עצומה להורדת מחירי הדירות - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה להורדת מחירי הדירות

stone cold

Recommended Posts

קרירין לי ברור שנוח לך לגור אצל האימא כל השאר זה תרוצים / הסברים או איך שתקרא לזה ( אישית אני לא שופט את הדבר הזה אני מתאר לעצמי שיש פלוסים ומינוסים כמו כל דבר ) , יש רק דבר אחד שמפריע לי כאן , זה שאינך יודע שקשיים הם אחד הגורמים להתקדמות בחיים , אם אתה חוסך את רוב המשכורת שלך אתה צריך לעשות חשבון שיכלול את כמות הכסף שאתה חוסך כפול מספר החודשים כפול הריבית , זו פחות או יותר יכולת יצור ההכנסה שלך , האם ביכולת היצור הזו אתה רואה את עצמך קונה דירה ? באיזה טווח זמנים אנחנו מדברים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קרירין שים לב:

P1010953.jpg

זה מתוך הרצאה של ד"ר מישל סטרבצ'ינסקי, המשנה למנהל מחלקת המחקר בבנק , שהוא נתן בטכניון לפני משהו כמו חודש.

אין היום בועה במחירי הדיור בארץ. למעשה אין אפילו בועה במחירי הדיור במרכז, זה לא שהשווי של הדירות לא משקף את הערך שלהן - ברור שהוא לא משקף, אבל כל עוד יש אנשים שמוכנים לשלם את הסכומים האלו, המחירים רק ימשיכו לעלות ולעלות.

אני חושב שההסתמכות האופטימית שלך על כך שמחירי הדירות יירדו היא משוללת כל בסיס עובדתי. אתה צריך להכיר בעובדה שהמחירים עולים, עולים ועולים (מה לעשות, זה נקרא אינפלציה) ובאזור תל אביב זה נכון כפליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין אתה מדבר על הכלכלה כאילו היה מדובר במזג האוויר : "ואללה מי יודע אם ירד גשם?"

זה נכון שלא ניתן לחזות אירועים נקודתיים כמו קריסות גדולות (כמו הדיור בארה"ב) או הפתעות גדולות (גילוי נפט באיזה מקום)

אבל זה נכון גם לחיים (גם לצבא לדוגמא, ובמיוחד במודיעין) -

אבל זה שטויות להגיד שאי אפשר לזהות מגמות בכלכלה, או לחקור אותה ולהבין לאן היא הולכת. כלכלה ופיננסיים הם תחומים שיש סביבם מחקר ענף באקדמיה ובמקומות אחרים. זה "ברור" לאן דברים הולכים, ככה מדינות, בנקים ובני אדם פרטיים מתכננים את חייהם ואת ההשקעות שלהם.

אי אפשר "לחזות את העתיד" - אבל אפשר לראות לאן אנו צועדים, בדיוק כפי שאני לא יודע אם בנחל מסויים פתאום ינחת מטאור שישמיד אותו, אבל אני רואה לאן הוא זורם.

לכן, אין לך שום סיבה לחשוב שמחירי הדירות במרכז ירדו. להפך, אם כבר, יותר הגיוני לחשוב שהם רק ימשיכו לעלות, הרי - מדובר במשאב שהולך ונגמר, וכמות האנשים רק הולכת ומתרבה, כמו גם כמות העסקים וכו' במרכז. בקיצור - במרכז יש צמיחה, עסקים פורחים, אנשים מהגרים לשם, ויש ביקוש. וזו הסיבה לעלייה במחירים. למה שהם ירדו? למה שהביקוש ירד? למה שפחות אנשים ירצו לגור במרכז?

אלא אם כן תקרה איזו קטסטרופה כלכלית בארץ - אני לא רואה את המגמה הזו משתנה בקרוב.

אולי יום אחד יציעו נדל"ן על מאדים, ואז אני מסכים איתך שהמחירים על כדוה"א יתחילו לרדת. בינתיים עליית מחירי הדיור בערים הגדולות בעולם היא מגמה שרק תלך ותמשיך.

בכל מקרה, זה לא "זאפ" שכדאי לך לעקוב אחרי היסטוריית המחירים ולקוות שהמחיר ירד שוב "תוך שנתיים שלוש"

זה יכול לקרות עוד 5 שנים, עוד 15 שנים, או לעולם לא.

מה הטעם לחכות?

אם אין לך סיבה ממש טובה לחשוב שהמחירים ירדו (ואין לך) כדאי לך למצוא דירה טובה בהקדם.

יש המון אנשים שעושים כסף ממש מזה: ממגמת עליית המחירים. רק עכשיו התחלפו לי הבעלים על הדירה: הבעלים הקודמים החליטו למכור (בגלל שהמחיר שהוא יכול להשיג בעבורה עלה) והבעלים החדשים החליטו לקנות בגלל שמדובר על נכס איכותי ושהוא צופה שהמחיר רק ימשיך לעלות.

