שוקל לקנות סקופ של Rigol, עוד מישהו רוצה אחד? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל לקנות סקופ של Rigol, עוד מישהו רוצה אחד?

anatoli

Recommended Posts

אהלן אנשים,

אז אחרי שחיפשתי הרבה אחרי סקופ משומש במחיר הגיוני, דיברתי עם אחד היבואנים של ציוד בארץ (כיוון שהיה לו מכשיר משומש שרציתי), והוא הציע לי לבדוק חברה בשם Rigol. אז אחרי לא מעט קריאה ברשת הבנתי שכולם ככלל מרוצים מהמכשירים הללו ולא מאמינים שהם כל כך זולים. מעבר לזה שמי שמכיר את סדרת ה-1000 של Agilent אני מניח ששמע שהם כולם ככלל מכשירים של Rigol. גם סדרת ה-3000 של Agilent היא סדרת 5000 של Rigol, כך שכנראה שהאיכות שם לא רעה אם זה מספיק ל-Agilent.

בכל אופן, הדגם שאני שוקל לרכוש כרגע הוא ה-1052E. מדובר על מכשיר של 50MHz בשני ערוצים (100 בערוץ אחד). הייתרון שלו לעומת מכשירים אחרים ששקלתי לרכוש (ישנים) הוא המסך הצבעוני, חיבור למחשב ול-DOK, גדול יותר, אפשרות מדידה אוטומטית (דיגיטלית) של לא מעט דברים, ו500MSa/S (אם עובדים בערוץ אחד אז כפול מזה).

למי שמכיר את EEVblog אז הוא סקר אותו גם בוידאו:

ולאחר מכן תפסו אותם "עם המכנסיים למטה", שהם למעשה משתשים בשבבי 40MHz ומריצים אותם על 100MHz. הדבר הדאיג אותי אז ביררתי על זה עוד, ומסתבר שהשבבים הללו ככל הנראה כן מצליחים להגיע למה שמוצהר בסקופ, והסיבה היחידה למספור של 40MHz היא שהיצרן של השבב (AD) מוכר אותו בפחות בגלל זה. למי שרוצה להבין על מה מדובר:

http://www.eevblog.com/2009/07/19/eevblog-19-rigol-caught-with-their-pants-down/

http://www.eevblog.com/2009/10/12/eevblog-37-rigol-ds1052e-oscilloscope-teardown/

עריכה קלה:

מישהו בפורום ההוא גם מדד את המכשיר:

http://www.eevblog.com/forum/index.php?topic=6.30

אז אכן עומד בהצהרות של ה-100MHz במדידה סטנדרטית (זו נקודת מחצית ההספק, הוא מודד גם הרבה מעבר עם הנחתה גדולה יותר).

*סוף עריכה

בכל אופן, באיביי עולה בערך 550$ עם משלוח. ב-DX יש ב-404$ עם משלוח. מישהו באתר של EEVblog הפנה לאתר ה-wholesale של DX ששם אם רוכשים 2 מכשירים מקבלים ב-340$ בערך (אני עוד מברר אם זה כולל משלוח, ומה המדיניות אחריות שלהם). כיוון שאני צריך רק אחד, אני אשמח לשמוע אם יש עוד מישהו שרוצה אחד כזה.

בנוגע למיסוי, מבירור שעשיתי עם אדם שעוסק ביבוא ציוד כזה, יש מע"מ כמובן, ומיסוי של 2%. אם מייבאים את המכשיר מארץ הייצור אז ה-2% הללו פטורים. אני לא יודע אם מגיע אישור כזה עם המכשיר, אבל בכל מקרה מבחינתי, במחיר שכזה 2% לא ישנו הרבה (עוד 7$ בערך).

אז אם יש מישהו שרוצה אשמח אם תיידעו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם זה כבר לא רלוונטי מבחינתי, אך למקרה שמישהו יחליט בעתיד לרכוש את זה, יש לי כמה דברים להגיד בנושא:

1- DX ו- מוכרים אותם עם אחריות של 3 חודשים, אבל אמרו לי שאם יהיו בעיות אחרי זה אז לדבר איתם.

2- אני רכשתי במחיר גבוה יותר של 415$ עם משלוח (מהיר) ממקום אחר עם אחריות ל-3 שנים.

3- אני מניח שמי שנכנס ל-EEVblog שקישרתי אליו קרא קצת על המודינג שאפשר לעשות לו. אז אם ממשיכים לקרוא רואים שלמעשה כל המדויגנ שצריך לעשות הוא להתחבר עם הסקופ אל המחשב, ולשנות את שם הדגם והמספר הסידורי בזיכרון של המכשיר, זה הופך אותו לדגם היקר יותר ה-1102E, שיש לו Rise Time קצר יותר, ו-100MHz ב-2 ערוצים. מעשית, מדדו את המכשיר על מעבר ל-100MHz עם הנחתה של 3db. ה-1102 הוא מכשיר שעולה בארץ 850$ לפני מע"מ, בחו"ל בערך 750$ לפני מע"מ, Agilent מוכרת אותו מכשיר בערך ב-1400$ בארה"ב, ופה המכשיר עולה 400$ ובינתיים אנשים מדווחים שאפשר להפוך אותו ל-1102, פשוט מצחיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום Anatoli

אחלה סקירה על הסקופ, תודה!

אשמח לדעת דרך איזה אתר קנית בסוף, וגם אם אתה מרוצה מהסקופ

כמו כן, ראיתי שהחברה הוציע עדכון לFW, ועכשיו כדי "לשדרג" את המכשיר צריך לעשות downgrade לגרסה ישנה יותר. מחיפוש נאיבי לא מצאתי את הגרסה הישנה.

