כמה שאלות בסיסיות לגבי KDE 3.5 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בסיסיות לגבי KDE 3.5

Recommended Posts

1) איך אני מוריד דריוורים לכרטיס קול?

2) שאלה כללית - איך פותחים תוכנות?

אני מוריד תוכנה כל שהיא (WINRAR או תוכהנ מקבילה לאוורסט בווינדוס) והוא שואל אותי איך לפתוח את התוכנה. אני לוחץ שוב על התוכנה. והוא לא מפעיל שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינוי שפה - תחת תפריט settings תבחר ב- system settings וב- Regional & lang. בחלון שנבחר אתה יכול לשנות את שפת הממשק, הוספת מקלדת בשפות שונות ועוד.

עקרונית אין צורך בדרייברים לכרטיס הקול.

נכון להיום כל הפצות הלינוקס מזהות כ- 99% מהחומרה out of the box.

נכון שיש בעייה לעיתים באובונטו עם הסאונד - בעיקר ב- 9.04 - 10.04 - אך לא תמיד.

האם אתה מזהה בעיות בסאונד?

תוכנות פותחים באופן דומה ל- windows.

אם דרך התפריטים, דרך האייקון המתאים (תחת הסייר או על שולחן העבודה) או דרך הטרמינל.

צריך לזכור - מדובר המערכת הפעלה שונה מ- windows, ככה שתוכנות ל- windows לא יעבדו. אתה תצטרך להתקין אמולטור כמו wine בשביל זה.

מצד שני, יש לא מעט תוכנות מקבילות ללינוקס (או גרסאות של אותה תוכנה עצמה).

אפשר להתקין תוכנות ב- 3 דרכים עיקריות:

1. דרך ה- software manager (סינפטיק, kPackageKit ואחרים) - למשתמש חדש (כמוני) אני ממליץ להשתמש בה - היא נותנת את רשימת כל האפליקציות שזמינות ב- repository (באין לי הסבר טוב יותר - סוג של שרת או מאגר תוכנות)

2. דרך פקודת apt-get מהטרמינל

3. ע"י הורדת הקבצים עצמם ו- make install עליהם מהטרמינל

תוכנה מקבילה לאוורסט:

1. lshw דרך הטרמינל - נותנת פירוט על כלל מרכיבי החומרה (תרשום man lshw לקבלת רשימת האפשרויות).

והנה GUI עבורה + אופציה אחרת:

http://www.webupd8.org/2009/05/2-open-source-alternatives-to-everest.html

2. גרסה מקבילה ל- CPU-Z

http://www.webupd8.org/2009/10/cpu-z-for-ubuntu-cpu-g.html

3. conky

http://www.webupd8.org/2009/09/gui-for-configuring-conky.html

ל- winrar - תוריד את RAR דרך מנהל התוכנות. אח"כ תוכנת הכיווץ (archive manager) של ההפצה כבר ידע להשתמש בו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר אתה מנגן שירים / , האם אתה שומע סאונד?

אם כן - מדובר בבעית הגדרות - תיכנס למאפייני הסאונד (כפתור ימני על האייקון של הרמקול) ותבדוק איך מוגדרת היציאה כאשר אתה מנגן ב- youtube

אם לא - יכול להיות שמדובר בדרייבר ויכול להיות שמדובר בהגדרות.

תריץ את הפקודה alsaconf דרך טרמינל ותוודא שא שכרטיס הקול מזוהה. אם לא, תתקין חבילת alsa-driver (לא יודע איזו גרסה היא העדכנית)

אח"כ תריץ alsamixer ותשתמש בחיצים כדי להגביר את עוצמת הקול.

תחזור עם תוצאות

חוצמזה, למה KDE 3.5 כשה- KDE 4.x כבר קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שמתי לב שאני סוגר את המחשב כל ההגדרות נמחקות, יש דרך להעביר את זה לדיסק הקשיח?

(אני משתמש בגירסת LIVE)

ב. אני מקבל הודעת שגיאה לגבי הקול בהפעלת המחשב[br]פורסם בתאריך: 1.06.2010 בשעה 17:45:12

הורדתי התקנה עצמה, איך אני עושה MAKE INSTAL

מהטרמינל?

