שאלה כללית לגבי מדפסת לייזר - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית לגבי מדפסת לייזר

lioryb

Recommended Posts

אני קורא נתונים של מדפסת מסויימת (SAMSUNG CLX-3175FN אם זה ממש רלוונטי), ויש בה שני נתונים שאני לא מבין את המשמעות שלהם:

יחידת פיתוח

יחידת עודפים

שני הנתונים הללו נמדדים במספר דפים.

מה המשמעות שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדפסות ישנם רכיבים, מלבד הטונרים, שדורשים החלפה כל מספר מסויים של דפים שהודפסו. היחידות שאתה מדבר עליהן הם דוגמא לכך.

לא צרפת לינק למקום ששם זה כתוב אך אני מנחש שהראשון זאת היחידה שקרויה Imaging unit ואילו השני זה מיכל שאוסף את אבקת הטונר שיצאה מהמיכל המקורי אך לא נוצלה במהלך ההדפסה עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מומחה אבל למיטב הבנתי ה- imaging unit זהו הרכיב שבו מוטבע הטונר על הנייר. לרוב מחירו לא זול וכדאי לקחת את עלותו בחשבון אם אתה מתכנן להדפיס הרבה. במדפסות שאני מכיר (זירוקס) אין הבחנה בין מספר דפים צבעוני לש/ל שהיחידה יכולה להדפיס לפני שיש להחליפה.

לגבי יחידת העודפים, מדובר במיכל שאצל חלק מהיצרנים/דגמים ניתן לרוקן לבד אך לפעמים ריקון לבד לא מאפס את החיווי והמכשיר ממשיך להציג הודעה שיש להחליפו. עד כמה שאני יודע זהו לא רכיב יקר במיוחד.

בכל מקרה רצוי לברר את עלותם של כל המתכלים למיניהם (טונרים, יחידת ומיכל עודפים) לפני הרכישה על מנת שלא תופתע כשיגיע הזמן להחליפם. המחיר יכול להשתנות מאד בין דגמים שונים של אותו היצרן וכמובן שבין יצרנים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...