מערכת קולנוע ביתית - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קולנוע ביתית

n_aviv1

Recommended Posts

בוא נצא מנוקדת הנחה שהמערכת שאנחנו מדברים עלייה נקנתה באחת הרשתות החשמל אז המערכת הזו תכלול או 5 רמקולים גדולים (סנטר, 2 קדמי 2 אחורי) או 5 רמקולים סטליטים אם סאב, רסיבר וDVD. עלות של כל החבילה הזו נא בין חמש לשבע וחצי אלף שקל. זה מה שהישראלי הממוצע יסכים לשלם. יש לציין שלרוב הקונים טלויזה לא נכנסת לתוך הגדרה ביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אם נגיד אני מדבר על מגבר, סנטר, 2 קדמיים רצפתיים/מדפיים, זוג סאטיליטים אחורי (כי יש קיר מאחורה אז אין עוד אפשרות....) ואפשר גם סאב (גם ככה תמיכה ב7.1 לא ממש נפוצה היום... אז 5.1 נשמע לי יותר הגיוני...) לסלון שהמרחק מקיר לקיר הוא פחות או יותר 4 מטר (אולי קצת יותר) ויש טלוויזית LCD 42" FHD על הקיר הקדמי כך שנראה לי שאין כ"כ הרבה מקום לתליית ... כמה זה עולה אם אני קונה משהו טוב (בהנחה שאני לא אודיופיל, משהו של חברה טובה במחיר הגיוני...)

דרך אגב, אם אני מחבר ממיר YES HD (אם זה משנה MAX) למערכת סראונד ישמעו סטריאו או סראונד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם נגיד אני מדבר על מגבר, סנטר, 2 קדמיים רצפתיים/מדפיים, זוג סאטיליטים אחורי (כי יש קיר מאחורה אז אין עוד אפשרות....) ואפשר גם סאב (גם ככה תמיכה ב7.1 לא ממש נפוצה היום... אז 5.1 נשמע לי יותר הגיוני...) לסלון שהמרחק מקיר לקיר הוא פחות או יותר 4 מטר (אולי קצת יותר) ויש טלוויזית LCD 42" FHD על הקיר הקדמי כך שנראה לי שאין כ"כ הרבה מקום לתליית ... כמה זה עולה אם אני קונה משהו טוב (בהנחה שאני לא אודיופיל, משהו של חברה טובה במחיר הגיוני...)

דרך אגב, אם אני מחבר ממיר YES HD (אם זה משנה MAX) למערכת סראונד ישמעו סטריאו או סראונד?

אני מצטער מאוד, אם אתה לוקח את כל הממירים בארץ (כולל אלה שלא בשימוש) ומחלק בכמות האוכלוסיה הממוצעת מעלה בריבוע ומעביר לבסיס אוקטלי אז תבין שלאדם הישראלי הממוצע אין yes max HD.

זה פשוט שהאחרים לא הבינו את השאלה שלך, אז עניתי לך באותה השפה ששאלת.

BTW: למי שלא הבין, הייתי ציני. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו. הבנאדם שאל שאלה לא מאד מסובכת ובמקום לענות ישר מתחילים להתפלסף איתו.

אתה שואל על ישראלי ממוצע, אז אני מניח שישראלי ממוצע יקנה מערכת מלאה של חברה מוכרת (פיוניר, פיליפס, LG וכדו') שכוללת עם רסיבר/מגבר, חמישה וסאב. מערכת יחסית איכותית אבל לא מאד יקרה תעלה בסביבות 2200 שקל.

תוסיף לזה מסך LCD 37 בסביבות 4000 שקל.

אני מניח שזה כמו שניסחת יפה"המזדה 3" של מערכות הקולנוע הביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער מאוד, אם אתה לוקח את כל הממירים בארץ (כולל אלה שלא בשימוש) ומחלק בכמות האוכלוסיה הממוצעת מעלה בריבוע ומעביר לבסיס אוקטלי אז תבין שלאדם הישראלי הממוצע אין yes max HD.

