שידרוג מעבד ללא שידרוג לוח אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מעבד ללא שידרוג לוח אם

Ran B

Recommended Posts

היי!

אני מעוניין בזמן הקרוב לשדרג קצת את רכיבי המחשב שלי.

כבר מצאתי הארד-דיסק חדש וכעת אני בוחן אפשרות לקניית מעבד חדש.

כרגע ברשותי מעבד פנטיום D 2.8Ghz ולוח אם של גיגהבייט 945p-s3 (ICH7 סוקט LGA775.

ראיתי, שלצערי, את מעבדי סדרת ה-i של הם סוקט אחר ולא יתאימו ללוח שלי.

ואילו לעומת זאת, מעבדי core2duo/core2quad כן יתאימו לסוקט.

עכשיו נשאלת השאלה האם שווה בכלל להחליף למעבדים האלה או שהלוח שלי והסוקט שלי ישנים וחבל לזרוק

סתם כסף על מעבד בסוקט ישן שקצת יותר טוב.

ברמה העקרונית, הדעה שלי לפנטיום D היא שהוא סוג של פח. אומנם הוא רץ יפה מאוד ומחזיק את המחשב כמו גדול

אבל יש הרגשה של פח, של נחיתות, של איטיות לפעמים בהרצות מסויימות.

הcore2quad נשמע לי מעניין. האם מדובר בשתי ליבות פיזיות שלכל אחת מהן יש HT (ליבה כפולה לוגית)?

אגב, הדגם ספיציפת שלי הוא D 820.

אשמח להמלצה האם שווה להחליף מעבד או לחסוך עוד קצת כסף ולקנות מעבד-לוח וזכרונות חדשים ומעודכנים.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שבמפרט הלוח-אם שלי כרגע התמיכה בFSB היא עד 1066mhz והquadים למינהם (וגם חלק מה2duo)

מחזיקים בFSB של 1333mhz. האם חיבור של מעבד בעל בס גבוהה יותר יהווה בעיה בפעילות מול הלוח אם או שפשוט

הלוח אם יגביל את המעבד והוא פשוט ירוץ על בס נמוך יותר? האם תהיה הגבלה גם במהירות השעון הסופית (הרי יש מכפלה על הבס)?

לגבי שאלת השימושים. אני מריץ הרבה תוכנות בו-זמנית ודפדפנים ולפעמים גם PhotoShop או תוכנות עריכה/תצוגה של תמונות נוספות.

זה מגוון יפה מאוד של דברים שרצים ברקע ולוקחים CPU. אני יודע שרוב הדברים האלה מעניינים רק את הRAM ואיתו אין לי בעיה 2GB שיש לי

די מספקים את המערכת שלי.

אך לפעמים הCPU טוחן יותר מידי בגלל משחק שרץ גם ברקע או תוכנת עריכה כלשהיא.

שם האיטיות באה לידי ביטוי.

חוץ מאיטיות, המטרה היא גם להשתדרג. השאלה אם יש מקום להשתדרג בכלל על לוח אם ישן כזה או שעדיף לחכות ולקנות מערכת חדשה שתומכת

במעבדים החדשים.

טוב, האמת שהעמוד הזה :

http://www.gigabyte.us/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2324&ver=#anchor_os

באתר של גיגהבייט די מפרט לי שאבוד לי להתעסק עם FSB גבוה מ1066 וגם שהתמיכה בחלק מה core2duo לא קיימת.

בקיצור, אני חושב שיש פחות טעם לשדרג לcore2duo ישן שיספק לי כמעט אותם תנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח אם בסוקט LGA775 לא יתן לי הרבה.

הוא יתן לי אפשרות לתמיכה ביותר מעבדים באותו הסוקט (מה שאין לי כרגע),

אבל לא יתן לי בכלל השתדרגות עתידית או עכשיוית למעבדת בסוקט כמו של סדרת הi של .

וכמובן שההחלטה היא באמת לבחור סוקט, שאת זה אני מבין אותך.