שוב תודה,

דני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן דני,

במקרה שלי הוא הגיע עם הגרסא האחרונה שאפשר היה לפרוץ. אז אחרי כמה דקות בחיבור סריאלי הוא עכשיו 100MHz :)

אני זוכר שלא בעיה למצוא את ה-FW המדובר באתר של eevblog.com, פשוט תחפש בפורום. יש שם אפילו מדריך איך לעשות את הפריצה ב-.

אני קניתי דרך מוכר כלשהו מאיביי והתכתבות קצרה איתו בפרטי. הוא מכר לי off the record בלי שום מכירה באיביי, אבל זה חסך לי בערך 130$ מהמחיר שהוא מפרסם שם. כפי שרשמתי אני רכשתי ב-415$ עם משלוח EMS. אפשר לרכוש במחיר נמוך יותר ממגוון אתרים ברשת. גם DX הורידו קצת את המחיר שלהם אם אני זוכר נכון.

אגב, מאז שקיבלתי את המכשיר יצא לי לשחק איתו לא מעט, ואני חייב לציין שאני מאוד מרוצה. הוא נוח מאוד לשימוש. הייתי רגיל למכשיר ישן של Agilent שעבדתי איתו במעבדה באוניברסיטה, ואפילו לא פתחתי לרגע את הניירת של ה-Rigol, כל הפונקציות שלו קלות מאוד לגישה ולהבנה. הוא יודע למדוד לא מעט דברים בצורה אוטומטית, ומה שהכי אהבתי הוא העובדה שבלחיצת כפתור הוא יכול להציג את כל המדידות על גבי המסך (בניגוד לדוגמא ל-Agilent שהתרגלתי אליו שיודע למדוד עד ל-3 ערכים במקביל בלבד). מעבר לזה, אני אישית לא משתמש בתוכנה שלו, אבל ראיתי שאנשים מסוימים כן משתמשים בה והיא פשוט מציגה על גבי המחשב את המדידות שמתבצעות, ומאפשרות לשלוט על המכשיר להבנתי.

מצחיק אותי שמכשירים ישנים יותר (שוב כמו ה-Agilent שאני מכיר) עולים אפילו יותר מכמה שעלה לי ה-Rigol הזה. אם מישהו מחפש סקופ מאוד בסיסי, הכי טוב ללכת על מכשיר של 20MHz או 60MHz אנאלוגי לחלוטין. אפשר למצוא כאלה במאות בודדות של שקלים. אני רציתי מכשיר דיגיטלי, כי לדעתי זה נוח יותר לשימוש, ובהחלט כיף יותר שהוא יודע לעשות דברים כמו לשמור צילומי מסך, למדוד תדר, למדוד ערך RMS של האות וכו' בצורה אוטומטית. כי לעיתים זה פשוט לא שווה את זה לחשב את הדברים ידנית וחוסך הרבה זמן. למכשירים אנאלוגים עדיין יש כמה יתרונות, אבל לשמחתי אני מרוצה לחלוטין מההחלטה שעשיתי.

אגב, בימים אילו בדיוק המכשיר הזה עוזר לי לתקן מגבר סטריאו ישן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

עוד שאלונת בעניין הסקופ,

מה לגבי האחריות? תקופה? ובמידה וצריך תיקון, אתה שולח אותו חזרה לחנות?

אגב, אמרת מגבר, חבר שלי מחפש מעבדה טובה עם המלצות שתתקן לו מגבר ישן. אולי במקרה אתה מכיר.

תודה

דני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי דני,

אחריות כמו שאמרתי 3 שנים. זה משהו שיש לברר מול המוכר שממנו קונים. כמו שאמרתי DX לא ממש נותנים 3 שנים :)

בנוגע למעבדה לחבר שלך, יש את רדיו הכוכב ואת פיוז סטריאו במרכז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

בסוף הזמנתי מדיל אקסטרים.

http://www.dealextreme.com/p/rigol-ds1052e-5-6-tft-lcd-50mhz-2-channel-digital-color-storage-oscilloscope-30573

אשתף את כולם, במקרה ומישהו יתעניין.

שילמתי 346 דולר, שזה 1274 ש"ח (לפי השער הלא הגיוני של ישראכרט).

מספר שבועות מאוחר יותר, דיל אקסטרים ביקשו להוסיף 10$ עבור משלוח EMS.

אחרי חודשיים קיבלתי הודעה לשחרר את החבילה מהמכס.

היה צריך להביא חשבונית (הבאתי גם של וגם של דיל אקסטרים).

אחרי שהדודה במכס גלשה לאתר, בדקה את המחיר, ביקשה ממני להצהיר שזה לשימוש אישי ולא מסחרי.

שם שילמתי 82 שח עמלת שיחרור, ובנוסף 206 שח מע"מ.

בסופו של דבר כל הסיפור עלה 1562 שח. מחיר נהדר עבור סקופ 100mhz.

אגב, הסקופ עצמו הגיע בקופסה טובה ומרופדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר של זה יורד מרגע לרגע :silly:

האמת שאם היית לא עושה EMS היית יכול לחסוך עוד כסף, הרי יש את כל העמלת טיפול ב EMS שזה סתם מיקר את העסק.

הייתה לך אפשרות לשלוח את זה בצורה רגילה?

כל הסיפור הזה עושה לי חשק לקנות אחד לעצמי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...