שוב, אתה יכול לסובב את זה איך שאתה רוצה, בסופו של דבר עדיין עדיף לך לגור לבד במשהו מצ'וקמק ולחכות שם שהמחירים ירדו מאשר לחכות עם אמא. אגב,

בוא נניח שאתה נותן 5 שנים למחיר לרדת.

אם בתוך 5 שנים המחיר לא ירד (אלא רק יעלה) מה תעשה אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשדוד ניתן לרכוש דירה 3 חדרים עם מרפסת בשכונה טובה ב-600,000 שקלים. אבל אשדוד זה חור בשביל כבודו למרות שזו אחת הערים הגדולות בארץ עם פוטנציאל צמיחה אדיר חצי שעה נסיעה מת"א. גם בגן יבנה יש אחלה דירות. מעניין איך זה מסתדר עם התירוץ שלו אין דירות/חור/רחוק/אין עבודה/נרקומנים/דוסים/יקר. בשורה התחתונה הבחור בסך הכל לא רוצה לצאת מהבית כי נוח לו לגור עם אמא. זכותו המלאה. שיחייה באושר ועושר. אבל שלא יבכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נניח שאתה נותן 5 שנים למחיר לרדת.

אם בתוך 5 שנים המחיר לא ירד (אלא רק יעלה) מה תעשה אז?

במקרה כזה בלי ברירה אחרת יורד מהארץ

אני לא ימשכן את התחת שלי רק לקורת גג שבמקומות אחרים אני יוכל לצאת לגמלאות ולחיות טוב

באשדוד ניתן לרכוש דירה 3 חדרים עם מרפסת בשכונה טובה ב-600,000 שקלים. אבל אשדוד זה חור בשביל כבודו למרות שזו אחת הערים הגדולות בארץ עם פוטנציאל צמיחה אדיר חצי שעה נסיעה מת"א. גם בגן יבנה יש אחלה דירות. מעניין איך זה מסתדר עם התירוץ שלו אין דירות/חור/רחוק/אין עבודה/נרקומנים/דוסים/יקר

לא מכיר את השדוד ככה שאין לי מושג איך שם

בקרוב אני יבדוק דווקה בחדרה לראות אם הדירות הזולות שם סבירות או זבל

שורה התחתונה הבחור בסך הכל לא רוצה לצאת מהבית כי נוח לו לגור עם אמא

אתה לא מכיר את אמא שלי-נוח זה בטח לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כזה בלי ברירה אחרת יורד מהארץ

אני לא ימשכן את התחת שלי רק לקורת גג שבמקומות אחרים אני יוכל לצאת לגמלאות ולחיות טוב

לא מכיר את השדוד ככה שאין לי מושג איך שם

בקרוב אני יבדוק דווקה בחדרה לראות אם הדירות הזולות שם סבירות או זבל

אתה לא מכיר את אמא שלי-נוח זה בטח לא

חדרה לא שונה משאר הארץ, אם אתה חושב שתמצא דירה במקום נורמלי בחצי מיליון תשכח מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חדרה זה סוג של חור. אשדוד עיר מודרנית, יפה, נקייה, מתוכננת היטב (במיוחד השכונות החדשות) במרחק חצי שעה נסיעה מת"א בכביש מהיר. יש רכבת כבדה. בעתיד תהיה רכבת קלה שתחבר את אשדוד עם גוש דן. המחירים בעיר עולים משנה לשנה, אבל עדיין ניתן למצוא דירת 3 חדרים בשכונה טובה ב-600,000 שקלים (למרות שהוא לא צריך 3 חדרים) שערכה יעלה במשך השנים. הנה, קרירין, משהו לחשוב עליו. תגיע לעיר, תעשה סיבוב, תסתכל. למרות שאני בטוח שכבר תמציא תירוצים למה לא מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה, שלא היית מספיק בחדרה. אם אתה חושב שהיא חור.

עצם זה שהיא קצת רחוקה מת"א, לא הופך אותה אוטומטית לחור.

מה המדדים שלך לקבוע, אם מקום מסוים נחשב "חור" או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין אתה פשוט בן אדם טיפש, אין לי מילים.

כן ואתה כל כך חכם שהמוח שלך יכול ליכנס בשלמותו לתוך ראש של נמלה 8)

כנראה, שלא היית מספיק בחדרה. אם אתה חושב שהיא חור.

