האם יש הבדלים משמעותיים בין U2311H ל U2410? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הבדלים משמעותיים בין U2311H ל U2410?

yoavip

Recommended Posts

אני מחפש מסך חדש ורציתי לדעת את השאלה שבכותרת. והכוונה היא לביצועים - איכות תמונה וכו... הבנתי שיש בעיה של TINTING . האם היא נפוצה? איך זה בא לידי ביטוי? והאם זה קורה בשני הדגמים?

(דא"ג האם כדאי בכלל להסתכל על מסכים אחרים מחברות שונות או להשאר עליהם?, התקציב מן הסתם בסביבות המחיר של 2 המסכים האלה)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הU2311H זול בכמעט 800 שקלים, זה לא הבדל זניח בכלל.

הU2410 קצת יותר גדול, רזולוציה יותר גבוהה, והרבה הרבה יותר כניסות (HDMI, כניסת DVI נוספת, חיבורי component/composite). כמו כן יש לו כפתורי מגע ולא מכניים (לטוב ולרע).

מבחינת איכות תמונה, לא חושב שיהיה הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל די משמעותי בין שני המסכים, לא רק בכסף. עקרונית ממה שהספקתי לקרוא ולהתרשם:

ה- U2410 בנוי על בסיס פאנל שתומך ב- 12bit אם איני טועה, מה שמאפשר לו להציג מספר צבעים בסד"ג של מיליארד לעומת ה- U2311 שבנוי על פאנל שתומך ב- 10bit או 8bit ואז התמיכה במספר צבעים נמוך יותר בסד"ג - מליונים בלבד. זה קריטי למי שזקוק לאחוז כיסוי אמיתי של צבעים לצורך עבודה, או שזה חשוב לו מבחינת האיכות.

הרזולוציה של ה- 2410 היא 1920 על 1200 בעוד שהרזולוציה של 2311 היא 1920 על 1080... אז שוב, תלוי בשימוש...

זמן התגובה gtg שונה גם כן, 2410 עומד על 6ms ואילו ה- 2311 עומד על 8ms - אם רואים הרבה וידאו וא משחקים מהירים, ה- 2311 צפוי להציג קצת מריחה של התמונה - השאלה כמה עין המשתמש רגישה לנושא.

ההערות לעניין החיבורים נכונות, ונדמה לי שחיבור שבאחד יש (2410) ובשני אין (2311)

המלצה אישית: אין תחליף מלראות את המסכים בפעולה באופן עצמאי ולא להתרשם רק מהנתונים הטכניים.

מעבר לכך - ההחלטה צריכה לשלב בין צרכים ובין תקציב.

תוספת העלות ל- 2410 ביחס ל- 2311 אינה "טכנית" - מדובר במוצרים שונים.

לעניין תקלות ובעיות - כמו בכל דבר - גם בדברים טובים, צריך מזל. אז בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים מזעריים עד לא קיימים עבור המשתמש הביתי הממוצע.

שני ה-U2410 מיועד לשוק המקצועי היותר ולכן מכלול הצבעים שלו מלא יותר. ה-U2311H מיועד יותר לשוק הביתי -- אבל אלו נתונים טכניים בלבד. בשימוש יום יומי ואלא אם כן משתמשים במסך לעבודות דפוס בהן חשוב דיוק צבעים לפי מרחב צבעים מסוים לא יהיה הבדל.

ה-U2311H לא צפוי להציג מריחות. נתון זמן התגובה הוא סתם עוד נתון ברשימת המאפיינים של המסך ואין לו הרבה משמעות. מריחות או Ghosting נובעים ממכלול של גורמים ואני לא חושב שמי מהמסכים הללו יהווה בעיה בצפייה בווידיאו או משחקים.

כמו שאמר ys1 שני המסכים אכן פונים לקהלים מעט שונים. משתמש ביתי יכול לחסוך את ה-800 ש"ח האלה ולקנות את ה-U2311H בלב שקט אלא אם כן זקוק לשלל החיבורים איתם מגיע ה-U2410.

