משהו נורא קורה למחשב שלי ולצערי איני יודע מה עליי לעשות ואיך לפתור את הבעיה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו נורא קורה למחשב שלי ולצערי איני יודע מה עליי לעשות ואיך לפתור את הבעיה

ROBE

Recommended Posts

שלום רב

משהו נורא קורה למחשב שלי ולצערי איני יודע מה עליי לעשות ואיך לפתור את הבעיה

המחשב בן כמה חודשים והכל עבד פיקס עד לפני כמה ימים .

ממש בהתחלה כשאני לוחץ על כפתור הפעלה והביוס נטען הכל נעצר במסך שחור ואני מקבל את ההודעה

הזו Pri master hard disk :S.m.a.r.t status bad , backup and replace

Press f1 to resume

ואני חייב ללחוץ על F1 בכדי שהמחשב יטען ויעבוד ,אני בטוח שלא עשיתי שום שיניו במחשב ולכן איני יודע מדוע זה קורה .

המחשב הוא נטו לעבודה אני סטודנט יותר ואופיס ,בלי שום משחקים .

מערכת ההפעלה היא WIN SP3

כמו כן במחשב מותקנות התוכנות הבאות

ESET NOD32 Antivirus

IObit Security 360

SUPERAntiSpyware Alternate Start

TuneUp Utilities

CCleaner

אני תמיד משתדל למחוק קבצי זבל ולהריץ סריקות בזמן ובאמת שומר על המחשב ככל שאפשר

בנוסף לבעיה עם המסך השחור עכשיו אפילו אים אני פותח 2 דפי אינטרנט אני רואה שהמעבד שלי דורש את כל המשאבים+כל תוכנה סתמית שאני פותח כמו המעבד נחנק .

במחשב מותקנים 2 ארד דיסקים .

משתמש באקספלורר 7

בקיצור כל פעולה שאני לוקחת נצח וזה קרה רק לפני כמה ימים שחברה שלי כתבה עבודה במחשב .

אולי זה בעיה של הזיכרון אני יודע שצריך להכפיל את כמות הזיכרון ב 1.5

אני אבוד עצות ויש לי ים של עבודה להגיש בבקשה עזרו לי ככל האפשר

מפרט המחשב החדש:

מארז 101 RS SOPRANO שחור חלון

ספק כח 3Y 450W FAN 12CM POWER MAN INWIN

לוח P5QPL-AM G41 ASUS

מעבד אינטל 2.7GH 2MB D.CORE E5400

מאוורר למעבד HEAT-PIPE 775 COOLING

2 יחידות זכרון KVR KINGSTON 1GB 800Mhz

כ.מסך Nvidia 9400GT 1G GAINWARD

דיסק קשיח פנימי 640GB SATA2 7200 16MB WD

צורב SATA DVDX22 DL שחור GH22NS

ביצעתי מ"ס בדיקות לדיסק ולטמפרטורה שאיני מבין את משמעות התוצאות מקווה שתוכלו לעזור מצרף מצטער על הכמות

דרך אגב הצלחתי לנטרל את הדיסק דרך הביוס ועכשיו המחשב עולה כרגיל אבל באותו מצב מבחינת איכות עבודה

http://img541.imageshack.us/img541/1787/127872172333.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/9407/127872133002.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/7343/127872134177.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/6355/127872135352.jpg

http://img580.imageshack.us/img580/484/127872136654.jpg

אשמח לדעת מה דעתתכם חשוב להבין באיזה מצב אני נמצא עם המחשב ,ותסלחו לי על חוסר הידעה אך לא הייתי מטריד אתכם לולא ידעתי את התשובות .

כן אני קצת נלחץ היות וזהו המחשב העיקרי שלי ובעזרתו אני מגיש עבודות .

תודה לעוזרים

רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזו Pri master hard disk :S.m.a.r.t status bad , backup and replace

Press f1 to resume

ההודעה מעידה על תקול. אם עדיין במסגרת האחריות (אמרת שהמחשב רק בן כמה חודשים) גבה את המידע החשוב והחלף בהקדם.

בנוסף,

1. תריץ בדיקה עם כלי האבחון של היצרן.

2. תעלה צילום מסך של הלשונית Health בתוכנה HDtune.

הערהת אגב. אני לא לגמרי בטוח אבל עושה רושם שהספק שלך ג'נרי. מומלץ להחליפו למשהו איכותי יותר.

