מחפש דיסק 500GB פנימי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש דיסק 500GB פנימי

motogt

Recommended Posts

לאחרונה נגמר לי המקום במחשב ואני רוצה לעשות שדרוג של חצי טרה. אני נאמן לWD.

ראיתי כמה סוגים/דגמים של דיסקים.

אחד נגמר בAAKS השני AAJB השלישי AACS

מה ההבדל בינהם ומה יותר מתאים לי? (בן אדם רגיל שאוהב ביצועים)

http://www.kama.co.il/products.php?path=category%2Cattr_394%2Cbrand&category=1431&brand=483&attr_393=1634&attr_394=1641

אם זה משנה, כרגע יש לי כונן 320 שמחולק ל2 מחיצות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תקנה WD אתה פשוט תפסיד.

אין להם הרדיסק מתחרה כרגע במחיר ומהירות.

ההרדיסק היחידי שיש להם ששוה משהו מבחינת המהירות זה ה2TB BLACK והוא ממש יקר יחסית לגודל.

ה1TB החדש שלהם גם בסדר אבל לא נראה שהוא יותר מהיר מSAMSUNG F3 והוא עולה הרבה יותר.

ובכלל לא ממה שווה לקנות היום הרדיסק קטן מ1TB.

גם המחיר/גודל שלהם הכי משתלם וגם המהירות.

עצה שלי, קנה את ה1TB F3 וכשתראה את המהירות אתה לא תתחרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף אמינות על מהירות. כיוון שיש לי כבר כמה וכמה HD של WD חלקם בני יותר מ8 שנים והם עדיין עובדים. אני מעדיף להישאר איתם. הם הרוויחו אותי ביושר.

דבר שני, ההבדלים במהירות עד כמה זה משמעותי? כי אני לא רואה איך ההבדלים האלה ישפיעו על פתיחת סרט, משחק או כל דבר אחר.

דבר שלישי אולי באמת אני אקח טרה של WD מהמומלצים, כדאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum, אתה לא מרוצה מה- WD1001FALS שלך? הוא עולה יותר כי יש לו 5 שנים אחראיות. זה לא שווה עוד 90 שקל?

motogt, אם אתה צריך דיסק לאכסון בלבד, בנוסף לדיסק הראשי שלך, גם Eco F2 HD103SI יספיק לך.

אם אתה מתכוון להתקין מערכת הפעלה על הדיסק החדש, ומאמין ל- Art Tatum ש- WD1001FALS לא מצדיק את מחירו, קנה F3 HD103SJ

ואם אתה בכל זאת רוצה WD 500GB, חפש WD5000AAKS-00V1A0 או WD5000AAKS-00M9A ( שם מלא של הדגם, מודפס על הדיסק).

עולה חצי מ- WD1001FALS אבל עם 3 שנים אחראיות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הFALS רועש, חוץ מזה הוא לא רע בשביל הרדיסק... לפני שנה.

אבל היום הוא איטי.

אמינות זה דבר חשוב אבל לא צריך להגזים.

אם הביצועים והמחיר לא משתלמים אז אפשר וכדאי לנסות משהו אחר.

אם היה מדובר על 10% אז מילא, אבל בהשוואה לSAMSUNG F3 מדובר פה על עשרות אחוזים של הבדל בביצועים/מחיר בכל צורה שתסתכל על זה על כל דגם של WD.

חברה שמסוגלת ליצר הרדיסקים מהירים בעשרות אחוזים הרבה לפני שלמתחריה יש מענה הולם כנראה שיודעת לייצר הרדיסקים, ולא מדובר פה על הרדיסק הודי זול במיוחד ואיטי להחריד שעשוי מנייר טואלט.

וה500GB AAKS ככל הידוע לי (יש לי אחד כזה אפילו) הוא חצי מהירות מהF3, אף אחד לא יקנה את זה אלה אם כן אינו יודע דבר וחצי בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- WD יש הרגל מגונה להשתמש באותו שם דגם לכוננים מדורות שונים.

ל- WD5000AAKS יש 3 דורות, כנראה שלך הוא מהדור הראשון - 3 פלטות. אני רשמתי 2 תת-דגמים מהדור האחרון - פלטה 1.

