צריכת מים בישראל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריכת מים בישראל

שוקו

Recommended Posts

טוב במקור ניסיתי להבין כמה אחוזים מהמים שלנו באים מהכנרת וכמה ממקורות אחרים, אולם לא מצאתי שום גרף או מאמר מעודכן.

ואם מנסים להרכיב פאזל מהאינטרנט יוצא בלאגן אחד גדול.

מאתר רשות המים:

"בשנה ממוצעת מופקים מהכנרת כ 420 מלמ"ק מים המהווים 20-27% מהתצרוכת הכוללת בישראל." נראה שהמאמר מעודכן מלפני כמה שנים טובות

http://www.water.gov.il/NR/exeres/E5FD41FD-E987-40B6-B953-763DD50D57C3,frameless.htm

מויקיפדיה ערך משק המים בישראל

"המדינה מתכננת להקים עד שנת 2012 מתקנים נוספים בחדרה, ראשון לציון ובאשדוד, שיספקו יחד 300 מיליון מטר מעוקב מי שתייה בשנה - כמחצית מהצריכה הארצית הביתית בישראל. "

מה שלא מסתדר זה איך לפני כמה שנים 420 היו רק 20%, ועוד כמה שנים 300 יהיו כבר 50% (בהנחה שצריכת המים גדלה עם הזמן).

יוצא שכל אחד מדבר על משהו אחר ואף אחד לא רוצה לעשות סדר נורמאלי

רוב המאמרים שמצאתי היו ישנים והתבססו על נתונים שלא כוללים את מתקני ההתפלה שנבנו ונבנים, אז אשמח אם מישהו יאיר את עיניי בנושא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה משהו שאולי יאיר את עיניך: תלמד לקרוא.

"כ 420 מלמ"ק מים המהווים 20-27% מהתצרוכת הכוללת בישראל" מול "300 מיליון מטר מעוקב מי שתייה בשנה - כמחצית מהצריכה הארצית הביתית בישראל".

הצריכה ה"כוללת" מן הסתם כוללת בתוכה את הביתית, החקלאית ושל התעשייה והמסחר. מפתיע שהיא הרבה יותר גדולה מהביתית בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nixweiss: ^^^^^ מה אתה רוצה ממנו, אין שם פירוט בכלל והניסוח עמום למדי.

במקום להסתמך על ויקישקר - יש פירוט במסמך הבא:

http://www.water.gov.il/NR/rdonlyres/43DB820C-CDC1-4882-8040-60E1ECE6283E/0/fullplan.pdf

עמוד 20 - סיכום המאזן הארצי. צד ימין זה מה שרצית לדעתי.

אם אתה רוצה פירוט נוסף על כל סעיף (עמודה) יש בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על הPDF, דבר שני שמתי לב להבדלים, שחכתי לשים עוד קטע שלישי שמדבר על היחס בין הצריכה כללית לביתית מויקיפדיה שמראה שהמספרים בעייתיים.

וגם בPDF לדוג' יש קצת לויקיפדיה לדוג'. בPDF טוענים שמתפילים 500 ב2010 , בויקיפדיה טוענים שיתפילו 300 עד 2012, ואין בדיוק התייחסות לכמה מגיע לדוג' מהכינרת, וכמה ממקורות אחרים.

בכל מקרה אני אעבור על הקובץ הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIC - התכוונתי שהמספרים כולם עמומים במסמך הזה, כיוון שאינם מסודרים בטבלה מסודרת וברורה אלא כטקסט ויקיפדי, שבא אומנם לשפוך הרבה ידע, אבל בלי נתונים מדוייקים (מאיזה שנה האחוז הזה חושב, מה היו המספרים המקוריים וכו')

הטקסט אולי שימושי כטקסט סיפורי, אך לא כמקור לעובדות.

נתונים בויקיפדיה הם לרוב כאלה... לדוגמא כותבים גודל אוכלוסיה, ולא מציינים נכון לאיזה מפקד / שנה...

העמימות מאפיינת את הויקי ובכלל אני לא אוהב את הגישה הפילוסופית שמאחורי האתר הזה (הידע הנפוץ הוא הנכון, אין צורך ב"מומחה" לקבלת הידע)

כמובן שאני משתמש במקור הזה. אבל מקבל את נכונותו כמה שהוא - שמועה.

שוקו - רד למטה במסמך, תראה פירוט של אפילו מה הכמות המותפלת / מופקת בכל אתר.

אגב אם לא תמצא את מה שאתה מחפש, אני בטוח שטלפון / אימייל בקשה לרשות המים תספק לך כל מסמך שתחפוץ בו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעת ל 20 % ?

1400 חלקי 2500. יותר ממחצית.

והנהירה להתפלה באה מההבנה שהתכנון עד כה לא כלל התייחסות למצבי קיצון, אלא לתכנון ממוצע (שהתחזיות בו מתבססות על כמות המשקעים בעבר). אבל שינויי אקלים, שנים שחונות ועיור הם דברים שיש לחשוב עליהם.

(עיקרי התוכנית וממצאיה מסכמים את זה בעמוד 27).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר לא שואבים מהכנרת.

אני לא יודע אם אתה יודע, אבל עוד שני מקורות עיקריים של המים בישראל הם אקוויפר החוף ואקוויפר ההר. בנוסף לעוד בארות של ערים ויישובים.(קרית אונו לדוג' שואבת את המים שלה מבאר כלשהי, וזה גועל נפש של מים)

אני חושב שלקחו את הכנרת, כי היה יותר נוח להמחיש לציבור את משבר המים, עם ימה שהיא מעל המים, מאשר עם משהו תת קרקעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...