עזרה: כיצד מפרקים את המאוורר התחתון (בין ספק הכח לכוננים) במארז Antec P182? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה: כיצד מפרקים את המאוורר התחתון (בין ספק הכח לכוננים) במארז Antec P182?

ha

Recommended Posts

היום, שיא החמסין וחדר לא ממוזג, שמתי לב כי טמפרטורת הדיסקים מתקרבת ל 50 מעלות. בדיקה קצרה הראתה כי המאוורר התחתון (בין ספק הכח למגירת הכוננים) הפסיק לעבוד. חשבתי להחליף אותו עם המאוורר העליון ובמקום של המאוורר העליון לשים "זלמן" 120 מ"מ שקניתי השבוע.

אלא מה, לא הצלחתי לפרק את המאוורר! הוא אינו מוברג ואמור לצאת במשיכה(?) הפעלתי כח דיי מסיבי והוא לא זז. בנוסף, לא הצלחתי למצוא את המדריך של "אנטק" ברשת (גם לא באתר שלהם)

כיצד מפרקים את המאוורר התחתון במארז P182?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף הצלחתי, ולא תודות לספר שבקושי מזכיר את המאוורר הזה במילה אחת, ע"י נענוע פנימה/החוצה עד שהשתחרר. אבל עכשיוו הוא לא יציב במקום ורוטט...

הנה מספר תובנות שרכשתי על המארז הזה ב 3 שנים האחרונות:

1. הקופסה חזקה, האלומיניום ברזל ;) והצבע אפוקסי... אבל חלקי הפלסטיק הם זבל. אחרי 3 שנים מחזיקי הפלסטיק של המאווררים מתייבשים ולא יושבים היטב במקום, דבר אשר מקשה על ההוצאה, גורם לבעיות בהחזרה וגורם לרעשים/זימזומים מקריים שקשה מאוד לאתר.

2. איכות המאווררים המקוריים נמוכה מאוד. במארז הנוכחי 4 מאווררים. 2 מתוך 3 המאווררים המקוריים של "אנטק" התקלקלו, ומאוורר "בלי-שם" שהותקן בזמן רכישת המארז עובד יופי עד היום.

3. מאווררים המקוריים יחודיים. המאווררים המקוריים של "אנטק" כוללים שליטה של 3 מצבי מהירות באמצעות מפסק המותקן מאחורה. לא ניתן לבצע שליטה דרך לוח האם ולא מצאתי מאווררים אחרים תואמים.

4. המאוורר התחתון (במנהרת הקירור של מארז 4 הדיסקים) אינו מוגן. לעיתים, כאשר מארז 4 הדיסקים נדחף פנימה, כבלי ה SATA נתקעים במאוורר עוצרים אותו. ואז... הדיסקים מתבשלים. קרה לי יותר מפעם אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להשתמש שם בכוח. צריך לשים לב שיש שם שתי נקודות שצריך ללחוץ עליהם, והמגש של המאוורר מחליק החוצה.

אני ממליץ לך לא להשתמש במגש הזה בכלל, אתה יכול לחבר מאורר ישר לברז ולהשקיט זימזומים פוטנציאלים בעזרת גומי.

לגבי שליטה ידנית על המאווררים, אתה תמיד יכול לשים פאנל שליטה על מאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא צריך להשתמש שם בכוח. צריך לשים לב שיש שם שתי נקודות שצריך ללחוץ עליהם, והמגש של המאוורר מחליק החוצה." אני חושב שאתה מדבר על המאוורר האמצעי ולא התחתון, שם ישנם שתי נקודות שלחיצה עליהם משחררות את המגש. המאוורר התחתון מחובר עם שתי שיניים מוזרות שכמעט אין גישה ללחיצה עליהן.

"לגבי שליטה ידנית על המאווררים, אתה תמיד יכול לשים פאנל שליטה על מאווררים."

לא מדויק. כתבתי כבר כי המאווררים המקוריים יחודיים. המאווררים המקוריים של "אנטק" כוללים שליטה של 3 מצבי מהירות באמצעות מפסק המותקן מאחורה ולא ניתן לבצע שליטה דרך לוח האם. כדי לקבל שליטה על מאווררים יש להחליף אותם, ובמקרה זה עדיף לשים מאווררים של 4 (אני חושב) חוטים בהם ניתן לבצע שליטה דרך לוח האם. ד"א, זה דיי סיוט להתכופף מאחורי המארז הענק הזה כל פעם שרוצים לשנות את מהירות המאווררים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכיר לי מה זה מאוורר אמצעי? יש לך 3 מאווררים, 2 מלמעלה, אחד בתעלת הספק. דברתי על המאוורר בתעלה.

לגבי מאווררים של 4 חוטים (PWM), רוב לוחות האם לא משתגעים עם מספר נקודות ה PWM שהם מספקים.. בד"כ 1 למאוורר המעבד ואולי עוד אחת אקסטרה..

ככה שאם אתה רוצה לשלוח כל כל המאווררים במארז שלך, לא נראה לי שיש פתרון אחר חוץ מפאנל שליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 שנים למאוורר זה הרבה זמן.

ולא בדקתי אבל אני בטוח שאפשר לקנות מאווררי PWM מתאימים להחליף את המקוריים.

אני גם צריך להחליף את אחד המאווררים במארז שלי שהתחיל להרעיש קצת לפעמים.

לגבי הפלסטיק שמחזיק את המאוורר בתא התחתון.

אתה צודק.

גם אני לא אוהב את הרעיון במיוחד.

הייתי מעדיף משהו עם הברגה שאפשר להוציא לגמרי או להרכיב, ושמחזיק לנצח.

סך הכל המארז איכותי ובנוי מאוד טוב.

הוא יכול להחזיק הרבה שנים אם שומרים עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכיר לי מה זה מאוורר אמצעי? יש לך 3 מאווררים, 2 מלמעלה, אחד בתעלת הספק. דברתי על המאוורר בתעלה.

ישנו (ומורכב אצלי) מאוורר אמצעי במארז. הוא מורכב בחלק הקדמי של המארז ומושך אוויר פנימה מהדיסקים העליונים (אני לא מדבר על הדיסקים בתעלה) לכיוון הכרטיס(י) מסך.

אפשר לקנות מאווררי PWM מתאימים להחליף את המקוריים אבל:

1. למה לעשות את זה אחרי 3 שנים? מאורר רגיל של סרוור אצלי בעבודה מחזיק מעמד כבר 6 שנים ואני מצפה מחברה שמוכרת מארז נטול ספק במחיר 2/3 מחשב חדש רגיל לצייד את המארז במאווררים איכותים.

2. רוב לוחות האם לא תומכים ב 5 יציאות PWM למאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...