי עדיף לרדת במעבד ל- II x 4 שיספיק לך מכל הבחינות, הן מבחינת משחקים ובטח בעבודה יום-יומית (לא יספיק גם כל כפול זול מהדור הנוכחי). זאת לדעתי האפשרות המשתלמת ביותר מבחינה תקציבית.

בקשר ללוח ל-I5, כל הלוחות טובים. הם נבדלים בפיצ'רים שלהם וכאן אתה צריך להחליט מה חשוב לך ומה לא.

ההמלצה היא להתחיל מהלוח הזול ביותר, לבדוק שיש בו כל מה שאתה זקוק לו (כמות וסוג חיבורים) ורק אם חסר בו משהו לעלות לבא בתור וכן הלאה עד שתגיע ללוח המתאים לך. ובכל מקרה ציין בבקשה מהו התקציב ללוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...