יבואני חומרה בארץ? - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יבואני חומרה בארץ?

b3ta0

Recommended Posts

שלום

ברצוני לדעת את שמות ואתריהם של ייבואני חומרה בארץ.

לדוגמא, היבואן בישראל של מסכי ומוצרי LG, היבואן של לוחות אם של Gigabyte, , יבואן או יבואנים של מוצרי וכו.

המטרה של נושא זה הוא להתחלת דיון, שבסופו יהיה מאגר מסודר של ייבואני החומרה (כל ציוד שקשור למחשבים ולציוד היקפי) בישראל, ומידע לגביהם.

לדעתי מידע זה יועיל, במקרים מסויימים, כאשר הצרכן יודע מי היבואן של מוצר שבבעלותו, כמה שנות אחריות היבואן נותן למוצר - לוודא זאת בחנות, מהם התנאים להחלפת או לתיקון המוצר, ואולי גם כאשר החנות בה המוצר נקנה, לא מסכימה להחלפת המוצר בזמן האחריות - אפשרי לדבר מול היבואן.

בנוסף, טרם רכישת מוצר מסוים, הקונה יוכל לבדוק אם החנות נותנת את מספר שנות האחריות שהיבואן נותן, או מספר פחוּת, ובמקרה כזה, לשאול אל החנות את הסיבה, להשוות את אותו מוצר עם חנויות אחרות ולברר מידע. במקרה של שני יבואנים של אותו מוצר, לראות איזה יבואן נותן אחריות או שירות יותר טובים, במקרה של מימוש אחריות מול החנות, כך לעשות רכישה חכמה יותר.

כמה דוגמאות מנסיון אישי שמידע זה יכול לעזור:

1) קניית עכבר, שבאתר החברה רשום שעליו יש 2 שנות אחריות. בחלק מהחנויות רשום שנה אחריות עליו. בבדיקה עם אותה חנות שמספקת שנת אחריות אחת, הם טוענים שהיבואן בישראל מספק שנה אחריות. עכשיו ראיתי שבאתר אחר (וכנראה הם גם היבואנים של העכבר ומוצרים אחרים של אותה חברה) נותנים 2 שנות אחריות, כפי שרשום באתר החברה. האם קיים יבואן נוסף? האם אותו יבואן שנותן 2 שנות אחריות, מספק לאותה חנות בה נותנים שנת אחריות אחת? מידע נכון יכול לעזור ללקוח לוודא דברים ולעמוד של זכויותיו.

2) מדובר על ספק כח, שבאתר החברה רשום שעליו קיימות 5 שנות אחריות. בבדיקה בחנויות בארץ, חלקן אכן נותנות 5 שנות אחריות, אך חלקן רק [שלוש] שנים

מדוע חלקן רושמות 3 שנות אחריות, וחלקן 5 שנים? (5 שנים כפי שרשום החברה).

אם קיים יבואן אחד של ספקי כח אילו, מהי הסיבה להפרש בין שנות האחריות?

אם קיימים שני יבואנים של ספקי כח אלו, זה עלול להסביר את ההבדל בין שנות האחריות. אם כן, מאיזה יבואן (חנות העובדת מול אותו יבואן) עדיף לי לקנות את הספק כח?

אנא ציינו בתגובתכם:

-את שם היבואן של איזו חברה מחו"ל. אתר של היבואן אם קיים.

-אם אותו יבואן בישראל מייבא את כל או רוב מוצרי החברה בחו"ל, או רק מוצרים בקטגוריות מסויימות.

-אם קיים יותר מיבואן אחד לחברה מסויימת, אנא ציינו את כל שמות היבואנים.

-אם קיים יבואן רשמי של חברה מסוימת, אנא ציינו זאת.

-?

אני מקווה שנושא זה יתפוס. תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני מברך על היוזמה, לדעתי זהו רעיון טוב :xyxthumbs:

רק חשוב להבהיר דבר מה :

יבואן רשמי יכול לתת מספר שנות אחריות כראות עייניו, יבואן מקבילי (פרללי) בדרך כלל נותן שנת אחריות אחת (כפי שמחוייב עלפי חוק)

יבואן רשמי מחוייב לחלקי חילוף 7 שנים אחורה, יבואן מקבילי לא מחוייב לכלום !

וכמו כן ישנה גם משמעות רבה לגבי השירות בין יבואן רשמי לבין יבואן מקבילי.

בסמסונג לדוגמא : ליבואן הרשמי קוראים "מיני-לין" / "סמיליין" והם נותנים 3 שנות אחריות מלאות (חלקים + ביקור טכנאי) באופן גורף על כול המסכים שלהם, אין יבוא מקבילי (למיטב ידיעתי), אך מי שלא חטום על הסכם ישיר עם "מיני-לין" / "סמיליין" ומוכר מסך מ ה' יודע איפו לא יכול (גם אם הוא מאוד רוצה) לספק 3 שנות אחריות ! כיוון שהחוק מחייב לתת לפחות שנת אחריות אחת זה בדיוק מה שהלקוח מקבל.

מצב זה יכול לגרום להפרש מחירים בין חנויות, אך מי שלא רוכש דרך יבואן רשמי יכול "לאכול אותה" כאשר יצתרך תיקון/שירות/חלקי חילוף.

לדעתי עדיף לשלם קצת יותר ולדעת שיש אבא ואמא למוצר בשעת הצורך.

ולדבר אחר :

האם משהו יודע מהו היבואן של "ageStar" ?

אני מחפס מוצר מסויים שלהם : 3.5" RAID External Enclosure דגם S2B3A שאני יודע שהיה בארץ וכנראה נגמר ולא מיובא יותר (בדקתי במספר חנויות שהיה להם את המוצר) או לחלופין משהוא יודע איכן אפשר לרכוש מוצר זה או משהוא מקביל.

מוצר זה כשהיה בארץ עלה בסביבות ה 320-350 ש"ח והוא תומך ב רייד 0 עם חיבור e-Sata. המוצרים שזמינים בארץ עם תכונות דומות עולים לא פחות מ 650-700 ש"ח שזה יותר מפי 2 ורובם אף נותנים פחות !!!

בתודה מראש

תומר

[br]פורסם בתאריך: 28.04.2010 בשעה 01:38:08

סליחה על ההקפצה פשוט משום מה לא היתה לי אפשרות לערוך :nixweiss:

אם משהו יכול לספק לינק לאתר אשר מרכז יבואנים זה יכול לחסוך הרבה כאב ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם משהו יודע מהו היבואן של "ageStar" ?

אני מחפס מוצר מסויים שלהם : 3.5" RAID External Enclosure דגם S2B3A שאני יודע שהיה בארץ וכנראה נגמר ולא מיובא יותר (בדקתי במספר חנויות שהיה להם את המוצר) או לחלופין משהוא יודע איכן אפשר לרכוש מוצר זה או משהוא מקביל.

מוצר זה כשהיה בארץ עלה בסביבות ה 320-350 ש"ח והוא תומך ב רייד 0 עם חיבור e-Sata. המוצרים שזמינים בארץ עם תכונות דומות עולים לא פחות מ 650-700 ש"ח שזה יותר מפי 2 ורובם אף נותנים פחות !!!

CDLog מייבאים מוצרים של Agestar

http://www.cd-log.co.il/products.asp?pcid=17&pcsid=246&p=2&pid=3096

לא מזמן המלצתי על המוצר הזה (או אחד שממש דומה לו, אני לא בטוח)

http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=25021&aff=bazman

אני זוכר שהמוצר היה נמכר גם בפלונטר, אבל לא עוד.

לגבי רשימת יבואנים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=375727.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...