בנוגע לצריכת המשאבים, כאשר אתה מבחין ב-100% שימוש במעבד, תעלה לפה צילום מסך של הלשונית תהליכים (Processes) של מנהל המשימות, כאשר התהליכים מסודרים מהגבוה לנמוך בעמודה CPU. קח בחשבון שאם כונן הקשיח עליו מותקנת המערכת תקול אז הוא יכול להיות הסיבה לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך ותודה רבה על תגובתך המפורטמת

אתה בהחלט צודק הארד דיסק פגום ולצערי כבר לא ניתן לשחזר שום דבר ממנו הוא 80GB ועכשיו משום מה המחיצתות שבו נמחקו ומופיעה רק מחיצה אחת והיא מראה על 520 מ"ב.

אני אנסה לשחזר את המידע דרך טכנאי בתקווה שעדיין אפשרי

בכל מקרה לגבי המחשב הוא בן 5 חודשים ולכן גם לא נראה לי שיחליפו לי את הספק אני מקווה שהוא יחזיק מעמד

בנוסף לכך אשמח לקבל עצתך לגבי תוכנות אחזקה למחשב שלא יחזור חלילה הבעיה .

TuneUp Utilities אני עובד איתה מה דעתך

תודה רבה על עזרתך

רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה מעידה על תקול. אם עדיין במסגרת האחריות (אמרת שהמחשב רק בן כמה חודשים) גבה את המידע החשוב והחלף בהקדם.

אולי במקרה שלו הכונן אכן תקול (ואכן, כמו שאמרת, זה יכול להסביר את הבעיות האחרות), אבל עצם הופעת ההודעה הזו לא מצביעה בהכרח על בעיה. אני מקבל את ההודעה הזו בדיוק כבר שנה (אם כי לא לגבי הדיסק הראשי), בנוסף לאזהרות מתוך מערכת ההפעלה שמתריעות גם הן על "hard drive failure". בינתיים, המחשב עובד מצויין, לרבות כל הדיסקים הקשיחים שבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לשחזר את המידע דרך טכנאי בתקווה שעדיין אפשרי.

תנסה להשתמש בתוכנה TestDisk - פרטים מלאים בסטיקי של פורום אמצעי .

בנוסף לכך אשמח לקבל עצתך לגבי תוכנות אחזקה למחשב שלא יחזור חלילה הבעיה .

TuneUp Utilities אני עובד איתה מה דעתך

כונן קשיח מכאני אינו אמצעי אמין ולכן חשוב מאוד לגבות את המידע החיוני. היום כשמחירי הכוננים הקשיחים זולים, אני תמיד ממליץ על מערך של שני כוננים לחפות, אחד למערכת ולמידע והשני לגיבוי המידע החשוב (או למי שחשובה שרידות של כל תכולת הכונן -- לעבוד ב-RAID 1).

אין שום דרך או תוכנה שיכולה למנוע תופעה כזאת בעתיד. כונן קשיח עלול לקרוס וזאת עובדה. אפשר לעשות בדיקה תקופתית בעזרת כלי האבחון של היצרן או פרטי ה-S.M.A.R.T המופיעים בלשונית Health של HDtune כדי לנסות לעקוב אחר מצב הכונן, אך זאת רק פעולת אבחון ולא מניעה ואני באופן אישי לא חושב שזאת דרך יעילה במיוחד. הפתרון היחידי הוא גיבוי. שיהיו שני עותקים (אחד על כל כונן) לפחות מכל מידע חשוב.

לגבי מה שאמר vic07, אני לא מסכים. ההודעה אומרת בפירוש שיש בעיה בכונן. לא צריך להסתמך רק עליה זה נכון וצריך להריץ גם בדיקה עם כלי האבחון של היצרן, אבל להתעלם ממנה זה בטח לא פתרון.

