ייעוץ לפני קניית מחשב - לשימוש רב תכליתי - 4000 ש"ח, ללא OC - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לפני קניית מחשב - לשימוש רב תכליתי - 4000 ש"ח, ללא OC

jitz

Recommended Posts

לא מדובר במפרט מלא (אין צורך במסך/ציוד היקפי/ספק כוח/כוננים אופטיים/הארד דיסק), ואת הבסיס שלו אני חושב שכבר יש לי, אבל עדיין יש לי כמה שאלות פתוחות...

השימוש במחשב: יהיה רב תכליתי - סביבות פיתוח, מולטיטאסקינג כבד, פוטושופ, , סרטים

לא מתוכנן , ואני ממש לא , אבל יהיה נחמד אם למחשב תהיה יכולת להריץ משחקים ברמה סבירה

יש לי מעולה של אנרמקס שיחזיק את המערכת, וכוננים אופטיים/הארד דיסקים...

הרכבתי משהו בסיסי, תגידו לי אם הוא מתאים לצרכים שלי - ויחזיק מעמד הרבה זמן:

מעבד: i7 860, s1156, 8MB Tray

1400 ש"ח

לוח אם: P55M-UD2

540 ש"ח

DDR III 1600Mhz - 3x2GB NQ Edition Triple Channel

770 ש"ח

(שאלה: כמה טעם יש בללכת על 6GB? ההבדל בביצועים יחסית ל4GB גדול או זניח?)

מארז: Mini P180 MicroATX Black Case

430 ש"ח

כרטיס מסך: אני ממש לא מבין בתחום, ולא , ככה שלא ידעתי עם איזה כרטיס מסך ללכת... אני אשמח לקבל הצעה לכרטיס שיוכל להריץ משחקים ברמה סבירה, עם יחס עלות:תועלת טוב, חשוב שיהיה לו TV OUT, ויציאות DVI

טווח מחיר עליון: 600 ש"ח, ואם אפשר למצוא משהו מתאים לצרכים בכמה שפחות - מה טוב

הארד דיסק: כמו שציינתי, אין צורך בהארד דיסק, אבל במידה ויתאפשר במסגרת התקציב - האם קניה של כונן תשתלם מבחינת ביצועים (עליו תותקן מערכת ההפעלה, והתוכנות)? ואם כן - על איזה כונן כדאי ללכת (שמעתי שכונני ה80GB טובים בהרבה מבחינת ביצועים מכונני ה40GB, זה נכון?)

אשמח אם תוכלו לעזור לי לענות על השאלות שנשארו פתוחות :) תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* המארז ממש לא משהו אבל בלי העדפות שקט/OX/קירור אי אפשר לדעת על מה להמליץ.

* לא הגדרת תקציב אז קשה לדעת אם SSD נכנס ובלי הגדרת שימושים דקדקנית קשה מאוד לדעת אם זה כדאי בכלל.

* כרטיס עם יחס עלות/תועלת מקסימלי בתקציב ובהגדרות שלך - HD4770 בפחות מ-500 ש"ח אבל כבר אין היום TVOUT בכרטיסים עדכניים לגיימינג.

עדכן תקציב בכותרת + שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - אחרת הדיון ינעל!

פרט בעיקר נתוני גיימינג כמופיע בלינק למטה, OC ודרישות שקט.

להסברים ודוגמאות גש לקרוא כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה, מצטער שלא עמדתי בכללי הפורום - תיקנתי את הנושא

* המארז ממש לא משהו אבל בלי העדפות שקט/OX/קירור אי אפשר לדעת על מה להמליץ.

דווקא מקריאה של ביקורת ברשת - הוא קיבל מחמאות: http://www.silentpcreview.com/article810-page1.html

לגבי העדפות: יותר מהכל חשובה לי איכות הבניה, אבל כמובן שחשוב גם מראה חיצוני (הוא נראה מצויין לדעתי), ויכולות קירור טובות (וגם בזה הוא טוב).

גובה המארז לא צריך לעלות על בערך 44 ס"מ, וגם מהבחינה הזו הוא מתאים.

למה הכוונה ב OX? או שמא התכוונת OC - ואם כן, אז אני לא מתכנן OC.

* לא הגדרת תקציב אז קשה לדעת אם SSD נכנס ובלי הגדרת שימושים דקדקנית קשה מאוד לדעת אם זה כדאי בכלל.

