קורס ריענון במתמטיקה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס ריענון במתמטיקה

etz

Recommended Posts

שלום לכולם, קודם כל התוודות קטנה - כבר כמה שנים שלא כתבתי כאן באתר... לאחרונה חזרתי כצופה סמוי וזאת ההודעה הראשנה שלי מאז, מרגיש ממש נוסטלגי.

אז ככה: לאחרונה נרשמתי ללימודי הנדסה במוסד שהוא ללא ספק הידידותי ביותר לסטודנט ובעל הרמה הקלה ביותר, הלא הוא הטכניון. ועכשיו ברצינות, אמנם עוד לא התקבלתי באופן רשמי אבל אני צריך להכין את עצמי מראש. עברו הרבה שנים מאז שלמדתי מתמטיקה בבי"ס, וגם שם לא הייתי מהמבריקים ביותר (ציון בינוני+ ב-4 יח"ל), ולכן אני מחשיב את עצמי כבעל חור די רציני בנושא. נכון שעשיתי פסיכומטרי לא מזמן ובהצלחה רבה אבל רובנו יודעים שהחומר המועט הנלמד שם הוא של חטיבת ביניים ולא ברמה גבוהה במיוחד. השאלה שלי בעצם היא האם מישהו מכיר איזשהו קורס ריענון בנושא? אני יודע שקיים בטכניון עצמו קורס שניתן לקחת אך הוא נפתח רק קרוב לתחילת הסמסטר ובגלל שיש עוד חצי שנה עד אז אני מחפש משהו עוד קודם, כדי להקטין את השוק בתחילת הלימודים. תודה מראש לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוק יהיה לך בכל מקרה.

יש בUG קישור שנקרא "הכנה טובה לטכניון" תסתכל מה יש שם (לא בדקתי את זה).

מה נרשמת ללמוד?\איזה קורסים סמסטר ראשון.

בעקרון כדאי ללמוד קצת: (דברים שנגעו בהם בתיכון)

חדו"א- גזירה, אינטגרציה, חקירת פונקציה, סדרות

אלגברה- מספרים מרוכבים, וקטורים, אפשר ללמוד גם לעבוד קצת עם מטריצות

פיזיקה- קינמטיקה (אתה צריך מכינה?)

אם למדת מדמ"ח בתיכון אז לחזור\לראות מה זה שפת C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוק יהיה לך בכל מקרה.

יש בUG קישור שנקרא "הכנה טובה לטכניון" תסתכל מה יש שם (לא בדקתי את זה).

מה נרשמת ללמוד?\איזה קורסים סמסטר ראשון.

בעקרון כדאי ללמוד קצת: (דברים שנגעו בהם בתיכון)

חדו"א- גזירה, אינטגרציה, חקירת פונקציה, סדרות

אלגברה- מספרים מרוכבים, וקטורים, אפשר ללמוד גם לעבוד קצת עם מטריצות

פיזיקה- קינמטיקה (אתה צריך מכינה?)

אם למדת מדמ"ח בתיכון אז לחזור\לראות מה זה שפת C

תודה על הלינק, אני אבדוק אותו בהרחבה מאוחר יותר.

בקשר לנושאים שכתבת- כאן בדיוק הבעיה. אין לי את המחברות או הספרים או שום דבר אחר. כמובן שאני יכול לקנות, אבל ממה שאני מכיר את עצמי אני מבין הרבה יותר טוב כשמישהו מלמד אותי. נושאי הפיזיקה לא אומרים לי כלום כי לא למדתי (גם כאן קיים קורס מקדים בטכניון שהוא אפילו חובה). מדמ"ח- למדתי פסקל, וגם אותו לא ממש זוכר.

מישהו הציע לי ללכת לעשות קורס השלמה ל-5 יח"ל אצל אחד המכונים רק לשם ריענון החומר ולא ממש בשביל השיפור בתעודת הבגרות. האם מישהו עשה קורס כזה ויכול להמליץ עליו למטרה כזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה רעיון טוב, רוב הדברים לא באמת אקטואליים, ואתה רק צריך את הבסיס כדי להיכנס בצורה יותר רכה ללימודים,

מה זה הקורס שמציעים לך קצת לפני הלימודים? סביר שזה יספיק לך (תנצל א הזמן לפני הלימודים להנות)

ומה אתה הולך ללמוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסת מכונות או אזרחית.

הקורס המקדים בפיזיקה הוא חובה (אפשר להוציא פטור אך זה לא רלוונטי אצלי כמובן) ומכסה נושאים בסיסיים במכניקה וחשמל. לפי מה שאמרו לי בטכניון עצמו כששאלתי אותם מה עם מי שלא למד פיזיקה אז הם אמרו שזה הבסיס שצריך בשביל הלימודים.

בקשר לקורס במתמטיקה אני לא ממש יודע מה להגיד לך, על זה שהוא קיים שמעתי מחבר של חבר ובטכניון ביקשו ממני לפנות אליהם בנושא רק כשאני אקבל תשובה סופית בקשר ללימודים שם. זה קורס של 7-8 שבועות סה"כ כך שאני מניח שגם הוא עובר על המינימום הנדרש בלבד. כמו שאמרתי, זה קורס שנפתח רק לקראת הלימודים (משהו כמו חודשיים-חודשיים וחצי לפני) וזמן פנוי יש לי מספיק עד אז, מאוד הייתי רוצה לנצל לפחות את חלקו כדי לרענן את החומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכינות הטכניון,(הן הארוכה והן מכינת הריענון),חוזרות על החומר של 5 יח' וקצת למעלה מזה.לטענת הטכניון הסטודנטים שעשו את

מכינת הריענון טוענים שהיא עזרה להם מאד בהמשך,למרות שהיא נמשכת רק 4 שבועות.

תמשיך לקרוא כאן:

http://www.mechina.technion.ac.il/mechinaindex.html

אפשר גם להתקשר והם מייעצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...