הפתרון של מידע לא חיוני על הכונן "הבעייתי" מתוך רצון להשתמש בו עד שיהפוך סופית לבלתי שמיש ומתוך ידיעה שאם זה יקרה אז המידע עליו בר שחזור הוא מקובל, אני אישית לא מתלהב ממנו, אך הוא בהחלט פתרון שמתאים לאנשים רבים. אבל אם מדובר בכונן יחיד או כונן מערכת מצב הדברים שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב

תודה לכם על התגובות והעזרה

אך לצערי כעת הופיעה בעיה נוספת ומסתבר שהמחשב הוא בור בלי תחתית ותמיד צריך להשקיע למרות שהמחשב נרכש לפני כחצי שנה אך לצערי מחברה *************

בכל מקרה עכשיו כשאני לוחץ על כיבוי המחשב המחשב כבה ואז נדלק מחדש עשיתי סריקת ווירוס בעזרת נוד 32 ולא נמצא כלום

אשמח לעזרתכם גם בנושא זה .

כמו כן ביקשתי המלצתכם לגבי תוכנה איכותית על פי ניסיונכם לתחזוקת המחשב.

בתודה ובהערכה

רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב ממש נכבה (פיסית) ואז מופעל מחדש או בעצם עושה Restart?

בקשר לתחזוקת המחשב אין הרבה מה לעשות וכמו שאמרתי אין תוכנת קסם. כל התוכנות מסוג התוכנה שהזכרת הן לתחזוקת מערכת ההפעלה.

לתחזוקת החומרה:

1. תחליף לספק כוח איכותי. SeaSonic 350-ET יכול להיות בחירה מצוינת (וכפועל נלווה גם תחסוך ככה קצת בצריכת החשמל בגלל היעילות הגבוהה יותר של ספק נורמאלי לעומת ג'נרי).

2. תדאג לאוורור תקין במארז. כמות מאווררים מספקת וסידור כבלים.

3. תנקה את פנים המרז מאבק באופן תקופתי בעזרת ספריי לחץ אוויר, מברשת רכה או מטלית עדינה ויבשה.

לתחוזקת תוכנה:

1. אל תשתמש במנקי Registry -- פוטנציאל הנזק עולה לאין שיעור על התועלת האפשרית שמלכחתילה אינה משמעותית.

2. תנקה באופן תקופתי קובצי "זבל" מהמחשב בעזרת התוכנה שאתה משתמש בה או תוכנה כמו Ccleaner.

תשמור על מערכת ההפעלה נקייה מווירוסים ורוגלות מה שמביא אותי לנקודה הבאה והאחרונה:

שימוש נכון ומושכל במחשב הוא נקודת המוצא. רוב הווירוסים ושאר המזיקים חודרים למחשב באישור המשתמש וביוזמתו (הורדה ופתיחה של קבצים ממקורות מפוקפקים). אל תגלוש באתרים מפוקפקים, אל תוריד ותפתח קבצים בסיכון אל תתקין ותסיר עשרות תוכנות שאתה לא צריך. תשתמש רק במערכת התוכנות והכלים שאתה יודע שאתה זקוק להם. או בקיצור, תעשה רק מה שאתה יודע ובטוח לגביו. אם יש ספק או אם לא יודעים אתה תמיד מוזמן להתייעץ בפורום כמו זה ולקבל תשובות.

זאת תמצית העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שאמרת בהחלט נכון ומדוייק

לגבי המחשב "המחשב ממש נכבה (פיסית) ואז מופעל מחדש או בעצם עושה Restart?

" אכן כן הוא כבה ולאחר 2\3 שניות נדלק שוב העניין הוא שאין דפוס בשיגעון הזה לעיתים קרובות זה זה ויש פעמים שהכל כרגיל והמחשב נרדם כמו ילד

האמת עשיתי טעות אחת ויחידה שרכשתי את המחשב מאייבורי למרת שהבטחתי לא לעשות כך לצערי הייתי לחוץ מאוד במסגרת הזמן והתפשרתי על הגרוע ביותר

בכל מקרה תודה רבה לכל המגיבים למדתי והשכלתי מעריך מאוד את עזרתכם ץ

רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו זה עושה רושם של בעיית הגדרות חסכון באנרגיה (מצב שינה וכו') או של מערכת ההפעלה וסביר יותר להניח ב-. אם תעיין בפרק המתאים בחוברת לוח האם תוכל ללמוד על ההגדרות השונות הקשורות לנושא ולבדוק שהכל מוגדר כמו שצריך.

בנוסף, תבדוק בהגדרות חסכון הארנגיה של מערכת ההפעלה שכיבוי אכן פירושו כיבוי (ולא כניסה למצב שינה כלשהו) וכו'.