זה פשוט שהאחרים לא הבינו את השאלה שלך, אז עניתי לך באותה השפה ששאלת.

BTW: למי שלא הבין, הייתי ציני. ;)

xD היה של תקופת ניסיון חינם, לא צריך להיות יותר מדי מעל הממוצע כדי להסכים לחבילה כזו...

אבל ברצינות, אם אני מחבר את הממיר למערכת עם אופטי/קואקסיאלי אני אשמע שידורים רגילים/ HD ב5.1? או רק סרטים? איך זה עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת יחסית איכותית אבל לא מאד יקרה תעלה בסביבות 2200 שקל.

אתה מסרב להבין שבמשפט שכתבת יש כשל לוגי. התשובה ניתנה בעמוד הראשון, למקרה שלא שמת לב:

המילים "ממוצע" ו"סביר" רלוונטיות רק כשאנו נדרשים להערכה אמפירית (מדידה). במקרה של מערכות שמע, הפועלות על חוש השמיעה הסובייקטיבי, מאבדות המילים הללו את משקלן לחלוטין; לפיכך אין דבר כזה מערכת ביתית ממוצעת או סבירה.

אני גם לא מבין איך אנשים כאן יכולים בכלל להעריך נתון כזה. בניגוד למכוניות ומחשבים, שנמצאים בתפוצה רבה מאד מאד, מערכות ביתי הן לא כאלו. מצד אחד יש הרבה מערכות יקרות להחריד שמפצות על היעדר מערכת כלשהי בבתי אב ומצד שני אולי יש הרבה יותר בתי אב שאין בהם מערכת משיש מספיק מערכות יקרות לפצות על כך. זה יכול לגרום לנתון להשתנות דרסטית ובלי המידע הזה אנחנו לגמרי בערפל.

ועם כל הנאמר לעיל, הנתון הזה שפותח הת'ראד מדבר עליו פשוט לא רלוונטי לשום דבר מלבד הנסיון להסביר באמצעותו בעיה מתחום הפסיכולוגיה הצרכנית. מדובר בשילוב בין שני תסביכים: האחד הוא של "אני לא רוצה להיות מישהו שמשלם יותר מידי ביחס לכלל" (כאן נכנס החשש מתחושת ה ה"יצאתי פראייר" הידועה לשמצה במחוזותינו) והשני הוא "אני לא רוצה להיות מישהו שיש לו משהו נחות מידי ביחס לכלל" (כאן נכנס החשש מתחושת ה"מכרו לי חתול בשק" הידועה לשמצה לא פחות, באותם המחוזות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסרב להבין שבמשפט שכתבת יש כשל לוגי. התשובה ניתנה בעמוד הראשון

אתה סתם מתחכם, אם התשובה שלך הייתה מספקת אותי הייתי אומר תודה וסוגר עיניין. כואב לי לומר לך אבל כולם טועים לפעמים, זה בסדר, גם אתה לא מושלם וגם אתה לא יודע הכל! אם אתה לא יודע לענות אל תענה! ואם כבר ניסית לעזור, כל הכבוד, תודה רבה שניסית לעזור אבל אל תפסול תשובות של אחרים! אם הוא היה מספק תשובה שגויה והיית מתקן אותו אז מילא...

אני גם לא מבין איך אנשים כאן יכולים בכלל להעריך נתון כזה. בניגוד למכוניות ומחשבים, שנמצאים בתפוצה רבה מאד מאד, מערכות קולנוע ביתי הן לא כאלו. מצד אחד יש הרבה מערכות יקרות להחריד שמפצות על היעדר מערכת כלשהי בבתי אב ומצד שני אולי יש הרבה יותר בתי אב שאין בהם מערכת משיש מספיק מערכות יקרות לפצות על כך. זה יכול לגרום לנתון להשתנות דרסטית ובלי המידע הזה אנחנו לגמרי בערפל.

