בעיה בחיבור נתב ברשת משרדית (עם SWITCH) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בחיבור נתב ברשת משרדית (עם SWITCH)

Galos

Recommended Posts

שלום לכולם,

אתאר תחילה את המקרה ותוך כדי אגיע לבעיה.

במשרד ישנו צורך לחבר נתב באחד מן החדרים כדי שאחד מהעובדים יוכל לעבוד על לפטופ ,תוך כדי לעשות שיתוף קבצים בין הנייד לנייח והדפסה במדפסת רשת שנמצאת אצל המזכירה.

העניין הוא כך, שיתוף קבצים בין המחשבים במשרד ללא הנתב והלפטופ הוא תקין וכל שאר הרשת במשרד נגישה (יש מספר מחשבים).

כאשר מוסיפים נתב, יש גם בנייח וגם בלפטופ (שניהם מחוברים לנתב אחד בחיבור חוטי והשני אלחוטי) ואף שיתוף קבצים בינהם, אך שאר הרשת כבר לא נגישה. כלומר, לא ניתן לגשת לשאר המשאבים ואף לא ניתן להדפיס במדפסת שמשותפת בין המחשבים במשרד.

כל העניין נובע לעניות דעתי עקב חלוקת IP חדש בתת-, ניסיתי לבטל את הDHCP של הנתב ללא הצלחה ,ניסיתי עוד מגוון דרכים ללא הצלחה.

מכיוון שמדובר בראוטר מסוג WRT54G של לינקסיס אין לי ממש ידע איך לקנפג אותו בצורה הרצויה.

אציין שעשיתי לו עדכון קושחה לעדכני ביותר שמופיע באתר של לינקסיס.

לא מותקנת עליו קושחה מסוג DD WRT או TOMATO..

בקיצור: איך ניתן להפוך את הנתב לGATEWAY \ SWITCH? איך לקנפג כך שיהיה ניתן לשתף את כל הקבצים והמדפסות גם בלפטופ ובנייח שמחוברים לנתב לבין שאר המשרד שמחובר לSWITCH? החיבור לנתב הוא חיבור בקיר מסוג RJ45 (כבל רגיל ישירות לנתב).

תודה מראש,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר את המודם לנתב ומהנתב תצא לSWITCH

ככה כל המשרד יהיה אחת שמחה ומאושרת והבעיה אמורה להפתר

כדי לך לוודא שאין כתובות ידניות במחשבים ובמידה ויש אז לוודא שהן תואמות את תחום הכתובות , מסכת ושער ברירת מחדל שמצויין בתחום בנתב

בצורה הזאת אני לא רואה כל סיבה לבעיה אבל אם יש אז תרשום ואני אנסה לעזור יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר את המודם לנתב ומהנתב תצא לSWITCH

ככה כל המשרד יהיה אחת שמחה ומאושרת והבעיה אמורה להפתר

כדי לך לוודא שאין כתובות ידניות במחשבים ובמידה ויש אז לוודא שהן תואמות את תחום הכתובות , מסכת ושער ברירת מחדל שמצויין בתחום בנתב

בצורה הזאת אני לא רואה כל סיבה לבעיה אבל אם יש אז תרשום ואני אנסה לעזור יותר

ישנה בעיה לבצע את החיבורים שציינת, המיקומים אינם מאפשרים זאת, הSWITCH נמצא בארון בחדר אחר, האמת שלא ראיתי שהוא מחובר למודם כלשהו, אין לי מושג איך הוא מחובר.

אני יכול רק לבצע שינויים מהחיבור בקיר (שאני מניח שמגיע מהSWITCH) והלאה... האם יש לך עוד דרך לפתור או סוג של WORK AROUND?

תודה מראש,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה צריך זאת נקודת גישה, ולא .

ביטלת את הDHCP.

חבר את הנתב שלך לרשת המשרדית דרך יציאת LAN (לא WAN)

תן לו כתובת IP בסגמנט של שאר המחשבים במשרד

וגם למחשב שמחובר דרכו תן כתובת באותו סגמנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודת גישה היא אפשרות טובה וקלה לתפעול במידה ולא רכשו כבר את הנתב, אבל פה מדובר כבר על הוצאה נוספת.

GALOS

- הSWITCH צריך להיות מחובר איכשהו למודם אם למשרד יש רשת, כל מה שאתה צריך לוודא שהוא עושה את זה בצורה ישירה לאחת היציאות LAN של הנתב ואז הבעיה נפתרה

אם זה דרך ארון תקשורת, דרך SWITCH נוסף דרך לא משנה מה, בסופו של דבר אם יש הוא מחובר איפשהוא לנתב או מודם

תמצא איך זה מחובר וקיבלת פיתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני היום בערב אנסה לסדר את זה כמו שהצעתם.

רק שאלה קטנה כדי לוודא שהבנתי, בנתב ישנם 4 כניסות של LAN וכניסה אחת של WAN ,לפי מה שהבנתי אני לא צריך לחבר לWAN כלום אלא במקום לחבר את הLAN... הנתב יבין שהוא עובד דרך הכניסה הזאת? והיא משרתת את שאר הכניסות? האם ישנם הגדרות ספציפיות למקרה זה שאני אמור להגדיר בנתב?

תודה מראש,

גל

נ.ב. לגבי חיבור הSWITCH למודם אני אנסה לברר היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתב עצמו

לתת לו IP בסגמנט של שאר המחשבים ברשת המשרדית.

וגם למחשבים שמחוברים אליו, למרות שהם יכולים גם לקבל משרת הDHCP אם קיים במשרד (לא בנתב החדש)

ואם אתה מגדיר להם ידנית אז גם את השער ואת השרת שמות (gateway,dns)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם,

למען האמת זהו רק עדכון לפתרון הבעיה, למקרה שיום אחד מישהו יחפש בפורום!

הפתרון היה פשוט מאד כמו שהוצע כאן ע"י ירח (שוב תודה).

למעשה חיברתי את הראוטר רק דרך חיבורי הLAN (לא חיברתי לWAN) וזה למעשה פתר את הכל, לא הייתי זקוק להגדיר שום דבר בכרטיסי הרשת ההקצאה התבצאה אטומטית כנראה ע"י הSWITCH.

*לא היה צורך לחבר את הנתב בין המודם לSWITCH.

את שאר הרשת פשוט הגדרתי לפי צרכי המשרד כולל שיתוף קבצים ומדפסות בין כל מחשבי המשרד.

מקווה שיהיה לעזר.

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...