מזה AM2+?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תושבת למעבדי . בעקרון אם אתה כבר מחליף פלטפורמה שלמה (גם אני חושב שכדאי יותר לפנות לאפשרות הזאת) מאוד משתלם לקנות מעבר מרובע ליבה כמו ה- IIx4 מאשר לדוגמה את ה- i3 (למרות שגם אני התלבטתי בין השניים בהתחלה).

אולי אפילו כדאי לשקול קנייה של מעבד בתושבת AM3, אם כי לא בהכרח והכל שאלה של תקציב, שימושים ורצון או העדרו לשמור על אופק שדרוג כלשהו.

עריכה: !_Nike_! הקדים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללכת על ברמה (מכיוון ומחירם זול יותר בדר"כ ממקבילה אינטלית) - לא עדיף את סדרת הPhenom של במקום

האטלון "המיושן"..?

התקציב שלי הוא 1000 ש"ח לשדרוג מעבד או מעבד+לוח-אם.

מעל התקציב הזה, שווה לי לקנות מערכת חדשה לדעתי. (תוסיפו 500 ש"ח לדיסק קשיח שבחרתי).

כרטיס המסך שלי הוא 7600GT, שנחשב מיושן אבל מחזיק לי בדיוק את מה שאני צריך.

אני יודע שהיום חלופה מקבילה לכרטיס כזה עולה בערך 300 שקל והיום כבר הכל הגיע לHD הזה..

אבל 7600GT ובכלל הסדרה הישנה (לפני כל הHD הזה) של כרטיסי המסך נותנים תפוקה מדהימה (לדעתי)

לביצועי גרפיקה - במשחקים, בעריכה. פשוט תמיכה שקשה לי להיפרד ממנה ולראות כרטיס אחר...

יכול להיות שכדאי להחליף מערכת לגמרי, אני אשמח להמלצה מכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Athlon II לא מיושן, שים לב שמדובר ב-II (כלומר הדור "החדש").

האם לבחור ב-Phenom II או II היא לדעתי שאלה של שימוש. כפי שהבנתי עד עתה מהתיאור שלך השימושים שלך במחשב הם שגרתיים למדי ואם אכן כך II x4 כלשהו אמור להיות המעבד המשתלם ביותר עבורך לדעתי. אני לא כל כך מבין בכרטיסים גראפיים, בטח לא ברמה של להמליץ ולכן לא אוכל לעזור לך בנושא. אם הכרטיס הגראפי הישן שלך לא מיועד לאפיק PCI-E (הוא PCI-E או AGP? רק כדי לוודא) אז יהיה צורך להחליף אותו בכל מקרה, ואולי בכלל (שוב כתלות בשימושים) עדיף לך ללכת על ערכת השבבים 785G שמכילה כרטיס גראפי מובנה 4200 שעשוי לענות על הצרכים שלך. לדעתי אם אתה עובד עם יישומים רבים שפתוחים עדיף לחסוך במעבד ולקנות יותר זיכרון , אבל מצד שני אתה אומר שה-2GB הנוכחיים שלך מספיקים, אז כנראה שאין צורך ממשי להרחיב .

אתה יכול לפרט קצת יותר באילו משחקים את המשחק, על איזו רזולוציה? מהי רזולוצית התמונות איתן אתה עובד ב-PS (או כמות שכבות וכו')? מהן לדעתך המשימות שאתה שדורשות לדעתך את כוח העיבוד הרב ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון, אני מאמין שאטלון מחזיקה בארכיטקטורה מסויימת שפשוט שודרגה בליבות נוספות/תוכנה בסיס משודרגת.

וללא ספק אני חובב חידושים, חיזוקים וטכנולוגיות חדשות (אפילו שמדובר בסיכון, כי היו עליו פחות ביקורות ובדיקות)

הסלוט של הכרטיס הגרפי הוא PCI-E, לא צריך להגזים ;)

אני לא מוכן להתפשר בשביל כ.מסך בנוי בלוח-אם. אפילו אם הוא מספק ביצועים מעולים, רק מבחינה תיאורתית

שהוא צריך לחלוק shared memory וכוח מהיחידת עיבוד המרכזית משגעים אותי. - אפילו שהם יכולים לעשות זאת בלי מאמץ.

