מחשב אולטרה נייד בעיקר ללימודים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב אולטרה נייד בעיקר ללימודים

ymss69

Recommended Posts

טוב אז ככה, בכיתה י' החלטתי שנמאס לי ממחברות והחלטתי שאני עובר לנייד מהלך הזוי בתקופה ההיא, אחרי מחשבות רבות ואין ספור ביקורות רכשתי את הX40 של , בתקופה ההיא הוא עלה סכום הזוי של קרוב ל12 אלף שקל, מעבד מסדרת M של אינטל, גיגה זכרון ודיסק קשיח של 40 גיגה, טחנת עגינה נפרד שבדיעבד אני יודע שהייתה מיותרת, המחשב שירת אותי 6 שנים, עד לא מזמן שהדיסק קשיח התקלקל ומאז אין לי כלכך רצון לתקן אותו כי הסוללות 3 תאים ו9 תאים כבר לא שורדות יותר משעה ביחד.

עובד כבר שלוש שנים בתחום מכירות המחשבים, מכיר את התחום לעומק אבל ייעוץ תמיד עוזר.

לאחר ההקדמה היפה, אני מתכוון להתחיל ללמוד באוקטובר, ויהיה לי גם קורס קודם החל מאוגוסט ככה שאני יצטרך מחשב בחודשיים הקרובים, חשבתי להתחיל מעכשיו כדי לבדוק אופציות לרכישה בחו"ל.

שימושים-

אינטרנט, אופיס, מוזיקה וסרטים, ללא משחקים או ישומיי גרפיקה כבדים, אני יפעיל הרבה ישומים במקביל ולכן כן חשוב לי מחשב חזק.

בקשות מיוחדות-

איכות בנייה- נשמע קצת מטומטם אבל אחד הדברים הכי חשובים לי ודבר שחסר להמון מחשבים היום, המחשב לא יקבל ממני יחס מיוחד, הX40 נפל לא פעם ולא פעמיים והחזיק כמו גדול ללא שום בעייה כזאת או אחרת.

משקל וגודל מסך- לא עולה על קילו וחצי ולא עולה על 13 אינץ, הנסיון עושה את ההבדל פה.

סוללה- לא פחות מ5 שעות, יש עדיפות למשהו שיחזיק קרוב ל10, אין לי בעיה לרכוש סוללה נוספת שתבלוט החוצה.

מסך מאט בלבד!!!

בקשות נוספות (פחות חשובות)-

עדיפות לכונן .

עדיפות לTRACKPOINT, הנקודה הקטנה שמששמת כעכבר, התרגלתי אלייה ומנסיון היא נוחה יותר ופשוטה יותר ומאפשרת שימוש ביחד אחת.

אין שום צורך בכונן אופטי!

אין צורך באיזשהו דיסק קשיח מטורף.

אופציות שנראות לי רלוונטיות-

לנובו X200/201, פשוט מכשיר חדש למה שיש לי כרגע, השאלה העומדת בספק היא האם המכשיר הזה באיכות של מה שאני מכיר, או האם הרסה את מה שIBM בנתה.

דל E4200/4300.

פאנאסוניק W7 או T8.

ובחלומות פרועים חשבתי על הMACBOOK PRO 13.

פתוח להצעות, דעות, וכל דבר שיש לכם לומר בנושא.

תודה מראש לפורום האדיר הזה, שבזכותו יש לי לא דבר אחד ולא שתיים בבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבלת תקציב אין? אם אין לך על זה: http://goo.gl/E122

X200 אמורה להיות סדרה מעולה אבל המחירים בהתאם

אם אתה מחפש משהו זול בהרבה תבדוק את האופציות האלו:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=748905

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=747060

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה, נטבוק לא נראה לי רלוונטי, בעיקר בגלל שאני מכיר את האיכות בנייה שלהם וגם בגלל ביקורות שמבהירות את זה שזה פלסטיק זול שלא כלכך מעניין אותי.

הX200 רלוונטי מאוד, אולי לא בקונפיגורציה שנתת אותו שהיא מעבר למה שאני צריך וסתם יקרה אבל עדיין רלוונטית.

הX100 מה העניין שלו? מלבד מפרט יחסית? האם האיכות בנייה שלו מקבילה לX200 והוא פשוט אחת קטן ונחות או שהוא בכלל מחשב נחות בהכל?