מה זה הטרמינל?

לחצתי דרך השולחן עבודה שם ההתקנה שמורה, או מחלון הDOWNLOAD מהפיירפוקס.

שאלה נוספת - יש דרך לעשות שהשפה תתחלף (עברית או אנגלית) על ידי הקשת קיצור דרך על המקלדת בדומה לווינדוס?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בדרך כלל היא קודקים / מערכת מדיה ולא דרייברים (אובונטו לא מכילה קודקים בברירת מחדל בגלל כל מיניי שטויות שלהם) - תתקין phonon-xine ו ffmpeg

אם הבעיה ב חסר פלאש - ניתן להתקין פלאש או swfdec או gnash (התחליפים החופשיים שלפחות אצלי עובדים בדרך כלל)

הגדרות משתמש הם קבצים מוחבאים בתיקיית home שלך. השמות שלהם מתחילים אם נקודה. אם תשמור אותם ותעתיק בחזרה ל home בהפעלה הבאה ההגדרות שלך יישמרו. אם תתקין את המערכת במחשב הגדרות יישמרו אוטומטית כמו בכל מערכת הפעלה

מאמצע 2008 יצא KDE 4 כשהגרסא האחרונה היא 4.4. הוא הרבה יותר מתקדם (אבל אם יש לך פנטיום 3 ומטה או 256 M הוא לא יזוז - תישאר אם 3.5)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK,

ראשית גרסת live לא שומרת את ההגדרות ששינית. אפשר להעתיק את הקבצים השונים ל- HD אבל זה סיפור - כל קובץ צריך להעתיק בנפרד, ואחרי כל אתחול להעתיק אותו בחזרה למקומו

בת'כלס - לא מעשי

נראה כי אכן יש לך בעיית דרייבר (אני מניח שתחת אין לך שום בעיה), ככה שתנסה לעשות שני דברים:

1. פקודת ה- alsaconf כפי שרשמתי מקודם + התקנת הדרייבר (אם לא בא לך לעשות את 2)

2. נסה להוריד הפצה אחרת (אובונטו, פדורה, מנדריבה ...) ותבדוק אם הבעיה מופיעה גם שם. נראה לי שאתה עובד על גרסת הפצה ישנה יחסית, כך שיכול להיות שגרסה עדכנית יותר תעבוד יותר טוב.

-------------

11010010110 - בתמונה שפותח הדיון שם קיימת הודעה על בעיית sound server - לא נראה לי שזה קשור לקודקים... (מצד שני, מה אני מבין בלינוקס, אני nob בעצמי)

טרמינל - חלון הפקודות של מערכת ההפעלה (מקביל ל- cmd בחלונות אך נמצא בשימוש נרחב בהרבה).

אני לא עובד עכשיו על מערכת , ככה שאני לא זוכר בדיוק איפה בתפריטים הוא ממוקם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות בעיה של תמיכה בכרטיס או משהוא אם השרת קול (arts ב 3.5 ו phonon ב 4.x)

דרייבר לא נראה לי כי ב 2006 (כשיצא KDE 3.5) רוב הכרטיסים כבר נתמכו ללא בעיה

אם המשתמש לא נמצא בקבוצה audio ב /etc/group לא יהיה קול וכנראה אם ההודעה הזאת

אם לא מותקן חלק של השרת (בדרך כלל phonon-xine וכדומה) יכולה לקפוץ הודעה דומה. חלק מהמערכות מגיעות אם שרת לא מותקן בגלל כל מיניי שטויות (קודקים שנחשבים לפיראטיים ולא רוצים לכלול אותם בברירת מחדל וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד 2 שאלות קטנות.

1) מהי גירסאהלינוקס המאובטחת ביותר? איזה צעדים לנקוט בשביל מחשב כמה שיותר מוגן מהאקרים?

2) צרבתעל דיסק את הקובץ.

ubuntu-10.04-desktop-i386

הלתאמב מCD וזה ביקש ממני להכניס דיסק BOOT ABLE וללחוץ ENTER...

הלפיתד בדיסק של SLAX וזה עבד פיקס והעלה את הלךינוקס.

איפה טעיתי? אני מנסה להריץ גירסאת LIVE CD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...