דיברתי על בתים שיש בהם לא על בתים שאין בהם... וזה כן נתון שאפשר להעריך. בוא נאמר לא מערכת טובה כי זה סובייקטיבי מדי בשבילך, מה הממוצע של כל מי שרכש מערכת קולנוע ביתית בישראל, גם אם היא מעולה וגם אם היא זבל, זה לא משנה... והסיבה שאני שואל את זה כאן זה דווקא כי זה לא נפוץ כמו מכוניות ומחשבים וזה המקום שנראה לי הכי מתאים

ועם כל הנאמר לעיל, הנתון הזה שפותח הת'ראד מדבר עליו פשוט לא רלוונטי לשום דבר מלבד הנסיון להסביר באמצעותו בעיה מתחום הפסיכולוגיה הצרכנית. מדובר בשילוב בין שני תסביכים: האחד הוא של "אני לא רוצה להיות מישהו שמשלם יותר מידי ביחס לכלל" (כאן נכנס החשש מתחושת ה ה"יצאתי פראייר" הידועה לשמצה במחוזותינו) והשני הוא "אני לא רוצה להיות מישהו שיש לו משהו נחות מידי ביחס לכלל" (כאן נכנס החשש מתחושת ה"מכרו לי חתול בשק" הידועה לשמצה לא פחות, באותם המחוזות).

תן לי להחליט מה רלוונטי לי ומה לא, אני לא אמרתי שאני מתכנן לקנות ואני לא רוצה לצאת פראייר, שאלתי שאלה כללית... בוא נעשה את זה ספציפי כדי שזה לא יהיה באוויר מדי, רמקולים 5.1+מגבר עזוב רצפתי לא רצפתי כי פה כבר נכנסתי למקרה ספציפי זה לא כ"כ כללי, טעות שלי.

כשאני משווה את זה למחשבים ומכוניות אפשר לומר שזה גם סובייקטיבי כי אחד לא ייסתפק בפחות מלמבורגיני ואחד ייקח פיאט אונו ויתלהב מהמציאה. מה המחיר הממוצע, סטטיסטי זה לא משהו סובייקטיבי, חישוב ממוצע נניח אחד קנה ב 600000 אחד ב30000 ואחד ב1200, מחברים את הכל וזה יוצא 631200 ואז מחלקים ל3 ואז הממוצע הוא 210400. ברור לי שאף אחד לא יודע את הנתונים המדוייקים והוא לא שאל כל אחד במדינת וחישב כמה יצא, פחות או יותר אם הממוצא הוא 210400 אז נגיד בין 200000 ל250000. זה לא קריטי מאוד הדיוק וגם אם אחד אמר ככה ואחד אמר ככה אז זה בטח במקום כלשהו באמצע... אל תצמדו לקטנות...

ועוד שאלה, איזה חברות נחשבות בתחום? שוב לא להצמד לקטנות, בטוח יש חברה עם שם טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם מתחכם, אם התשובה שלך הייתה מספקת אותי הייתי אומר תודה וסוגר עיניין.

אהה, אז תגיד שאתה בסה"כ רוצה תשובה שתספק אותך במקום להתמודד עם האמת. אני מתנצל שחשבתי שיש בכלל טעם לנסות ולבלבל אותך עם עובדות. אוקי, אז התשובה היא 42 ש"ח. עכשיו לך לאייס קנה ובנה ותבקש מהמוכר קופסאות קרטון של מערכת ביתי מבית מותג האיכות ITT. זה הכי טוב שתוכל להשיג בסכום הזה.

