הקשר בין אספקה לצריכה של ספק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקשר בין אספקה לצריכה של ספק

ys1

Recommended Posts

שאלה:

נניח שמותקן במחשב שלי ספק 700W וצריכת ההספק בפועל נעה סביב 70% - 490 ואט.

האם הספק צורך מה שהוא מספק או יותר מכך...

רוצה לומר, אם הספק הנ"ל ב- idle יחסי, הצריכה שלו היא בהתאם לדרישות האספקה?

(ונא לא להתחכם ולשאול למה שלא תשתמס בספק של 550 וט במקום... ;).

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק לוקח את מה שהוא מעביר למחשב + חלק שהוא מבזבז בעצמו

לספק יש רמת יעילות שכתובה אליו והיא באיזור 0.8 - 0.85 ברוב הספקים האיכותיים - במקרה שלך 0.8 אם אתה מעמיס אותו קרוב ל 0 או 700 W ויותר קרוב ל 0.85 כשאתה מעמיס אותו איפה שהוא באמצע

זה אומר שמתוך כל החשמל שהספק מקבל 0.8 הולך למחשב ו 0.2 להתחממות של הספק עצמו. או - אם המחשב לוקח X אז הספק יקח 1.25X - מתוכם X למחשב ו 0.25 להתחממות של הספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמר 11010010110 לעיל.

השאלה למה ספק 700W ולא X לא נובעת מתוך התחכמות.

ערכי היעילות של הספק משתנים על פי צריכה. בדרך כלל ספקים יהיו פחות יעילים באחוזי הספק נמוכים וקרובים להספק הנקוב המרבי שלהם והכי יעילים באמצע. אם לוקחים חישוב של הצריכה הממוצעת של מערכת מסוימת (על פי המפרט) ובוחרים את הספק המתאים, אפשר להגיע ליעילות מרבית בצריכת אנרגיה. זה כמובן בתנאי שזה אחד מהשיקולים. אם יעילות באנרגיה היא לא שיקול אז גם ספק של 1000W יצרוך 180W אם זה מה מה שמהערכת צריכה, רק יעשה זאת (בגדול) בצורה פחות יעילה מספק של 330W לדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות.

אני עכשיו יותר בטוח בקשר להבנה שלי את הנושא.

להערכתי, המערכת המדוברת צורכת כ- 300 ואט בממוצע (יכול להגיע גם ל-370 ואט במקסימום).

ההתלבטות שלי היא בין ספק של 550 ואט וספק 700 ואט (אין ליצרן המסויים משהו באמצע בסדרה שאני מעונין בה), וכל זאת אכן כדי להיות בנקודת האמצע של הערך הנקוב, שם בדרך כלל הספק יעיל מבחינת צריכת ההספק, ההתחממות וגם הרעש של המאוורר שצריך לקרר אותו.

כמו תמיד, אין בדיוק מה שצריך - האחד קצת פחות והשני קצת יותר....

נדמה לי שמתוך שיקולים שבעתיד ההספק הנצרך של המערכת יגדל - הרי תמיד מוסיפים עוד רכיבים... יכול להיות שבחירה ב- 700 ואט נכונה יותר (ההבדל בכסף לא בשמיים).

כאמור, עזרתם לי - תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...