צריך אלגוריתמים לזיהוי וניתוח תמונה - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך אלגוריתמים לזיהוי וניתוח תמונה

sir f

Recommended Posts

אני עושה פרויקט לטכ"ם של זיהוי תמרורים וניתוח תמונה (זיהוי וניתוח תנועת גוף אחר). אילו אלגוריתמים לזיהוי מתאים ישנם? והיכן אוכל למצוא חומר יעיל לנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתה מבדיוקמתכוון

ואני מפחד אם אני חושב נכון

זה נושא עצום במדעי המחשב

http://en.wikipedia.org/wiki/Pattern_recognition

מדובר פה בהבנה עמוקה של נוריונים, KNN ו NBC

דברים בכלל לא לרמה של טכ"ם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כ"כ מסובך זה לא העניין. המורה שלנו אוהב לעשות דברים כאלו, ורוב הקבוצות שהוא מדריך מתעסקות בזיהוי תמונה (לדוגמא- אחד הפרוייקטים שעכשיו מסתיימים אצלנו הוא זיהוי פנים (השוואה בין תמונה מצולמת לתמונה אחרת)).

ד"א, הרעיון של הפרוייקט הוא רובוט עם שיוכל לנווט ע"פ תמרורים, ועוד רובוט עם אחריו שיעקב אחרי הראשון ע"פ תנועת הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כ"כ מסובך זה לא העניין. המורה שלנו אוהב לעשות דברים כאלו, ורוב הקבוצות שהוא מדריך מתעסקות בזיהוי תמונה (לדוגמא- אחד הפרוייקטים שעכשיו מסתיימים אצלנו הוא זיהוי פנים (השוואה בין תמונה מצולמת לתמונה אחרת)).

ד"א, הרעיון של הפרוייקט הוא רובוט עם שיוכל לנווט ע"פ תמרורים, ועוד רובוט עם אחריו שיעקב אחרי הראשון ע"פ תנועת הראשון.

כנראה שלא הבנת אותי נכון

מדובר פה ביותר מתמטיקה מתכנות

ואם מדובר בסתם זיהוי שלט מסויים במדייק

אז כן זה לא סיפור, ומה שרשמתי למעלה כנראה לא נכון לגביך(בטוח לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בככליות מה שאמרו פה נכון: כדי לבצע את המשימה הזו ברצינות יש צורך בידע והשקעה וזה הרבה מעבר לסתם לתכנת משהו.

אם מרשים מגבלות רבות על הקלט ועל הבעיה, וכן לא דורשים יותר מדי איכות מהפתרון, אז אפשר לפתור את זה כתרגיל צעצוע, ויש כמה פתרונות שהם פשוטים יחסית למימוש, ולא דורשים יותר מדי מתמטיקה בשביל לממש אותם (או אפילו ידע מוקדם).

הבעיה העיקרית היא שאין לי שום דרך להסביר לך מה הפתרונות האלה, כיוון שכל הגישות שאני מכיר הן פורמליות.

בסופו של דבר או שאני מסביר לך פתרון מאל"ף ועד ת"ו ואז אתה מממש אותו (ארוך מדי בשבילי) או שאני נותן לך כמה רמזים, אבל אני חושש שבלי ידע בסיסי מתאים הם לא יעזרו לך.

ובכל זאת: neural network עם back propogation (פעם לקח לי יומיים לבנות עם זה משהו שמזהה פנים בדיוק של בערך 90 אחוז, אבל עם הרבה הנחות מקלות)

הנה מקום להתחיל איתו: http://en.wikipedia.org/wiki/Backpropagation

אני מקווה שאם תחפש ברשת תמצא איזה tutorial שילמד אותך איך לבנות את הדברים המתאימים.

יש עוד גישות לפתרון לדוגמא הדברים שמשתמשים בהם ב-augmented reality.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הדרך שבה תכנס לעולם הזה בקלות יחסית לדעתי:

א. תתקין מאטלב (גרסא 7 ומעלה) ותקרא קצת טוטריאל

ב. תנסה להשיג את הספר הבא:

http://www.imageprocessingplace.com/DIPUM-2E/dipum2e_main_page.htm

אם אתה לא מצליח, יש הרבה מידע בHELP והדמואים של מאטלב בנושא.

ג. תתמקד ספציפית בזיהוי שפות (edge detection) יש כל מיני סוגים. תנסה להריץ אלגוריתם מסוג Canny edge detector ולראות אם יש מכנה משותף לתמונות של התמרורים. נשמע לי שאפשר להבדיל ככה בקלות בין תמרורים עגולים, משולשים ומתומנים (או מה שלא יהיה תמרור עצור).

ד. אחרי שמסמנים תמרור (כלומר את מה שבתוך המצולע / עיגול), אפשר לעשות זיהוי של מה שבתוכו פשוט ע"י השוואה לבנק של תמרורים (אחרי התאמה של הגודל) - matched filter bank.

לחילופין, אתה יכול להתקין python (חינמי לחלוטין), ולהתקין ספריות של (למשל pymorph מצויינת לאופרטורים מורפולוגים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...