עצומה להורדת מחירי הדירות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה להורדת מחירי הדירות

stone cold

Recommended Posts

^^^

:xyxthumbs:

מסכים.

אין מה לעשות, זוהי האמת:

1. זמן הוא המשאב החשוב ביותר שיש לאדם

2. רוב החברות והעסקים ממקומים בערים, ולכן, מגורים בערים משמעותם חיסכון בזמן (בין אם בנסיעה לעבודה, או בנסיעה לקניות או בילויים).

3. רוב האנשים לפיכך ינסו לגור כמה שיותר קרוב לעיר, כדי לחסוך בזמן.

מה שכן ניתן לעשות כדי לאזן את המצב (ושלדעתי על המדינה להתערב ולסייע בכך) הוא לפתח גם את איזור הגליל ואיזור הנגב. זאת כדי ליצור מטרופולינים חזקים שיאזנו את פיזור האוכלוסיה וימנעו "צנטרליזציה" מסוכנת של כל האזרחים הישראלים באיזור אחד קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צעירים רוצים דירות זולות?לכו להפגין,דברו עם חכ"ים וכו'

האופנוענים רצו ביטוח מופחת?הלכו להפגין בהמוניהם

נכי צה"ל רצו זכויות?חסמו כבישים

רוצים הורדה במחירי חשמל?צאו להפגין בהמוניכם,עשו משהו יצירתי..

בקיצור הבנתם תפואנטה שרק הפגנה רצינית יכולה לשנות משהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא התשובה, זה לשחק את המשחק ופעם אחרונה שבדקתי הפגנות לא מועילות בכלום, סתם רעש וצילצולים.

מה כן? זה חרם צרכני כמו שנאמר פה כמה פעמים. זה כואב בכיס ויש אנשים שכואב להם שם יותר מכל מקום אחר בגוף (למרות שזה בכלל במכנסיים), במיוחד

אלה שקונים להשקעה ובסוף היא משקיעה (אותם)...

אבל זה לא יקרה, למה? תשאלו את עצמכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, מה הבעיה בחדרה או בנתניה. יש שכונות, שהן יותר מבסדר.

כנראה שהסטיגמות/דעות קדומות השתלטו עליך.

ממתי חדרה/נתניה זה סוף העולם? זה ממש לא, ככה.

למי שאין מספיק כסף, זה יכול להיות פתרון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רוצה דירה גדולה חדשה במרכז במחיר של דירת נרקומנים בדימונה. עד שלא ימצא אחת כזאת (והוא לא) הוא ימשיך לגור עם ההורים ולחסוך כסף לדירת חלומותיו משכר מינימום כי הוא לא מוכן לקחת הלוואה. בינתיים מחירי הנדל"ן עולים והבחור נשאר תקוע באותה נקודה. במקום לחזור למציאות, להבין שלא ניתן לקבל הכל בחיים וצריך לדעת התפשר הוא פותח דיון הוצאת קיטור בוכה על חוסר הצדק הנורא במדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רוצה דירה גדולה חדשה במרכז במחיר של דירת נרקומנים בדימונה. עד שלא ימצא אחת כזאת (והוא לא) הוא ימשיך לגור עם ההורים ולחסוך כסף לדירת חלומותיו משכר מינימום כי הוא לא מוכן לקחת הלוואה. בינתיים מחירי הנדל"ן עולים והבחור נשאר תקוע באותה נקודה. במקום לחזור למציאות, להבין שלא ניתן לקבל הכל בחיים וצריך לדעת התפשר הוא פותח דיון הוצאת קיטור בוכה על חוסר הצדק הנורא במדינת .

תפסיק לזין במוח ולהפיץ שקרים

אני לא גר בדיוק בדירת פאר היום וגם לא חולם על אחת כזאת ואני גם לא נעול על רעננה ולא סובל את תל אביב למרות שחלק ממכם חושב אוטומטית שזה מה שאני רוצה

נתניה היום אין בעיה וגם לא חלק מהאזורים הקרובים אליה כמו כפר יונה לדוגמה

כן יש בעיה שנתניה \כפר יונה \וכו עלו יחד אם מקומות אחרים למחירים של מיליון ומעלה לדירה קטנה סבירה

ושאני אומר סבירה אני לא מתכוון לדירה ענקית או דירת פער אלה לדירת 2 וחצי חדרים לא ברכבת או ליד מסוממים\חרדים\ערובה\וכו

בקיצור סבירה -והמחירים שאני אומר הם לא לדירות חדשות חדשות עולות יותר

מבחינת חדרה -חדרה זה הימור היום -זה יכול לאפוך למשהו כמו לוד או למשהו כמו בני ברק

אבל זה גם יכול לאפוך למשהו כמו נתניה של היום

ואני לא יעשה הימורים כאלו -חוץ מזה לא הכל זול שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיים, כך או אחרת הם סוג של "הימור". אתה לא יכול לדעת, מה יקרה מחר מחרתיים או בעוד 10 שנים. אבל ממשיכים לנסות, למרות אי הוודאות.