התקציב הוא לא "סגור-ברזל"... כמו שציינתי בהודעה המקורית, יש סיכוי שכן יהיה אפשר להכניס בנוסף לתקציב המקורי גם , השאלה היא - אם זה באמת שווה את ההשקעה.

השימוש במחשב יהיה מאד רב תכליתי אבל גם אינטנסיבי, בגלל זה קשה למקד את זה...

בלינק להודעה שהבאת, כתבת שאחד הגורמים העיקריים ל"צוואר בקבוק" הוא "נקיון" מערכת ההפעלה, במקרה שלי - מדובר בpower user, שדואג לכל פיפס קטן במערכת הפעלה שלו.

כמו שכתבת, הרשת מלאה בביקורות שמהללות את כונני ה , וקצת קשה שלא להתפתות...

אתה ניסית רק את ה iRAM או גם כונני אחרים?

בכל מקרה - בהנחה שמערכת ההפעלה נקיה, השימוש אינטנסיבי ורב תכליתי - האם יורגש שיפור משמעותי בשימוש בכונן למערכת ההפעלה?

* כרטיס עם יחס עלות/תועלת מקסימלי בתקציב ובהגדרות שלך - HD4770 בפחות מ-500 ש"ח אבל כבר אין היום TVOUT בכרטיסים עדכניים לגיימינג.

תודה על ההמלצה - את המחשב חשבתי לקנות בKSP (המחירים משם) - ולא מצאתי אצלם את ה4770, יש אלטרנטיבה באותה רמה שאולי יש להם?

במידה ולא, אני אקנה אותו כבר בנפרד, או בכלל את כל הקניה מחנות אחרת (אם מותר לשאול - מה החנויות שאתם ממליצים עליהן פה?)

עדכן תקציב בכותרת + שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - אחרת הדיון ינעל!

פרט בעיקר נתוני גיימינג כמופיע בלינק למטה, OC ודרישות שקט.

התקציב בכותרת עודכן, להלן תשובות על השאלות מהלינק שהבאת:

1. מה התקציב המקסימלי? בעיקרון 4000 ש"ח, אבל אפשר לסטות ממנו.

האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך? לנצל, כל עוד יש טעם לניצול

במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 ש"ח

2. מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכות, גרפיקה וכדומה)? סביבות פיתוח, מולטיטאסקינג כבד, פוטושופ, סרטים

א) תנו דוגמאות לאפליקציות העיקריות בהן תשתמשו.

ב) צייינו האם תשתמשו בהן בצורה כבדה (אם זה לרינדורים לדוגמא, האם זה לשם פרנסה?). כן, גם לצרכי עבודה

ג) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים: אני לא גיימר, אבל אני אשמח אם משחקים יוכלו לרוץ על המחשב ברמה סבירה

* מה הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) שיש למסך שלכם? כרגע 1280x1024

* באיזה סוג משחקים תשחקו? מאחר ואני לא גיימר, קשה לי לענות על השאלה

* באילו הגדרות תשחקו (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר וכדומה)? לא

4. האם יש רכיב שאותו אתם לא צריכים במחשב (כונן דיסקטים, צורב למשל)? אין צורך במסך/ציוד היקפי/ספק כוח/כוננים אופטיים/הארד דיסק

5. במידה ואתם צריכים מפרט חלקי בלבד, רשמו במדויק את החלקים שיש לך כרגע ואילו צריך לכלול במפרט. פורט בהודעה המקורית

6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)?7

7. האם מתוכנן (קל/בינוני/כבד)? האם אתם מתמצאים ויודעים לבצע בעצמכם? לא

8. האם יש צורך לכלול (אם כן ציינו גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? יש כבר מ"ה, ווינדווס 7

9. מאיזו חנות אתם מעדיפים לרכוש את המחשב? אם אין חנות מועדפת אתם יכולים לציין איזור מגורים.חשבתי על KSP, אבל אשמח לשמוע המלצות הפורום - איזור המרכז/השרון

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשה (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קופקטי במיוחד)? גובה המארז צריך להיות עד איזור ה44 ס"מ

11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)? לא בקרוב

12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון? לא

אשמח אם תוכלו לענות לי גם על השאלה ששאלתי בהודעה המקורית - האם עם 6GB לעומת 4GB יורגש שיפור משמעותי

המון תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...