ל- WD1001FALS יש 2 דורות, הדור הראשון בא עם 3 פלטות. יש כבר תת-דגמים עם 2 פלטות.

אין לי מושג מה מיובא ארצה. הדגם המלא רשום רק על המדבקה שעל הדיסק ובשום מקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיש להם כמה דורות בדגמים מסוימים אבל למרות השיפור גם בגרסאות החדשות יותר המהירות לא תחרות לF3 וכך גם המחיר במקרה של הדגמים המהירים יחסית.

ככל הידוע לי מתוצאות בדיקות שראיתי (חלקם בשבוע האחרון) הכונן היחידי שמתחרה בביצועים עם הF3 הוא ה2TB BLACK שלהם והמחיר שלו שחיטה.

אפילו ה1TB BLACK החדש לא נראה שמגיע לביצועים של הF3 אבל בגלל טכנולוגית הראשים אפשר היה להתווכח על יתרונות וחסרונות באופן כללי אם המחיר לא היה גבוה משמעותית.

ולכן אמרתי קודם משהו שיש בו הרבה מחשבה.

בכל צורה שמסתכלים על זה הWD's מפגרים לפחות ב20-30% סך הכל בכל שילוב ביצועים ו/או מחיר של כל דגם שלהם בהשוואה לF3.

עכשיו שלא תבין אותי לא נכון, אני גם תופס מWD בנוגע לאמינות ותמיד העדפתי לקנות WD.

אבל מכיוון שאני אוהב ביצועים וזה דבר שחשוב לי מאוד אני יקנה את מה שהכי משתלם כל עוד אין בו בעיה ממשית של איכות.

הרדיסקים זה דבר מאוד אמין יחסית, אלה אם כן יש בעיה סדרתית הם חיים הרבה זמן.

ואם בכל זאת אתה רוצה WD כדי להרגיש טוב ואתה מוכן להשקיע 30% יותר במחיר ולקבל 20% פחות ביצועים אז תקנה את ה1TB החדש שלהם.

אם ביצועים לא חשובים לך בכלל אז אתה יכול גם ללכת על הסדרה הירוקה שלהם.

זה נכון שבסרטים, וכו... אין שום הבדלים בביצועים.

אבל בהעתקות אל ההרדיסק וממנו יש הבדלים משמעותיים כמו גם בהתקנות, פריסת קבצים, וטעינת משחקים.

אני עושה הרבה העתקות מהרדיסק להרדיסק ולכן אני לא הייתי מעוניין ללכת על משהו איטי.

אני מבין שאתה רוצה את ההרדיסק לאיחסון אבל אם כבר יש לך הזדמנות לקנות הרדיסק חדש אז לדעתי כדאי לך לקנות משהו מהיר יותר ממה שיש לך כרגע ולהעביר לזה את המערכת הפעלה והתקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

motogt אתה הולך לכיוון לא נכון, תחליט קודם מה אתה צריך:

1. דיסק למע' הפעלה ותוכנות או נפח לאכסון

2. פעילות שקטה של הדיסק

3. תקופת אחראיות ארוכה (5 מול 3 שנים - האם באמת יש לזה משמעות?)

4. אמינות - במחיר של FALS אתה יכול לקנות 2 דיסקים שך 500GB. הסיכוי ששניים יתקלקלו יותר נמוך

בקיצור, זה הזמן לשבור נאמנות ולעבור ל- SAMSUNG F3.

נ.ב.

אם אין לך מישהו שעובד אצל יבואן או בחנות, ויהיה מוכן "לברור" ולקרוא אותיות קטנות על הדיסקים... חבל על זמנך

איך אני יודע שה WD1001FALS מהדור החדש?

ואיפה יש השוואה בין שני ההארדיסקים הנ"ל ?

שורת MDL על הדיסק כוללת (אחרי המקו) "E3A" או "U9B"

לא מכיר השוואות "מסודרות" שלהם, רק תגובות בפורומים בח"ל

הויכוח שלי עם Art Tatum לא היה על עצם הבחירה אלא על הקביעות ה"קצת" מוגזמות שלו.