לא יודע איך חדרה ולא איך אשדוד -ככה שאני לא ישפוט

אני פשוט צריך מקום שאני יוכל להגיע מימנו לרעננה תוך שעה או פחות ולצערי מה שפעם היה זול כמו כפר יונה לדוגמה היום מאוד יקר

באשדוד ניתן לרכוש דירה 3 חדרים עם מרפסת בשכונה טובה ב-600,000 שקלים. אבל אשדוד זה חור בשביל כבודו למרות שזו אחת הערים הגדולות בארץ עם פוטנציאל צמיחה אדיר חצי שעה נסיעה מת"א. גם בגן יבנה יש אחלה דירות. מעניין איך זה מסתדר עם התירוץ שלו אין דירות/חור/רחוק/אין עבודה/נרקומנים/דוסים/יקר. בשורה התחתונה הבחור בסך הכל לא רוצה לצאת מהבית כי נוח לו לגור עם אמא. זכותו המלאה. שיחייה באושר ועושר. אבל שלא יבכה.

לא יודע איך אשדוד -המחיר נישמע סביר אבל אני צריך עוד שנתים כדי לקנות דירה ב600 אלף אם משכנתה סבירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, בוא אני אגלה לך סוד קטן. ההורים שלי מחזיקים בשני דירות. אחת בה אנו מתגוררים והשנייה היא הדירה הקודמת שהתגוררנו בה, אותה אנו משכירים, ותאמין או לא אבל דמי השכירות מכסות את המשכנתא של אותו בית + 800 ש"ח עודף (ד"א, לקחנו משכנתא שם על 90% מערך הדירה). לפחד ממשכנתא? אין שום סיבה בעולם, במיוחד כמו שאתה אומר שהריבית נמוכה.

הרשה לי לומר לך שהביקוש לדירות עולה בהתמדה כבר מספר שנים, והוא רק ימשיך לגדול. מצב הבנייה בארץ מראה שבכל שנה מתחילים לבנות כ-18 אלף יח"ד, וזאת עוד לפני ההקפאה מעבר לקו הירוק. בפועל, המדינה צריכה בערך 40 אלף דירות חדשות - אם זה בגלל הריבוי הטבעי, כל זוג שמתחתן צריך דירה, כל זוג שמתגרש צריך שתיים וכו'.

כל עוד מחירי הדירות עולים-> אנשים מחפשים לגור בשכירות-> יש ביקוש מואץ לדירות להשכרה-> ההיצע קטן מאוד(תסתכל קצת בלוחות בעיתונים)->אנשים מבוססים+ רוכשים דירות להשקעה->מחירי הדירות עולים.

תעשה לעצמך טובה ותרכוש דירה עכשיו. לפי איך שאני מתרשם ממך יש לך הון ראשוני מכובד. קח משכנתא על 50-75% מערך הדירה, ומי יודע, אולי תמצא דירה טובה עם פוטנציאל לרווחים. תחפש דירות שזקוקות לשיפוץ במחיר מציאה, ואולי תמכור אותה ביותר כסף מאשר קנית+שיפוץ. אולי תשכיר אותה ותכסה את המשכנתא+עודף.

נ.ב אל תפחד לקחת משכנתא ל-20-25 שנה, זה עדיף מאשר להחנק כל חודש או לקחת הלוואות. לסיים משכנתא בגיל 55 זה לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ואתה כל כך חכם שהמוח שלך יכול ליכנס בשלמותו לתוך ראש של נמלה 8)לא יודע איך חדרה ולא איך אשדוד -ככה שאני לא ישפוט

אני פשוט צריך מקום שאני יוכל להגיע מימנו לרעננה תוך שעה או פחות ולצערי מה שפעם היה זול כמו כפר יונה לדוגמה היום מאוד יקר

אם לוקחים בחשבון שבחור בן 18 שמטגן צ'יפס במקדונלס מרוויח יותר ממך אין שום סיבה בעולם שתמשיך להתעקש לגור קרוב לרעננה כדי שתוכל לעבוד בעבודתך. אתה מרוויח מעט, העבודה הזאת לא קידמה אותך לשום מקום והגיע הזמן שתחפש תעסוקה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev-27 אני מרוויח מעל המינימום אז אל תזבל במוח

אני לא מרוויח מספיק יחסית לרמת המחירים בארץ אבל ככה כניראה רוב האנשים בארץ

קח משכנתא על 50-75% מערך הדירה,

אני לא לוקח משכנתאות כאלו -צריך להרוויח הרבה יותר טוב מימני היום לקחת משכנתה מטורפת כזאת

נכון שרוב עושים את זה אבל אני לא רוב

מבחינתי הרוב הגדול צריך להיות בהון עצמי ואני לא מקבל את התאוריה שהכל תמיד יעלה -תראו מה קרה בחלק מהארצות המפותחות בעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ירדו המחירים בכל העולם זה לא אומר שירדו המחירים גם בארץ. המצב בכל מדינה שונה מבחינה נדל"נית. אני לא רואה שום מצב של ירידה במחירים. כאמור, יש ביקוש גבוה והיצע נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...