הוספת CUSTOM ENTRY לGRUB 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת CUSTOM ENTRY לGRUB 2

Recommended Posts

יש לי DOK שמותקנות עליו מספר תוכנות BOOTABLE, כל אחת במחיצה משלה עם מנהל אתחול משלה, ומעל הכל GRUB 2 שמנהל את כולן.

אני מנסה להוסיף שורות לתפריט הGRUB2 ע"י שימוש בקובץ ה40_ כפי שמוסבר בWIKI ומשום מה לא מתווספות שורות. התחביר נכון, הקובץ

הוא EXECUTABLE ועדיין הUPDATE-GRUB לא מוסיף את השורות. מה גורם לבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במערכת arch (ואמור להיות כך בכל הלינוקסים ה 'גנריים') הקובץ של ה grub הוא

/boot/grub/menu.lst

וההוראה לעדכון (תשנה לכונן המתאים)

grub-install /dev/sda

אם איזה מערכת / מדריך אתה עובד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרגתי לUBUNTU 10.04 והתחילו הבעיות. ההוראות שכתבת מיועדות לGRUB המקורי (שבו עד היום השתמשתי ללא בעיה), בGRUB 2

שינו הכל מן היסוד (לדוגמא - קובץ הMENU.LST כבר לא בשימוש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כל מחיצה מותקן GRUB1 משלה שמנהל את התוכנת הBOOTABLE שעליה ובנוסף היה GRUB1 ששלט על כולן. כלומר - בעת האתחול

הGRUB שמותקן על הMBR לוקח שליטה ומשם דרך CHAINLOADING טוען את הGRUB של המחיצה של התוכנה הרצויה. מטרת כל התהליך

הזה היא גמישות ויצירת מערכת נפרדות ככל האפשר. הבעיה מתחילה בכך שהUBUTNU (עם הGRUB2) לא מוכנה בשום פנים ואופן לעשות

CHAINLOADING מתוך GRUB1, כל פעם עם תקלה אחרת. הפתרון שמצאתי לזה הוא להתקין את הGRUB2 של הUBUNTU על הMBR

והוא משמש גם לטעינתה וגם לניהול שאר המחיצות. זה פוגם קצת בגמישות אבל עובד. הבעיה היחידה היא רק הוספת השורות לGRUB, כאמור.

כאשר אני נותן את הפקודות ידנית במסך הטעינה של הGRUB המחיצות נטענות ללא שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר להרצת אנטי וירוס על מערכות נגועות בROOTKIT וגיבוי קבצים בצורה נוחה. מטרת הDOK הוא לשמש ככלי עבודה בתיקון מחשבים,

מבלי להסתובב עם מספר דיסקים אופטיים מסורבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...