לא ברור לי על מה הן מבוססות, אני מקווה שלא על HD TUNE

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/1tb-hdd-roundup-3.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך אני יודע שהF3 הוא מהדור החדש?

1.ייעוד הדיסק- . אולי כשאני אפרמט אני אתקין עליו את המערכת הפעלה.

2. ברור שאני מעדיף כמה שיותר שקט

3. אחריות לא כוללת אובדן מידע, אז מה זה משנה?!

4. אני מעדיף דיסק אחד מאשר 2 של 500.

קראתי קצת מהאתר שהבאת פה, וראיתי שיש תחומים שבהם הF3 עדיף על WD ויש תחומים שלהיפך וסה"כ הם די זהים. האתר גם אומר שWD עדיפים על . בסופו של דבר אני אלך על WD. תודה לכל העוזרים

איזה חנויות אתם מכירים שמייבאים את הגרסא החדשה של הHD הנ"ל? ואיך בוודאות אני יודע אם הדיסק הוא מהדור החדש ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

F3 של סמסונג זה דור/"שם משפחה" אחד, רק ל -WD יש מנהג למכור תחת אותו "שם משפחה" דיסקים מדורות שונים.

לצרכים שלך F3 יותר מתאים: הוא שקט/קריר יותר ומפסיד ל- FALS רק במבחנים שמדמים תחנת עבודה/שרת, ועדיף לשימושים ביתיים.

לא רואה סיבה אמיתית לא לקנות F3 103SJ, במיוחד כשהוא עולה 415-430 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך אני יודע שהF3 הוא מהדור החדש?

1.ייעוד הדיסק- . אולי כשאני אפרמט אני אתקין עליו את המערכת הפעלה.

2. ברור שאני מעדיף כמה שיותר שקט

3. אחריות לא כוללת אובדן מידע, אז מה זה משנה?!

4. אני מעדיף דיסק אחד מאשר 2 של 500.

קראתי קצת מהאתר שהבאת פה, וראיתי שיש תחומים שבהם הF3 עדיף על WD ויש תחומים שלהיפך וסה"כ הם די זהים. האתר גם אומר שWD עדיפים על . בסופו של דבר אני אלך על WD. תודה לכל העוזרים

איזה חנויות אתם מכירים שמייבאים את הגרסא החדשה של הHD הנ"ל? ואיך בוודאות אני יודע אם הדיסק הוא מהדור החדש ביותר?

היתרון היחידי של הWD BLACK הוא במערכת הראשים המהירים שלו (והרועשים בהתאם).

זה מורגש רק בפעולות עם מספר עצום של קבצים קטנים ומאבד את היתרון מול פעולות עם קבצים גדולים.

לפי הנתונים בבREAL LIFE APPLICATION הF3 הוא עדיין מהיר ברוב המוחלט של מה שבן אדם עושה על מחשב ביתי (כולל אני).

אפילו בDEFRAG הF3 יותר מהיר.

בפעולות נפוצות שלוקחות הרבה זמן הF3 מנצח בגדול.

הבדל של קרוב ל10 שניות בהעתקה או פתיחת קבצים של מעל GB שהולך וגודל בהתאמה בקבצים גדולים יותר.

קשה לקזז את היתרונות של הWD BLACK עם אלו של הF3 בגלל שהם לא שוויוניות.

אז למרות שWD עדיין חקוקים בראשי כחברת ההרדיסקים הכי אמינה שיש, מתוך נסיון עם עשרות הרדיסקים פרטיים שלי ועוד מאות הרדיסקים אצל חברים/משפחה/ולקוחות מאז שההרדיסק הומצא ועד היום, אני עדיין מתקשה להצדיק קניית WD BLACK כיום.

אני FREAK של מהירות אבל לא חייב שיהיה לי את המילה האחרונה או הכי יקר, ואם אני הייתי קונה היום הרדיסק אז הייתי שמח לקחת את הF3 שהוא מהיר משמעותית ולמרות זאת זול מאוד.

לקנות WD BLACK FALS היום זאת טעות גדולה.

ולקנות WD BLACK FEAX זה פשוט לא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...