בעיות בהתקנת Win7 על מחשב ישן :( - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בהתקנת Win7 על מחשב ישן :(

jitz

Recommended Posts

אז ככה,

יש לי לפטופ ישן - כרגע מותקן עליו שעבר לא מעט (הוא הותקן כמה שנים אחורה).

המחשב לא היה בשימוש תקופה ארוכה, אבל אחותי צריכה מחשב בסיסי ביותר בשביל אופיס/קצת וכאלה, אז הוא מהווה פתרון סבבה בשבילה כרגע...

אז קודם כל - מקריאה ברשת, הבנתי שמחשבים עם חומרה לא היסטרית יתנו ביצועים יותר טובים תחת Win7 מאשר , אז החלטתי להתקין עליו 7

(במקרה זה: Pentium M 1.7Ghz, 512MB RAM).

הבעיה:

אין על המחשב כונן אופטי, כשהוא נקנה - צורף אליו כונן חיצוני שמתחבר ב Firewire, אבל הכונן לא עובד יותר :s07:).

אז כדי להתקין את המערכת הפעלה, החלטתי ליצור Bootable disk on key עם ההתקנה - לא עבד... כנראה המחשב ישן מדי בשביל לתמוך בbootable DOKs, אז פניתי לאפשרות הבאה - חיבור כונן DVD עם מתאם IDE TO USB שיש לי - הכונן נקרא כמו שצריך בזמן שהXP עולה, אבל לא נותן לי שום הזדמנות לעשות ממנו BOOT (הכל ב- מוגדר נכון ב boot sequence)...

עם איזו אפשרות נשארתי?

אין לי כרגע שום כונן חיצוני יעודי, כמו המקורי שצורף איתו - אני יודע בוודאות שממנו הוא יעשה BOOT, כי ככה התקנתי עליו מערכות הפעלה בעבר.

אני יכול להפעיל את ההתקנה דרך הXP, אבל לא ניתנת לי שם שום הזדמנות לפרמט את הכונן, ולהשמיד כל זכר לצרות שהצטברו בו במהלך השנים - אפשרות גרועה בעיניי...

יש איזו דרך להעלות את ההתקנה של Win7 מתוך הXP ולהכריח אותו לפרמט את הכונן? זו תהיה האפשרות הכי טובה בעיניי כרגע, אבל היא קיימת?

ואם לא - מה אני אוכל לעשות? :/

המון תודה מראש,

דודי[br]פורסם בתאריך: 22.01.2010 בשעה 17:08:36

תוספת קטנה:

חיפשתי קצת בגוגל על הנושא, והבנתי שאם מתקינים 7 על גבי XP - כל התוכן של התיקיות Program Files/Windows/Documents and settings פשוט ישמר תחת .old -

אז מה בעצם נשאר מהמערכת הפעלה הקודמת שלא תחת .old (שממנה אני אפטר אחרי ההתקנה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתחפש עידכון ביוס למחשב, לא סביר שהמחשב לא מסוגל לבצע BOOT מ CD שמחובר ב .(המחשב שלך לא כזה ישן)

אפשרות נוספת היא לבצע את השלבים הראשונים שדורשים סידירום על גבי מחשב שולחני רגיל כאשר רק הקשיח של

הנייד מחובר אליו ולאחר מכן להמשיך את ההתקנה על גבי הנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המהירה!

על האפשרות של לעדכן את הביוס לא חשבתי, סתום שכמותי :) אני אנסה...

האפשרות של לפרק את ההארד דיסק מהנייד בעייתית... כי אין לי מתאם לחבר אותו למחשב שולחני...

מה לגבי האפשרות של להתקין על גבי ה-, בלי לפרמט - האם העובדה שהכל יועבר לwindows.old - אומרת שהמערכת הפעלה תהיה "נקיה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...