פרוייקט מחשב ברכב(CARPUTER) מס' 2 עדכון ציוד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט מחשב ברכב(CARPUTER) מס' 2 עדכון ציוד

miki26

Recommended Posts

בעבר סיימתי פרויקט של מחשב בתוך רכב:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=190227.0

הפרויקט שבתכנון יהיה יותר הגיוני שיכלול מסך מגע VGA בגודל 7", המערכת תתבסס על מחשב יעודי קטן עם פליטת חום מאוד נמוכה ללא מאוורר(לעומת PC רגיל פנטיום שלוש שהיה במערכת הקדמת) שיריץ windows xp אולי בגרסת embedded או סתם גרסה מקוצצת באמצעות nlite ועל הכל איזה תוכנת סקין טובה לרכב כמו ה road-runner.

המערכת תהיה in-dash כלומר המסך יהיה חלק אינטגרלי מהדשבורד.

למחשב כמובן יצורפו כל האלמנטים המתבקשים ממערכת כזאת כמו ,טלפון באמצעות BT ,מערכת מדיה וכו'.

ברגע שיגיעו עיקר הרכיבים אני אעדכן כולל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום - עדכון

התפניתי לרכז קצת את הציוד.

חלק מהציוד ישמש לבדיקות להרכבה אך לא במערכת הסופית לדוגמה השנאי למסך לא יורכב ברכב אלה ישמש רק לבדיקות.

DSCN1774.JPG

בתמונה רואים חלק מהציוד:

מה שישמש כמחשב ,מסך 7 אינצ',פאנל נגיעה,4 גיגה CF ישמש כ HD,קונטרולר לפאנל נגיעה,כבל VGA,מתאם למצת הרכב 5V לצורך המחשב(המסך צורך 12V לכן לא צריך כל קונורטר)

DSCN1775.JPG

DSCN1782.JPG

רואים את היחס של המחשב בגודל לסלולארי 5800 של נוקיה:

DSCN1783.JPG

DSCN1784.JPG

DSCN1786.JPG

DSCN1787.JPG

DSCN1788.JPG

ערכת ה- טאצ':

DSCN1789.JPG

המסך:

DSCN1790.JPG

DSCN1792.JPG

קונקטור לכניסת רגילה(ישמש לכניסה של מצלמת רוורס,יש כפתור בפאנל של המסך שאני אחבר אותו לרוורס וכל פעם שהרכב יבצע רוורס המצב של המסך ישתנה מ VGA לוידאו):

DSCN1793.JPG

כניסה לשנאי 12V סטנדרטי למסך:

DSCN1794.JPG

DSCN1795.JPG

DSCN1796.JPG

תמונות של המסך מחובר ל EEE שלי:

DSCN1798.JPG

DSCN1801.JPG

DSCN1802.JPG

המסך עם הפאנל נגיעה:

DSCN1804.JPG

זהו .

מה שמתוכנן זה התקנת מערכת הפעלה(XP EMBEDED) התקנת כל התוכנות והדריברים (ROADRUNNER, וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתקדם מצויין.

תוכל לספר איפה קנית את המסך נגיעה וכמה הוא עלה? איך הוא לעומת מסכים מוכנים כמו של ה lilliput?

איזה מחשב זה? יש מפרט שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט המחשב:

· Fan-less Design

· VESA mounting support

· VIA Eden ULV 500MHz

· 512MB DDR2

· 10/100Mbps LAN

· CF Slot

· 3 x 2.0 ports

· Mini PCI Socket

· Wireless LAN (optional)

· 2 x RS-232 ports

· AC97 2.2 Audio

המחשב הזה מספיק חזק להריץ עם סקין של ROADRUNNER וכמובן תוכנות טריביאליות כמו נווט ומולטימדיה.

עניין הAUDIO עוד לא חשבתי עליו...

המסך הוא פנל של INNOLUX

מודול הטאצ' מגיע בנפרד.

המסכים של לילפוט הם מאותו משפחת פנלים וגם מודול הנגיעה הוא נפרד רק שהחברה מחברת בין המודולים לתוך מסגרת פלסטיק אחת.

המסך עלה 350~ש"ח והטאצ 130 ~ש"ח.

יש לי כמה כאלה לכן החלטתי ללכת על פרויקט כזה במקום סתם לתקוע פנל נגיעה על eee 701 לדוגמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליליפוט ידוע בתחום של מסכים קטנים למחשב.

כולם ב MP3CAR משתמשים בו ולמי שיש כסף משקיע בקסנטרקס.

אבל הליליפוט הכי זול ב זה מעל 200 דולר.

יש את מסכי המגע VGA הסיניים ב 150 דולר אבל דיי נראה לי בטוח הם נעצרים במכס.

אני פשוט השגתי כמות של מסכים במחיר הנ"ל מפרויקט שנשארו לו עודפים שלא הורכבו והפרויקט נסגר.

**עדכון הגיע

23062010163.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך עלה 350~ש"ח והטאצ 130 ~ש"ח.

יש לי כמה כאלה לכן החלטתי ללכת על פרויקט כזה במקום סתם לתקוע פנל נגיעה על eee 701 לדוגמה...

האם אני קורא בין השורות שאתה מוכר מסכים לcarpc? :lol: אני גם מתעניין ברעיון כבר הרבה זמן, מה שהגביל אותי עד עכשיו (חוץ מהתגובה של אבא שלי לזה שאני רוצה לשים מחשב בפונטו :bash:) זה המחיר המונפץ של איזה 2000 שקל שהיה למסכי lilput.

חשבתי לקנות לוח עם אטום ליבה כפולה ב300 שקל + והארדיסק זולים + כרטיס קול audigy כדי לחבר למגבר שיש לי באוטו + pico חמוד + מסך בזול ולסגור את העניין בפחות מ1500 שקל עם קצת עבודה עצמית כיפית.

הייתי גם שם netbok remix במקום והroad runner המתוסבכים האלה אבל אין תוכנה כמו kx project לניהול הכרטיס קול :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם

יש לי מחשב דומה לזה ברכב שהבעלים הקודמים השאיר ברכב

המחשב עבד אצלי פעמיים ומאז כלום.

המחשב קצת שונה ממה שפורסם כאן המחשב בנוי בתוך מארז של דיין 1 הספק כוח מייצב מתח בקופסה אחרת והמסך הוא מסך 7 אינצ מגע.

אני מחפש מישהו שיודע לעבוד עם מערכות מסוג זה, טכנאי / חנות / משהו שבנה משהו כזה( המתקין של ממערכת פשט רגל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפתח דיון חדש ב"אלקטרוניקה ומודינג" אני גם ממליץ לך לצלם כמה שיותר על המחשב ולתאר את הבעיה בפרוטרוט כדי שנוכל לעזור לך.

אבל כאמור בדיון נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...