אפשרות שלישית, אך כרגע בסבירות נמוכה יותר היא שמדובר בבעית חומרה וליתר דיוק ספק הכוח, אך לפני שממשיכים בכיוון הזה עדיף למצות קודם את ההנחה שמדובר בבעיית תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך ותודה על התגובה המהירה

בדקתי את שאמרת לגבי מצב שינה ופקודת הכבוי והכל מוגר כהלכה בנוסף לכך אם תוכל להדריך אותי לגבי שאר הדברים או לשלוח לי מדריך אני אודה לך מאוד

כמו כן אני מבקש את עזרתך בדבר נוסף בעל משמעות עבורי לפני שאני ניגש לטכנאי אני רוצה לנסות בעצמי אים אפשר

כפי שאמרתי במחשב היו מחוברים שני ארד דיסקים 1 חדש 600 גב והשני ישן 80 גב שעליו למעשה הייתי מגבה את החומר בזכותך הבנתי שמדובר בבעיה בארד דיסק הישן ,כרגע הארד דיסק הישן מחובר למחשב ומופיע בו רק מחיצה 1 של 520 מג אך כשאני נכנס לניהול דיסקים אני רואה את מחיצה נוספת על האד דיסק ובו כל המקום .

אך כשאני רוצה דרך ניהול הדיסיקם להיכנס למחיצה שבה למעשה יש את כל הגיבויים אני מקבל הודעה שאי אפשר להיכנס למחיצה מבלי לאתחל אותו .

רציתי לדעת אים ישנה איזשהו אפשרות בפקודות דוס להעביר את כל החומר מהארד דיסק הפגום לחדש .

ואים בכלל ניתן להציל אותו אצל טכנאי

בתודה ובהערכה רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד את מדריך ההפעלה של לוח האם וקרא את הפרק על הגדרות ה-BIOS החל מעמוד 55 של החוברת. בדוק אם משהו בהגדרות אצלך נראה לא תקין.

אגב, האם התופעה מתרחשת כל פעם או רק לפעמים?

כדי לנסות לשחזר את המידע השתמש ב-TestDisk קיימת סבירות שתצליח לשחזר את המידע אבל זה תלוי בעיקר באופי התקלה. טכנאי ישתמש בכלי זהה או דומה לצורך שחזור המידע. השלב הבא הוא לפנות לחברה המתמחה בשחזור מידע לה יש ציוד מתאים. החסרון, השירות הזה יקר ובעקרון לא מבטיח הצלחה בשחזור המידע.

כרגע אפשר להאמין ש-TestDisk תצליח להנציל את המידע, לפחות ברובו, אך גם פה אין שום בטוחה עו ערובה להצלחה.

אם אתה פונה לבסוף לטכנאי בקש ממנו גם לבדוק את עניין הכיבוי וההפעלה, ואף יותר מכך, לדעתי קח פשוט את המחשב למעבדה של החנות ממנה רכשת את המחשב ושיפתרו את הבעיה במסגרת האחריות. אם נניח שהם מגלים שהספק תקול או בעייתי, הייתי משקיע עוד קצת וקונה כבר ספק איכותי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וסליחה על התגובה המאוחרת אני עוב ד לילות

שוב תודה רבה על העזרה המקצועית ואני אנסה כל מה שאמרת מקווה שאצליח והמנע מביקור אצל הרופא

ברצוני לבקש את עזרתך לגבי רכישת מחשב חדש לחברה שלי בתקציב של עד 2500 ש"ח לא כולל מסך אשמח לקבל עצתך

בתודה מראש

רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשם כך אמליץ לך לפתוח דיון בפורום 'מפרטי מחשב'. בראש הפורום נמצא סטיקי ובו שאלון עליו עלייך לענות במטרה לספק את כל הפרטים הנחוצים.

בהתבסס על המידע הנ"ל והתקציב ניתן לבנות את המערכת המשתלמת ביותר עבורך.

בפורום נמצאים אנשים מקצועיים מאוד שישמחו לעזור לך (וגם אני אשמח לחוות את דעתי שם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתך המהירה

בעניין שיחזור המידע על הארד דיסק הפגום הורדתי את התוכנה testdisk-6.12 הגירסה החינמית וקצת היסתבכתי איתה אשמח לדעת אים ישנו מדריך לתוכנה

בהערכה ובכבוד רב

רובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...