הHP גם נראה אופצייה מצויינת וגם אותו אפשר לקנות עם קונפיגורציה שכנראה תיהיה יותר רלוונטית, מישהו יודע אם יש לו TRACKPOINT או האם הוא עדיף במשהו על הX200? ואיפה הדלים נכנסים בהשוואה אליהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-HP יש משהו שמקביל לטרקפוינט, אני לא זוכר את השם שלו בדיוק

הוא מקביל ל-X200 של לנובו, גם באחריות וגם במפרט ובאיכות הבניה.

לדל אין מחשב בקטגוריה הזו עדיין, כי הם לא הוציאו לשוק מחשב עסקי בגודל 12 אינצ' שמבוסס על הליבות החדשות של אינטל.

אני מנחש שבקרוב (כנראה תוך חודש מהיום) יוכרז בארה"ב הדגם המקביל שכנראה יקרא e4210.

לגבי ה-X100, מדובר בסדרה שהכי טוב יהיה לקרוא למוצר בה "נטבוק עסקי"

מצד אחד איכות בניה של סדרת ה-X של לנובו (ומדובר במחשבים איכותיים בהרבה מכל נטבוק ממוצע בשוק)

מצד שני המחשבים הללו לא חזקים מאוד ומהווים מאין נטבוקים משודרגים במחירים סבירים (2500-3000 שח)

נ.ב.

הנה הקונפיגורציה הכי זולה למחשב 12 אינצ' חזק - http://www.qsys.co.il/pl_product~WH281UT~18~70.htm

שים לב רק, שיש לו רק שנת אחריות אחת (תבדוק מול כמה יעלה לך להוסיף אחריות, יכול להיות שזה יצא הכי משתלם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזתומרת דומה לTRACKPOINT? זה עושה את אותה עבודה? או שזה משהו שונה בבסיסו?

כמה שעות מחזיק ה2540P עם סוללה? 6 או 9? האם אפשר להשוות אותו השוואה ישירה לX200, או שהX200 יציג עליונות עליו?

בנוגע לX100 יש לו 3 סוגי מעבדים שמגיעים איתו, אחד מהם הוא דואל קור 625 של , מישהו יודע למה הוא מקביל באינטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משהו זהה כמעט לחלוטין, בלנובו הטרקפונט הוא אדום ועשוי מפלסטיק וב-HP הוא שחור ועשוי מגומי קשיח.

מבחינת ביצועים אני מניח שיש להם ישום דומה, לא בדקתי את שניהם ככה שאני לא יכול לתת חוות דעת.

HP מצהירה על זמן סוללה של כ-7.5-8 שעות עבודה (6 תאים), מה שאומר משהו כמו 6 שעות בעולם האמיתי.

לסוללת 9 תאים קיבול גדול בכ-50 אחוז מסוללת 6 תאים ולכן אני מניח מזה שבעולם האמיתי אתה יכול לצפות לזמן סוללה של כ-9 שעות.

מבחינת השוואה, יש אנשים שיאהבו יותר את הלנובו ויש שיאהבו יותר את ה-HP, אבל מבחינת ביצועים הם יהיו דיי דומים.

מבחינת שוק, הם פונים לאותו פלח שוק ומתחרים באופן ישיר ראש בראש. (לי אישית יש בעיה עם העיצוב של לנובו, אבל אולי לך זה קורץ)

בנוגע ל-X100, תבדיל אותו מהשניים שדברתי עליהם, הם חלש מהם בהפרש ניכר.

המעבד Turion Neo X2 Dual- L625 שמגיע בגרסה החזקה ביותר של ה-X100e נחשב מקביל פחות או יותר ל-SU7300 של אינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור הX100 הוא מין נטבוק משודרג, לאנשי עסקים שרוצים אינטרנט ואופיס אבל לא בחתיכת פלסטיק נשברת.

יש לHP או ללנובו eSATA? או HDMI? כמה סלוטים של זכרון יש לכל אחד מהם? ולמה לעזעזל כל דגמי החדשים משווקים באופן רשמי באתר של מלבד ה2540 שהוא ה12 אינץ של החבורה.

והשאלה הכי קריטית, האם שווה להשקיע 1000 שקל בכונן של 128 או 160?

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה-X100, מדובר בסדרה שהכי טוב יהיה לקרוא למוצר בה "נטבוק עסקי"

מצד אחד איכות בניה של סדרת ה-X של (ומדובר במחשבים איכותיים בהרבה מכל נטבוק ממוצע בשוק)

מצד שני המחשבים הללו לא חזקים מאוד ומהווים מאין נטבוקים משודרגים במחירים סבירים (2500-3000 שח)

כתבתי לך את זה אתמול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...