ולמקרה שגם אני טועה, אני אשמח להכתיר את חבר הפורום שייתן לך את התשובה המספקת בתור האיש החכם ביותר בשרשור הזה. כי הוא, בניגוד אלי, כנראה הבין שאין טעם להתאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה, אז תגיד שאתה בסה"כ רוצה תשובה שתספק אותך במקום להתמודד עם האמת. אני מתנצל שחשבתי שיש בכלל טעם לנסות ולבלבל אותך עם עובדות. אוקי, אז התשובה היא 42 ש"ח. עכשיו לך לאייס קנה ובנה ותבקש מהמוכר קופסאות קרטון של מערכת ביתי מבית מותג האיכות ITT. זה הכי טוב שתוכל להשיג בסכום הזה.

ולמקרה שגם אני טועה, אני אשמח להכתיר את חבר הפורום שייתן לך את התשובה המספקת בתור האיש החכם ביותר בשרשור הזה. כי הוא, בניגוד אלי, כנראה הבין שאין טעם להתאמץ.

בוא אני אלמד אותך לקרוא

אני לא אמרתי שאני מתכנן לקנות ואני לא רוצה לצאת פראייר, שאלתי שאלה כללית...

תקרא את האותיות המודגשות ותחבר מזה משפט

מתוך זאפ, אם זה עונה לך על השאלה.

לא ראיתי את הנתון הזה בזאפ... תודה בכל מקרה! זה נראה לי מספיק עובדתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתעקש להביך את עצמך. השאלה ששאלת ולדעתך לא נענת עליה היא, להזכירך:

כמה עולה מערכת ביתית ממוצעת ואיכותית
?

התשובה לשאלה הזו ניתנה לך במלואה על-ידי. לאחר מיכן התחלת "להתפתל" וביקשת במקום את הממוצע - כלומר סך כל המכירות חלקי מספר הקונים. התחלת "להתפתל" כי התשובה שסיפקתי לך, שהיא האמת, לא השביעה את רצונך. במקום זאת, אתה רוצה את הנתון היבש הזה שאף אחד כאן לא יכול לספק לך, אפילו לא זאפ!

שאלת את עצמך על בסיס מה בדיוק זאפ מגיעים לנתון הזה? קודם כל, הם רק סיכמו את העלות של כל אחת מהמערכות שנמצאות אצליהן במאגר וחילקו במספר המערכות ולא במספר הקונים הכלל-ארצי, שהרי על אלה אין להם נתונים בכלל. חוץ מזה, מי אמר שכל המערכות נמצאות בזאפ? אולי יש בעלי עסקים שלא רשומים שם? בוא נסתכל מה רשימת המערכות היקרות ביותר המופיעות בזאפ:

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-hometheater&db2422=129533&db68300=129508

אין ספק, בזאפ תמצא הכל, כמו שיגיד לך הישראלי הממוצע. ::)

אז לא זו בלבד שנתון הקונים לא משחק תפקיד בחישוב של זאפ, אלא שגם חלק נכבד מהמערכות אינו נכלל בחישוב - ליתר דיוק, כל מה שעלה מעל 17,000 ש"ח לא נכלל בחישוב. אני מניח שאתה מסוגל להבין שגם אם נמכרת מערכת אחת ב-100,000 ש"ח בישראל, היא משנה את הנתון של זאפ באופן דרמטי - מ-1200~ ל-1700~, כי המאגר הדל שלו מסתמך על 200 מערכות ביתי בלבד. ויש יותר ממערכת אחת שנמכרה בסכום הזה בישראל. אפילו הרבה.

אז, לסיכום, קיבלת את התשובה שרצית לשמוע. אל תיתן לכתוב לעיל להפריע לך לפקפק בקביעה שלך ש

זה נראה לי מספיק עובדתי!
.

יום טוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר הוא נכון, אבל יש מקום אחד בו אני לא מסכים איתך - הוא מבק שנתון "יבש" על הישראלי הממוצע ("אופייני", "מצוי") או שאיך שלא תקרא לזה. הוא מדבר על בנאדם שהוא לא אודיופיל והידע שלו באודיו שואף ל- 0. במקרה כזה הממוצע באמת נע בין 1200 ל 2000, שאין לי בכלל מילים לתאר עד כמה זה עלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...