בעיה בקריאת דיסקים (CDROM) - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בקריאת דיסקים (CDROM)

galg

Recommended Posts

היי כולם :)

ראשית, יש לי שני כונני דיסקים מחוברים יחד עם אותו כבל IDE שמחובר ללוח-אמ. (הבעיה מתרחשת בשני הCDROMS).

מדובר במערכת PRO.

כאשר אני מעלה את הווינדוס ומכניס דיסק כלשהו (לא חשוב DVD/CD) הWindows לא קורא את הדיסק, ליתר דיוק, כן אפשר לעיין בקבצים שבתוך הדיסק אך הWindows לא מראה את הICON שאמור להיראות על הכונן, ואין את הפונקציה של autoplay.

הבדיקות שבוצעו:

* בדקתי שהIDE מחובר כמו שצריך ללוח ולכוננים.

* הBIOS כן מזהה את הכוננים. (אחד primary והשני slave).

* כשאני מכניס bootable cd המחשב כן יודע לעלות ממנו (זאת אומרת שהוא כן מזהה אותו), רק הwindows לא מזהה.

* כשאני מכניס דיסק לפני שהווינדוס עולה, הווינדוס כן יודע לזהות (כולל autoplay וicon), אך אם אני מוציא את הדיסק לאחר שהווינדוס עלה וזיהה אותו - הווינדוס לא מזהה שהדיסק כבר לא בכונן (עדיין רואים את הicon).

* בהמשך לסעיף הקודם, גם אם אני מכניס דיסק לאחר שהוצאתי את הדיסק הקודם - הווינדוס לא מזהה שהוכנס דיסק חדש.

דברים נוספים שכדאי להתייחס:

* כאשר אני מכניס את הדיסק, הנורה שעל הכונן כן נדלקת, אפילו הכונן מתחיל לעשות רעש שהוא מתחיל לקרוא את הדיסק ואז הנורא פתאום נכבית (אני מזכיר שוב, כן ניתן לסייר בקבצים שעל הדיסק).

* הווינדוס חדש, פירמטתי ממש לא מזמן, אבל החלפתי לא מזמן לוח-אמ ולא פירמטתי מחדש. (גם הלוח הקודם וגם הנוכחי של GIGABYTE). אם זכרוני אינו מטעני, גם אחרי שהחלפתי לוח, הווינדוס עדיין קרא את הכוננים כמו שצריך ככה שלא נראה לי שזאת הבעיה, זה פשוט קרה פתאום.

* הכי חשוב ! כאשר אני נכנס לdevice manager ועושה disable לכונן ואז שוב enable. הוא כן קורא את הדיסק הנוכחי שנמצא בכונן. (אבל אם אני מחליף דיסק או סתם מוציא אותו, אני שוב צריך לעשות disable ואז enable כדי שישים לב שהוצאתי את הדיסק \ החלפתי אותו).

אני לא שולל שייתכן ששיחקתי בהגדרות של הווינדוס \ הורדתי services מסויימים (לא יודע אם זה קשור).

תודה רבה על העזרה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם זה נבדק.

זה לא קשור לautoplay עצמו, הדיסק לגמרי לא נקרא. כאילו הווינדוס לא מזהה שנכנס \ יצא דיסק (כמו שאמרתי גם הICON של הדיסק שאמור להופיע לא מופיע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...