עזרה באיתור ופתרון בעיה ברשת *עדכון - הבעיה חזרה* - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה באיתור ופתרון בעיה ברשת *עדכון - הבעיה חזרה*

Splashy

Recommended Posts

יש לי חיבור ADSL מהירות 8 מגה עם ראוטר Dlink 2650U שמוגדר בתור Bridge.

ספק 014 מהירות 8 מגה במסלול גיימר.

אל ה-Dlink מחובר ראוטר Linksys WRT160N עם קושחת DD-WRT בגרסה האחרונה,

ובתחנה האחרונה Switch 1G של Edimax, אליו מחוברים המחשבים בכבל.

יש לי בעיה שכל כמה זמן באופן אקראי, אני נכנסת לאתר (כל אתר שהוא) והוא לא עולה.

אחרי רענון של הדף האתר עולה מיד, עד הפעם הבאה. זה קרה בכל מיני אתרים ולא באתר ספציפי.

וידאתי עם הספק שלי 014 שאין בעיה מהצד שלהם. הנציג שדיברתי איתו יעץ לי לנסות דפדפן אחר.

אז כשהבעיה קרתה הייתי עם FIREFOX, עכשיו אני עם והבעיה חזרה על עצמה גם ב-.

כאמור זה קרה גם ב-FIREFOX וגם ב-.

ניסיתי לחבר לכרטיס השני במחשב שלי ולהחליף כבל , כלום לא עזר עד עכשיו.

מה עוד אפשר לעשות? יש למישהו רעיון איך אפשר לפתור את הבעיה?

תודה מראש על כל עזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי.

אבל אני אנסה בפעם הבאה שזה יקרה.

אני צריכה גם לראות בזמן שזה קורה מה מצב הנורות במודם.

בפעם האחרונה שזה קרה הנורות נראו בסדר לפי מה שראיתי.

הבעיה שמדובר בניתוקים קצרים ולכן אני חוששת שלא אצליח לתפוס את זה בזמן ולראות שמצב הנורות במודם או name resolving לא תקינים.

בינתיים תודה על העזרה, אעדכן בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאמרו לי בתמיכה טכנית של בזק (166), לראות מה מצב הנורות במודם כשהבעיה קורית.

בכל מקרה אני אעשה גם nslookup בפעם הבאה כשהתופעה תחזור.

יש עוד משהו שאפשר לעשות שלא עשיתי?

בינתיים החלפתי כבל רשת, ניסיתי לחבר לכרטיס רשת השני במחשב שלי (יש לי שני חיבורים בלוח אם)

ועכשיו אני מנסה לעבוד ללא ה-Switch, בחיבור ישיר לראוטר (Linksys).

מאתמול בערב התופעה לא חזרה אבל זה לא אומר כלום - כשעברתי מ-Firefox ל- לקח לבעיה יום-יומיים עד שהופיעה שנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החבר'ה בבזק הם לא בדיוק אנשי תמיכה מיומנים כאשר מדובר על troubleshooting נכון בגלל הדרך שבא המוקד מתנהל (דיון מפני עצמו).

כשבוחנים בעיה צריך התייחס לכל מכלול הגורמים שלה.

זה נכון שמתחילים מלמטה ולמעלה, אבל עניין החיבור הפיסי הוא רק שלב אחד מתוך הרבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכימה איתך, נראה לי גם שהכוונה שלהם הייתה לראות מה מצב הנורות במודם כשהתופעה קורית ומשם להמשיך בהתאם לממצאים שלי.

גם אם לא זו הייתה הכוונה שלהם, לא בכוונתי לעצור שם ולהפסיק לבודד ולנסות לפתור את הבעיה.

בינתיים התייעצתי גם עם טכנאי מהחנות שבה קניתי את ה-Switch והוא אמר לי שיש מצב שהבעיה קשורה ל-Switch, שיצא לו להיתקל בכל מיני תופעות מוזרות עם Switches.

בכל מקרה אני אנסה לעבוד כמה ימים בלי ה-Switch ולראות אם התופעה חוזרת.

אם התופעה תחזור, אנסה את מה שהצעת לי עם ה-nslookup.

תודה שוב על העזרה.[br]פורסם בתאריך: 7.06.2010 בשעה 15:03:51

לצערי הבעיה חזרה כשניסיתי להעלות את .

באותו זמן בדקתי ונורית DSL דלקה במודם. כמו כן עשיתי nslookup לגוגל והייתה תוצאה תקינה.

מה השלב הבא לדעתכם, לעבוד עם ה-D-Link 2650U בלבד (במצב רגילולא Bridge) ללא ה-Linksys?

אם יש לכם רעיונות נוספים, אשמח לשמוע.

תודה על העזרה עד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי את עניין הnslookup לא בגלל שאני חושב זאת הבעיה, אלא בגלל ששוה היה באמת לבדוק באותו מצב אם name resolving מתבצע בצורה תקינה.

מכיוון שהמצב הוא שאין בעיית DNS שווה לבדוק עם packet sniffer כמו Wireshark מה מתרחש ברגע שדפדפן לא מצליח להגיע לאתר המיועד.

איכשהו אני בספק רב שה switch יכול לגרום לבעיות כאלו. במיוחד switch שהוא לא מנוהל ורב עובד כמולטיפלקסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים שללתי כבר המון גורמים וביניהם את ה-Switch - הבעיה התרחשה גם כשה-Switch לא היה מחובר. בינתיים החשוד העיקרי שלי הוא בכלל ה-Linksys. קראתי עליו הרבה ביקורות שליליות באינטרנט על כך שהוא בעייתי.

בכל מקרה בינתיים הבעיה לא חזרה (בחיבור ישיר למודם ובחיבור לראוטר נוסף שברשותי), נקווה שאכן עליתי על מקור הבעיה.

תודה על העזרה. מקווה שהבעיה לא תחזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...