כלים לפריצת מנעולים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כלים לפריצת מנעולים

etz

Recommended Posts

קודם כל להירגע, אין שום כוונה זדונית או פלילית חלילה בת'רד הזה, אלא רק סקרנות. לא מזמן היה מקרה עם חבר שנשבר לו מפתח למנעול מסוים. אמנם היה מדובר במנעול לא כזה רציני שכמה מכות מפטיש היו מפרקות אותו, אבל החלטנו לנסות לפרוץ אותו, כמובן רק מתוך סקרנות ולראות אם אנחנו יכולים. אז אחרי לא מעט נסיונות תוך שימוש בכמה כלים מאולתרים לחלוטין הצלחנו לעשות את זה והמנעול נפתח.

אחרי המקרה הזה התחלתי להסתקרן על מה המצב החוקי של החזקת כלי פריצה מקצועיים וחוקיים (לכאורה?) אצל אדם פרטי. ברור שאנשים אשר עוסקים במקצוע מחזיקים אצלהם עשרות אם לא יותר כלים שונים לפריצה, אבל לא זכור לי שאי-פעם שמעתי על הסמכה למקצוע, האם האנשים שעוסקים בזה מחזיקים באיזו תעודה מוכרת?

אני יודע שכאן בארץ לא ממש מוכרים כאלה כלים, אולי רק בחנויות שמתמחות, אבל כמובן שלא בעיה גדולה במיוחד להזמין כלים מחו"ל. מישהו יודע האם מותר לאדם פרטי שאינו עוסק במקצוע להחזיק כלים כאלה בבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9F

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=145&MessageId=133204262

חוק העונשין.

החזקת מכשירי פריצה

[תיקון: תש"ם]

409.

[א/299 (2)]

מי שנמצא ברשותו מכשיר המשמש לשם פריצה לבנין, ואין לו הסבר סביר לכך, דינו – מאסר שלוש שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה. אמנם נראה שכתוב בבירור שזה לא חוקי להחזיק כלי כזה, אבל כמובן שכמו כל דבר במדינה יש פה איזה תחום אפור. השאלה היא במידה ואכן יש לי כלים כאלה (ואני מזכיר, זאת לא ממש בעיה להכין כאלה לבד) והם נתפסים אצלי אבל אין שום הוכחה שהשתמשתי בהם לפריצה, ולצרוך העניין אפילו לא לזה שהיתה לי כוונה לכך, האם אני באמת יואשם במשהו? לא נראה גם שכתוב שום דבר בקשר לאנשים שעוסקים בכך. אם מישהו כאן במקרה עוסק במקצוע או מכיר מישהו אני אשמח אם יגיד לנו אם צריך איזושהו הסמכה/תעודה בשביל לעסוק בזה ואולי יוכל לנסות לברר בנושא הכלים אצל אדם פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה. אמנם נראה שכתוב בבירור שזה לא חוקי להחזיק כלי כזה, אבל כמובן שכמו כל דבר במדינה יש פה איזה תחום אפור. השאלה היא במידה ואכן יש לי כלים כאלה (ואני מזכיר, זאת לא ממש בעיה להכין כאלה לבד) והם נתפסים אצלי אבל אין שום הוכחה שהשתמשתי בהם לפריצה, ולצרוך העניין אפילו לא לזה שהיתה לי כוונה לכך, האם אני באמת יואשם במשהו? לא נראה גם שכתוב שום דבר בקשר לאנשים שעוסקים בכך. אם מישהו כאן במקרה עוסק במקצוע או מכיר מישהו אני אשמח אם יגיד לנו אם צריך איזושהו הסמכה/תעודה בשביל לעסוק בזה ואולי יוכל לנסות לברר בנושא הכלים אצל אדם פשוט.

הודעה אחת מעליך, תקרא. יש הסבר סביר? אחלה. אין? לכלא לשלוש שנים.

אני מניח שעבודה כמנעולן היא הסבר סביר ו"הזמנתי מחו"ל סתם בשביל הכיף" זה לא.[br]פורסם בתאריך: 11.04.2010 בשעה 03:56:20

^^^הם לא משהו.

