Mozzila Vs. Internet Explorer - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mozzila Vs. Internet Explorer

Anas-Nanas

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז לכל משתמשי ואוהדי המוזילה..אולי תאירו את עייני ותואילו לספר לי למה המוזילה יותר טובה..ומה היא נותנת שה-IE לא נותן!

הרשה לי למחזר דברים שכתבתי כאן קודם:

היתרונות של מוזילה (ושל נטסקייפ) לא מתבטאים רק במהירות. ישנן עוד כמה תכונות שמשפרות מאוד את חווית הגלישה.

1. Find-as-You-Type. במקום לפתוח דיאלוג חיפוש, פשוט מקישים חלק מהמילה והדפדפן מייד מוצא לינק מתאים. אם מקישים לפני כן לוכסן ("/"), החיפוש מתבצע על כל הטקסט, לא רק על לינקים.

2. גלישה עם כרטיסיות. הרבה יותר נוח ומפורט משימוש ב-Taskbar. אפשר גם להגדיר שכל לחיצה על לינק בזמן שהמקש Ctrl לחוץ תפתח אותו בכרטיסיה ברקע. באקספלורר, כל פתיחה של לינק בחלון חדש מסתירה את החלון הראשון ומצריכה Alt+tab כדי לחזור אליו.

האופציות המומלצות (בעיני):

תחת Edit -> Preferences -> Navigator -> Tabbed Browsing יש לסמן את שלוש האפשרויות האחרונות ולבטל את הראשונה.

ניתן גם לשמור מספר כרטיסיות כ-Bookmark אחד ולהשתמש בו לפתיחה של כל האתרים המועדפים עליכם בלחיצה אחת.

3. הגנה מושלמת מחלונות קופצים. שום דפדפן חוץ ממוזילה לא מצליח לעצור את כל סוגי החלונות הקופצים ופרסומות הפלאש הצפות. מאז שעברתי למוזילה הספקתי לשכוח איזה עינוי זה לגלוש עם אקספלורר באתרים כמו Ynet, וואלה ותפוז.

4. השלמת כתובת חכמה. בניגוד לאקספלורר שמציג את הכתובות לפי סדר רץ, מוזילה מציגה בנוסף לכתובת גם את כותרת הדף, וממיינת אותן לפי כמות הביקורים של המשתמש בדף. בד"כ, האופציה הראשונה היא זאת שמתאימה.

הגדרה מועילה נוספת: תחת Edit -> Preferences -> Navigator -> Smart Browsing -> Advanced סמנו את Autocomplete best match as you type. זה יגרום לכתובת המתאימה ביותר (כמעט תמיד) להופיע ישר בשורת הכתובת , דבר שחוסך לחיצות מיותרות עם החיצים.

יש עוד הרבה יתרונות אחרים, אבל אלה ארבעה משמעותיים שמשנים לגמרי את חווית הגלישה.

מספר הערות לגבי הכתוב:

* Find-as-You-Type לא קיים בדפדפנים שמבוססים על אקספלורר כגון Avant Browser.

* גלישה עם כרטיסיות השתנתה במוזילה 1.5. ניתן ומומלץ להשתמש בפתרון הקודם (והעדיף לדעתי): Edit -> Preferences -> Navigator -> Tabbed Browsing -> select Add Tabs

* השלמת הכתובות שמתוארת למעלה לא קיימת בשלב הזה ב-Firebird, וזאת אחת הסיבות שבגללן אני מעדיף את Mozilla.

ועוד מחזור מאותו הדיון, בנושא עברית:

הנה עוד הגדרה אחת שהופכת את הטקסט לקריא ואסתטי יותר:

תחת Edit -> Preferences -> Appearance -> Fonts -> Fonts for: Hebrew תשנה את ההגדרה של Proportional Fonts ל-Sans Serif

...

חוץ ממספר באגים בתנועת הסמן בטקסט עברי, התמיכה בעברית אכן כמעט מושלמת. ישנן בכל זאת כמה הגדרות שכדאי לשנות:

1. הגדרה של הפונטים הפרופורציונאליים כ-Sans Serif (ראה למעלה)

2. תחת Navigator -> Languages, כדאי לשנות את ה-Default Character Coding ל-Windows-1255.

3. תחת View -> Character Coding -> Customize, כדאי לשנות את רשימת ה-Active Character Codings לאופציות הבאות:

(Hebrew (Windows-1255), Hebrew Visual (ISO-8859-8), Unicode (UTF-8. ההגדרה הזו משנה את האופציות שתחת רשימת הקידוד הראשית לשלוש העיקריות שמשמשות אתרים בעברית. השינוי הזה כמובן לא מונע מאתרים שמשתמשים בקידודים אחרים להיות מוצגים כראוי, אבל הוא מקל על המשתמש בבחירת הקידוד הנכון באתרים שמגדירים קידוד שגוי.

מה שאני לא אוהב במוזילה זה הממשק

את הממשק אפשר לשנות בקלות. View -> Apply Theme יאפשר לך לבחור בין סקינים מותקנים ולהוריד מכאן חדשים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל יש כמה בעיות עם מוזילה אם כבר מדברים על זה.

הורדתי ככשיו את ה FIREBIRD וכשאני נכנס PCH ונכנס לאפשרות בניית מפרט אז זה לא אותו אחד שיש כשאני גולש ב AVANT או IE...