אם מסתכלים על ה-U2311H אפשר לשקול גם את ה- F2380 שזול יותר, מבוסס פאנל cPVA שגם יהיה אפשרות מצוינת (רק מגיע עם פחות חיבורים מה-U2311H וללא חיבורי עליו -- אם זה משנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמש ביתי יכול לחסוך את ה-800 ש"ח האלה ולקנות את ה-U2311H בלב שקט אלא אם כן זקוק לשלל החיבורים איתם מגיע ה-U2410.

או שהוא רוצה רזולוציה גבוהה יותר. מדובר בהבדל של כ10% בגובה וזה לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

השימוש יהיה בעיקר למשחקים ושימוש בינוני מינוס לגבי .

כרגע יש לי SAMSONG SYNCMASTER 204BW ואני ממש לא מרוצה מזוויות הצפייה שלו, כל תזוזה הכי קטנה והצבעים משתנים..

(זה כמובן פאנל TN).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי השימושים שאתה מפרט, והבעיה המרכזית אותה אתה מציג אז ככה:

1. מבחינת זוית צפיה - הנתונים הטכניים זהים לחלוטין לשני הצגים והבעיה המרכזית תיפתר.

2. מבחינת השימושים - נדמה שאין יתרון משמעותי מבחינתך ל- 2410 ביחס ל- 2311

שים לב להבדל בפרופרציות התצוגה: ה- 2410 הוא ביחס של 16:10 (1920x1200) וה- 2311 הוא ביחס 16:9 (1920x1080).

נדמה לי שה- 2311 יתאים לך מבחינת הדרישות והעלות שלו סבירה (ביחס למוצרים זולים אחרים מחד וביחס ל- 2410 היקר יותר מאידך).

זכור: מומלץ ללכת לראות בעצמך לפני כן את תצוגת המסך ולהתרשם ממראה עיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רזולוציה זאת רזולוציה מספר הפיקסלים לגובה ולרוחב, היא לא משפיעה על איכות התמונה. במסכים בעלי רזולוציה של 1920x1200 אתה מקבל שטח עבודה גדול יותר לגובה זה הכל. אם שטח העבודה לא הכרחי והשימוש הוא משחקים וסרטים אז לדעתי כדאי יותר לבחור במסך ברזולוציה 1920x1080 מכיוון שהוא מתאים בדיוק לתכני 1080p. כך או כך בשביל לשחק באחת מהרזולוציות הללו צריך כרטיס מסך מתאים (וכמובן שאפשר לשחק על המסך גם ברזולוציה נמוכה יותר).

2. גודל הנקודה כמעט זהה. ב-U2211H 0.265 וב-U2410 0.27 מ"מ. מה זאת אומרת איזה גודל נקודה יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב24 של יראו עם שוליים? ואיזה מסך יראו יותר טוב משחקים בזה או ב23.

וכן איזו גודל נקודה יותר טוב?

ונראה לי שאתה טועה לגבי הגודל נקודה... אם כן אז מה שווה 800 שקל יותר? האינץ' אחד יותר והחיבורים מאחורה? אני חושב שאתה טועה, אשמח אם תסביר לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב24 של יראו סרטים עם שוליים?

סרטים עם שוליים ייראו בכל מצב שבו יחס הגובה:רוחב של הסרט לא תואם בדיוק לזה של המסך. משום שאין כמעט תכני ביחס 16:10 כמו של הU2410, סביר להניח שכל דבר ייראה שם עם שוליים.

מצד שני, אל תצפה שבמסך 16:9 לא יהיו לך שוליים. רבים (הדגש על סרטי , לא טלוויזיה) הם ביחס רחב הרבה יותר - של כ-2.3:1 (לשם השוואה, 16:9 זה 1.78:1).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. גודל הנקודה כמעט זהה. ב-U2211H 0.265 וב-U2410 0.27 מ"מ. מה זאת אומרת איזה גודל נקודה יותר טוב?

עניתי לך. לא יודע למה אתה חושב שאני טועה, אבל אתה מוזמן לבדוק את הנתונים באתר היצרן.

תסביר בבקשה מה הכוונה בשאלה איזה גודל נקודה יותר טוב? כי אני לא מבין אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...