שתי קומות + ממ"ד. איך לחבר רשת? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתי קומות + ממ"ד. איך לחבר רשת?

manga05

Recommended Posts

היי חבר'ה,

אני רוצה לעזוב את בזק ואת הפתרון שאנחנו כרגע מיישמים שזה רשת על גבי קו הטלפון HPNA של בזק.

הרעיון הוא לעבור ל-HOT בגלל המחיר.

איך אני מתגבר על העניין הזה בצורה הכי טובה?

אני מכיר שלוש אופציות שאני רוצה לקבל חוות דעת עליהן מכם:

1. שימוש בראוטר וכרטיס רשת במחשב של המ"מד MIMO

2. רשת על גבי החשמל

3. להעביר חוטים - לא אפשרי

4. שימוש ב - WIFI EXTENDER (הפתרון שאני חושב שאני רוצה. אפשר עוד פרטים?) - האם זה אומר פשוט לקנות שני ראוטרים? יש לכם דוגמה לראוטר שכזה? איך הוא יודע "לקחת" מהראוטר השני ולהעביר אותו הלאה (במקום להתחבר בעצמו במודם חיבור נוסף שזה לא אפשרי)

תודה על כל פידבק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא הכי ברור... איך אתה יודע שיש מגבלה? המגבלה היא של הנתב או של הציוד HPNA?

בכל מקרה קח בחשבון שעלות נתב, AP וכרטיס 1 בתקן N יכולה בקלות רבה להגיע ל800 ש"ח ויותר ובכל מקרה זה לא מבטיח לך קליטה טובה בממ"ד.

איפה הנתב ממוקם? מה המרחק בינו לבין הממ"ד והאם יש ברשת מחשבים נוספים? אם כן, איך הם מתחברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מגבלת המהירות של הציוד HPNA כלומר של מהירות הרשת שזורמת בקיר היא 10 מגהביט

2. מגבלת המהירות של הנתב בחיבור מודם ADSL , בגלל שהוא מאוד ישן - היא של 5 מגהביט (במהירות גבוהה יותר הוא לא מקבל סינכרון)

3. העלות שרשמת היא סבירה בעיניי מכיוון שאני לא רואה אופציה אחרת. אתה יכול להמליץ לי על נתב ו-AP כמו שציינת?

4. הנתב כרגע ממוקם בקומה למעלה אבל סביר להניח שנעביר אותו למיקום מרכזי יותר בסלון בקומה התחתונה ואז השידרוג לנתב בתקן N יאפשר קליטה בממ"ד אפילו ללא AP (ואז ייתכן גם שהאינטרנט למעלה יהיה טוב בעקבות השידרוג לנתב בתקן N שלמיטב הבנתי מספק קליטה טובה יותר)

5. יש ברשת כמעט 10 התקנים שמתחברים לרשת כמעט כולם בצורה אלחוטית. יש לנו שני מחשבים שכיום מחוברים עם ציוד HPNA (כלומר דרך קווי הטלפון בקיר, באמצעות מתאם כזה שמחברים למחשב) שני המחשבים האלו זה המ"מד שעדיין לא יודע אם הקליטה תהיה טובה בו, ועוד מחשב שהמעבר לתקן N עבורו ישפר את המהירות (ותהיה לו קליטה טובה)

6. המרחק בין המיקום החדש שיהיה של הנתב - בסלון בקומה התחתונה - לבין המחשב בממ"ד הוא כ-6 מטרים אבל הדלת של הממ"ד לא מכוונת אווירית לכיוון השידור של הנתב (במידה וזה משנה אני לא יודע)

7. כלומר, המטרה אחרי המעבר לנתב בתקן N היא שכל המחשבים יעבדו בצורה אלחוטית מלבד הנתב אליו מחובר המחשב המרכזי בסלון (הוא יבצע את רוב ההורדות ככה שמבחינת קרינה ב WIFI כנראה אנחנו בסדר... אני אקנה הארדיסק כשצריך להעביר המון מידע ממנו אל אחד המחשבים)

תודה רבה על התגובות. מה אתם חושבים על המצב שלי?

מאוד מעריך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מזגן בממד ? אם כן אז תעביר כבל רשת דק דרך הצינור מים או צמוד אליו (ואגב אתה חייב לעשות לולאה בצינור ולחבר אם אזיקון כדיי שהחדר יישאר אטום נגד אבכ)

אתה יכול למשוך לתוך הממד כבל רשת דרך צינור של כבל טלפון או . אם הכבל טלפון שיש שם עכשו קצר יתכן שתוכל להשתמש אם הכבל הקיים (חייב כבל של 4 חוטים) אבל לא תמיד יעבוד כי הוא לא מוגן ולא מספיק twisted כמו ב twisted pair

אתה יכול למצוא כרטיס רשת BNC (ישן) ולחבר 2 כאלה דרך כבל (לא הכבל המתאים אבל עובד במרחקים קצרים) מהמחשב בתוך הממד למחשב אחר בבית

כשהפלטת ברזל של הממד פתוחה לדעתי יכול לעבור wifi אם תשים בממד אנטנה לייד החלון ובחדר אחר את הראוטר לייד החלון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הנתב יעבור למרכז הבית יש סיכוי שהקליטה בשאר הבית תהיה טובה יותר אבל אני לא חושב שזה יהיה 100%.

יש לך אפשרות לחבר את הAP והנתב בכבל? אם כן זו האופציה הטובה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...