אני מודה שהPF שלי יכול להגיע ל2 גיגה וזה מאוד רע ומעציב אותי, אבל זה כי לא פירמטתי הרבה זמן והעמסתי המון. אבל 2 גיגה ראם

כרגע מספיקים.

לא יוצא לי הרבה לשחק משחקים היום, אבל אם יוצא לי אני לא מוכן לרדת מהhigh בהגדרות. הכרטיס סוחב את זה יפה יחסית+.

אני עובד לא מעט עם עריכת , בין אם בPS או תוכנות אחרות. פתיחה מרובה של , עריכה כבדה מעמיסה המון על הRAM,

על הPF ועל המעבד. ורואים את זה מאוד! אני מתעסק עם ברמה גבוהה של מצלמת DSLR ואני מצלם לא מעט.

המערכת שלי כנראה כבר בת 3 שנים וחשבתי שאולי בגלל שאני כבר מרגיש שהיא צולעת ובגלל שאני אוהב שידורגים וחידושים -

שווה להשקיע במערכת חדשה. סה"כ אני מבלה אחוז מאוד גדול של יום בשימוש במחשב בבית.

אולי אני סתם מדמיין ודיסק קשיח חדש והתקנה חדשה תראה לי שאני טועה. אבל אין מה לעשות וגם ותוכנות שונות

משתדרגות ודורשות מערכות מתחדשות. זזה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון, אני מאמין שאטלון מחזיקה בארכיטקטורה מסויימת שפשוט שודרגה בליבות נוספות/תוכנה בסיס משודרגת.

וללא ספק אני חובב חידושים, חיזוקים וטכנולוגיות חדשות (אפילו שמדובר בסיכון, כי היו עליו פחות ביקורות ובדיקות)

הם מחזיקים בארכיטקטורה החדשה של בליתוגרפיה של 45nm ונבדלים מה-Phenom II בעיקר בחוסר זיכרון מטמון מדרגה שלישית (L3). על רוב ההבדלים בתדרי הפעולה אפשר לכסות בעזרת OC קל עד בינוני ולשימוש שגרתי-כללי לדעתי הם משתלמים יותר מה-Phenom II אך אין פה בדיוק נכון או לא נכון. ובחירה ב- II היא ממש לא סיכון. יש עשרות ביקורות ובדיקות המשוות בין II ל-Phenom II ולמעבדים של כך שמידע ממש לא חסר.

אני לא מוכן להתפשר בשביל כ.מסך בנוי בלוח-אם. אפילו אם הוא מספק ביצועים מעולים, רק מבחינה תיאורתית

אוקיי, כל אחד זכאי לדעתו. זה פשוט יכול לחסוך לך כסף בשלב הראשון ובעתיד תוכל להוסיף כרטיס גראפי עוצמתי יותר אם יהיה צורך, אבל מצד שני יש לך כבר כרטיס גראפי אז ככה שאתה חוסך את הכסף הזה בכל מקרה אז השיקול הכספי לא ממש קיים.

אז הגענו למעשה לשאלה של !_Nike_! שלעיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מעוניין לשדרג?

אם כן-

מה התקציב לשילוש? מה השימושים במערכת?

זאת פחות או יותר ההתייעצות, כי אני לא הכי סגור על זה.

בכל מקרה, ברגע שראיתי שהלוח שלי לא תומך במעבדים חדישים יותר זה כבר מסרבל יותר את העסק,

כי כבר תכלס עדיף מערכת חדשה עם תמיכה בטכנולוגיות חדשות ומקום לשידרוג עתידי עדכני.

בכל מקרה, אני מודה לך About:blank ולך !_Nike_! על המידע והעצות.

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...