למישהו יש מושג איך מתקנים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למישהו יש מושג איך מתקנים את זה?

פונים למי שבנה את האתר (בד"כ webmaster@sitename) ומדווחים לו על הבעיה. כל קוד לא תקני ניתן להמיר לקוד שתומך בכל הדפדפנים ובכל מערכות ההפעלה. עוד פורום ששווה להכיר: כתיבה לפי התקן באתר הישראלי של מוזילה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה להמנע משימוש בשני דפדפנים במקביל. באופן רגיל אני משתמש במוזילה, אבל אם אני נתקל באתר בעייתי אז תמיד אפשר לפתוח נוסף (MyIE2 או Avant למשל).

לוקח זמן לגלות את התכונות הייחודיות של מוזילה, ולוקח זמן ללמוד להשתמש בהן, אבל בסופו של דבר זה שווה את המאמץ. הנה למשל פיצ'ר מעניין נוסף שכדאי להכיר, ה-Site Navigation Bar. כך נראה אתר שתומך בו:

5821180.png

אפשר לראות שנוסף סרגל אפשרויות מעל הדף, ושממנו ניתן בקלות לנווט בפורום ובדיונים, להגיע למנוע החיפוש ועוד.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי את המוזילה 1.4 וזה באמת עובד יותר מהר ופותח את הדף יותר מהר.

אך יש דברים קטנים ששמתי לב על ההתחלה למשל שהייתי בפורם כללי לא היה

לי אפשרות של קישור ל hw zone בחזרה.

לא מצאתי גם לשנות את הגופן או לשנות אתר שיהיה אתר הבית אני מאמין

שאת אלה יש ואני רק צריעל ללמוד איפה הם נמצאים.

ואני צריך עוד להוריד עברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אך יש דברים קטנים ששמתי לב על ההתחלה למשל שהייתי בפורם כללי לא היה

לי אפשרות של קישור ל hw zone בחזרה.

עד שעומרי ימצא דרך לתקן את זה, תוכל ללחוץ על הכפתור "עמוד ראשי" שמביא אותך לאותו דף בדיוק.

לא מצאתי גם לשנות את הגופן או לשנות אתר שיהיה אתר הבית אני מאמין

שאת אלה יש ואני רק צריעל ללמוד איפה הם נמצאים.

הסבר על שינוי פונטים כתבתי באחד העמודים הקודמים של הדיון הזה. את עמוד הבית אפשר להגדיר תחת Edit -> Preferences -> Navigator -> Home Page. אם אתה גולש בקביעות במספר אתרים שונים, אתה יכול להגדיר שלחיצה על ה-Home (או על Alt+Home) תפתח את כל האתרים האלה בטאבים. בשביל זה תצטרך לפתוח אותם בעצמך בפעם הראשונה, ואז ללחוץ על Use Current Group בפאנל ההגדרות של עמוד הבית.

ואני צריך עוד להוריד עברית.

למה אתה מתכוון?

אתה מוכן לפרט? כי לא נראה לי שאנחנו מדברים על אותו הדבר.

במוזילה אפשר להגדיר הרבה יותר מאשר קדימה ואחורה:

3713864.PNG

אם כמות ההגדרות האפשריות תחת Preferences נראית לך מרשימה, נסה לכתוב בשורת הכתובת about:config ואז ללחוץ Enter. תפתח טבלה שמזכירה את הרג'יסטרי עם עוד מאות הגדרות שונות. כמובן שכמו עם הרג'יסטרי, כדאי לך לדעת מה אתה עושה לפני שאתה משנה משהו...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית בתור גולש מוזילה (ולפני מנטסקייפ) שנים אני מברך על הת'רד -

מוזילה מצויין - ואנא מכל מי שגולש באתרים שעושים בעיות - אל תתעצלו ותשלחו מיילים ל WEBMASTER

הרבה פעמים הם לא יודעים על הבעיות האילו (כמובן בגלל סביבות של מיקרוסופט) וצריך לומר להם (וכמה שיותר יותר טוב)

שיש אוכלוסיות שמעדיפות לגלוש בדפדפנים אחרים והם צריכים לתכנת לפי הסטנדרטים.

הנה למשל פיצ'ר מעניין נוסף שכדאי להכיר, ה-Site Navigation Bar.

אפשר לראות שנוסף סרגל אפשרויות מעל הדף, ושממנו ניתן בקלות לנווט בפורום ובדיונים, להגיע למנוע החיפוש ועוד.

Prog.

וואוו !!! איך אני מפעיל את זה ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים פה עם היתרונות של מוזילה, יש למישהו רעיון כיצד ניתן ליישר טקסט לכיוון שונה מהכיוון של הדף?

למשל, ב IE וב Avant אין שום בעיה ללחוץ על Ctrl+Shift והטקסט מתיישר שמאלה, אך בפיירבירד לא הצלחתי לעשות זאת (ואף שאלתי כמה וכמה אנשים שמשתמשים בו ואף אחד לא ידע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שעומרי ימצא דרך לתקן את זה, תוכל ללחוץ על הכפתור "עמוד ראשי" שמביא אותך לאותו דף בדיוק.

אצלי הקישור הזה דווקא פועל בפיירבירד. יותר מציקה הבעיה עם טקסט באנגלית ומס' עמודים שגורמת לכפתור חדש לא להיות לחיץ, אבל נראה שזאת בעיה ללא פתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...