אתה רק ממשיך לתת לעצמך סיבות, למה לא לעזוב את הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מה הגיל... יש גיל שבו זה לגטימי להישאר בבית ההורים, ולהמשיך "לחפש" דירת-מציאה או סתם לחסוך כסף לדירה טובה במיוחד -

ויש גיל שבו זה כבר לא לגיטימי

זה ממש לא שאלה של "רצוי מול מצוי" - העובדה היא שחייבים לעזוב את בית ההורים בהקדם האפשרי לאחר סיום הצבא או הלימודים - לאן שלא יהיה

ואללה עדיף כבר דירת שותפים סבירה מאשר להמשיך לגור עם ההורים

למעשה זה בכלל לא רעיון רע אם אתה מעוניין לחסוך כסף למשהו טוב יותר - כי מחירים של שכירות עם שותפים יכולים להיות מגוחכים לפעמים (גם במרכז!)

אם יש בת זוג / ילדים זה כמובן כבר סיפור אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Klayhamn זה בולשיט היום ברמה שאתה לא מתאר

אני מכיר היום הרבה אנשים בגילי ומעלה שעדיין גרים אם ההורים -הרבה מהם גרו תקופה בשכירות

הבעיה זה לא פינוק ולא דגירה על החיסכון -הבעיה שבית שעלה לפני כמה שנים 500 אלף שקל עולה היום מיליון שקל -זה הבעיה

אני לצערי לא יכול לקנות בית במיליון שקל

בעניין שותפים זה גם היה נכון לפני כמה שנים אבל פחות רלוונטי היום

לגור היום אם שותף\בת זוג בשכירות בדירה סבירה -עוד פעם סבירה לא יותר זה להוציא 1600 שקל רק על שכירות בלי עוד הוצאות אחרות

תוסיף לזה מכונית\חשמל\מים\אוכל\וכו וכו וזה בכלל לא זול

פעם בית מקביל בשכירות היה 2500 שקל שחולקו ל2 שזה אומר 1250 שקל לדיר

אבל חלק כבר השכירו כשלוש שותפים וזה היה יוצא הרבה פעמים פחות מ1000 לדיר לדירה של 4 חדרים (כולל סלון 4 )

אבל בגלל העליות במחיר גם דירות של 4 עלו מאוד

דירה ל2 דירים זה 3200 בערך היום דירה ל3 דירים זה כבר מגרד את ה4 היום

אז אתה יכול להכניס עמוק עמוק לטוח התח... את הרצוי מול מצוי

שתיהיה הומלס בגיל זיקנה תבין טוב טוב למה

אתה יודע כמה בני דודים בגילים גרים בבית ההורים ? אתה יודע כמה אנשים אחרים בגילי?

לא מזמן פורסם על איטליה גם שם טונות עדין גרים אם ההורים פשוט כי אין ברירה הגיונית אחרת מבחינה כלכלית

היום בגלל הריביות הנמוכות מאוד בהרבה מדינות אנשים השקיעו הרבה בדירות להשקה

וזה ניפח את השוק בישראל ובטח בעוד מקומות

יש מקומות שנפלו בגלל המשבר העולמי ויש מקומות כמו שהמחירים המנופחים נישארו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט זה מה שאתה מאכיל את עצמך. אתה כל כך מפחד לעזוב את הקן שאתה ממציא תירוצים לכל הצעה שנותנים לך. פעם מחיר דירה, פעם אחרת שכונה לא טובה. עכשיו מחיר שכירות גבוה. איכשהו הכנסת למשוואה כאשר אתה בכלל לא מחזיק . מאיפה אתה יודע? אני בטוח שגם אם תמצא דירה סבירה במחיר טוב תמציא תירוץ חדש. אולי תחפש עבודה חדשה בשכר גבוה יותר? אולי תעבור הכשרה מקצועית? הכי קל לשבת בבית, לבכות ולחתום על כל מיני עצומות דיביליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev-27 לשבת בבית אני לא יושב אני עובד ובדרך כלל עובד הרבה

ואני גם חוסך

אתה וכמוך פשוט מתעלמים שמחירי הדירות קפצו למיליון שקל כהתחלה לדירה סבירה

ומצתער אני לא רוצה לעבוד כל החיים רק שיהיה לי גג שכור מעל הראש ושבגיל 50+ אני יהיה הומלס כי כבר אני לא יוכל לעבוד מספיק למימון דירה מסריחה

בדירה או השכרה צריך לעשות גם תכנון כלכלי ולא כמו כל הטמבלים שמשעבדים את התחת שלהם ל30 שנה רק לא לגור אם ההורים עוד כמה שנים

וכמובן גם נכנסים לחוב בחתונה כי להוציא 200 אלף שקל על יום אחד זה פשוט אושר

אני לא מנהל את החיים שלי לפי "מה שכולם עושים" שבמקרה כזה אני מסתכל מסביב ובכלל לא כולם עוזבים את הקן מהר

תיתפלא כמה אנשים היום דוגרים על החסכון כי אני ברירה טובה יותר

אז אני מגדיל את החסכון ומחכה למצב שאני יוכל לקחת משכנתה של 200 אלף שקל ולא של מעל חצי מיליון (שגם ככה לא יתנו לי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין הבעיה שלך (מעבר לבעיה הנפשית..) היא שאתה פשוט מסרב לקלוט שכמעט אף אחד (מלבד מיליונרים, אנשים בודדים ביותר במדינה) לא קונה דירה במזומן.

אבל זה בסדר, תמשיך לחיות עם אמא. את גיל 30 כבר עברת. בוא נראה לאן תגיע. אני מקווה בשבילך שלא תמצא את עצמך בגיל 50 עדיין גר עם אמא וחוסך כסף לדירה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...