מניסיון? :police:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הודעה אחת מעליך, תקרא. יש הסבר סביר? אחלה. אין? לכלא לשלוש שנים.

אני מניח שעבודה כמנעולן היא הסבר סביר ו"הזמנתי מחו"ל סתם בשביל הכיף" זה לא.

כמובן ש"בשביל הכיף" זה הסבר לא מתקבל, אבל עדיין כל העניין נראה לי כבלאגן שלם. החלטתי לבדוק קצת ומצאתי שמעט המקומות בארץ שמוכרים כלים כאלה דורשים הצגה של תעודת מנעולן, שאותה אפשר לקבל דדרך איגוד המנעולנים בארץ. האיגוד מצידו מציין שקבלת תעודה כזאת אפשרית רק ע"י הצגת ניסיון מוכח של כמה שנים בתחום, אבל אם לפי לשון החוק אסור לי בכלל להחזיק כלים ברשותי אז מה הקטע? נכון שאם אני אלך ואקים עסק אז שום שוטר לא יעצור אותי בנידון אבל אתה בכ"ז חייב להתחיל מאיפשהו ולהשיג את הכלים. נגיד אני מזמין מחו"ל וזה מתגלה במכס והם מחליטים לדווח למשטרה, מה הם יעשו? אני יכול לטעון עד מחר שאני מעוניין להקים עסק מנעולנות, זה לא אומר שהם יאמינו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן ש"בשביל הכיף" זה הסבר לא מתקבל, אבל עדיין כל העניין נראה לי כבלאגן שלם. החלטתי לבדוק קצת ומצאתי שמעט המקומות בארץ שמוכרים כלים כאלה דורשים הצגה של תעודת מנעולן, שאותה אפשר לקבל דדרך איגוד המנעולנים בארץ. האיגוד מצידו מציין שקבלת תעודה כזאת אפשרית רק ע"י הצגת ניסיון מוכח של כמה שנים בתחום, אבל אם לפי לשון החוק אסור לי בכלל להחזיק כלים ברשותי אז מה הקטע? נכון שאם אני אלך ואקים עסק אז שום שוטר לא יעצור אותי בנידון אבל אתה בכ"ז חייב להתחיל מאיפשהו ולהשיג את הכלים. נגיד אני מזמין מחו"ל וזה מתגלה במכס והם מחליטים לדווח למשטרה, מה הם יעשו? אני יכול לטעון עד מחר שאני מעוניין להקים עסק מנעולנות, זה לא אומר שהם יאמינו...

אל תתרגש.

סתם שאלה, איך מנעולן נהפך למנעולן?

אם תלך לפי החוק - אתה לא יכול להחזיק בכלים ללא תעודת מנעולן, אבל אתה לא יכול לקבל תעודת מנעולן בלי לרכוש כלים וללמוד.

עוד שאלה, איך אתה מגדיר כלים לפריצת מנעול? אפשר לפרוץ מנעול פשוט בעזרת מברג שטוח ופטיש (כמובן שאתה שובר את המנעול אבל מילא), אז אסור לך להחזיק בבית פטיש ומברג שטוח?..

זה חוק שנועד להפחיד אבל אין לו יותר מדי שיניים.

זה כמו החוק שאוסר עליך להחזיק סכין. אם יש לך אוסף סכינים בבית, כי אתה אספן, למישהו זה יציק שאין לך כביכול אישור להחזיק אותם?

לי יש בבית סכין צלילה. זה תירוץ מתקבל נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החוק מותר לך להחזיק כל סוג של סכין/להב/מה שלא יהיה בבית. אסור לך במקום ציבורי.

כלי פריצה אסור לך להחזיק בכלל, ועד כמה שזה מפתיע, גם מקפידים על זה אם תופסים אותך. אני לא חושב שמישהו יקבל על זה 3 שנים בכלא באמת, אבל זו טרטרת של המשטרה והחרמת הכלים בד"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלי פריצה אסור לך להחזיק בכלל, ועד כמה שזה מפתיע, גם מקפידים על זה אם תופסים אותך.

אפשר לדעת על סמך מה בדיוק אתה כותב את זה, האם נתקלת באיזה מקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...