מערכת קולנוע ביתית - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קולנוע ביתית

n_aviv1

Recommended Posts

יש לי ויכוח קטן עם אבא שלי אז אני איעזר בכם.

1. מה ההגדרה של מערכת קולנוע ביתית (מה זה חייב לכלול)

2. כמה עולה מערכת קולנוע ביתית ממוצעת ואיכותית (לא כזו של 100 שקל עם עוצמה של ולא כזו שעולה מאות אלפי שקלים, משהו שסביר למצוא בסלון ממוצע/ממוצע+ שיש בו ביתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מערכת ביתית, להגדרתי, מורכבת מלפחות 4 רמקולים: שניים קדמיים ושניים אחוריים. זה המינימום הנדרש כדי לקבל את התחושה של צליל היקפי. כל תוספת ערוץ מכאן ואילך רק נועדה להעצים את התחושה זו: ערוץ מרכזי (סנטר), ערוץ LFE (סאבוופר), שני ערוצים צדדיים וכו'.

המילים "ממוצע" ו"סביר" רלוונטיות רק כשאנו נדרשים להערכה אמפירית (מדידה). במקרה של מערכות שמע, הפועלות על חוש השמיעה הסובייקטיבי, מאבדות המילים הללו את משקלן לחלוטין; לפיכך אין דבר כזה מערכת ביתית ממוצעת או סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לך לפתור את המחלוקת עם אבא שלך בעזרת פסיכולוג.

לעניין,

1. אין הגדרה כזאת במילון

2. ענית לעצמך. מ-100 שקל ועד מאות אלפי שקלים

בדיחה לא מוצלחת

ומ100 שקל עד מאות אלפי שקלים זה לא ממוצע זה טווח. אני אסביר את עצמי, אם אני נכנס לבית שיש בו מערכת ביתית, בית של אנשים נורמליים עם הכנסה ממוצעת והם לא אודיופילים או משהו כזה, כמה עולה מערכת כזו? גם במכוניות יש אוטו יד 47 שעולה 102 שקל כי אפילו את המתכת שלו אי אפשר למכור והוא מאוד נחמד בתור פסל של זבל ויש אוטו שעולה מיליון וחצי דולר. אוטו ממוצע זה אוטו שעולה בסביבות המאה אלף שקל עם חריגה של 50000 אלף לכל כיוון כשהוא נקנה מהיצרן. (זה לא משנה אם המחירים הם כאלה או אחרים זו סתם דוגמה...)

מערכת ביתית, להגדרתי, מורכבת מלפחות 4 רמקולים: שניים קדמיים ושניים אחוריים. זה המינימום הנדרש כדי לקבל את התחושה של צליל היקפי. כל תוספת ערוץ מכאן ואילך רק נועדה להעצים את התחושה זו: ערוץ מרכזי (סנטר), ערוץ LFE (סאבוופר), שני ערוצים צדדיים וכו'.

המילים "ממוצע" ו"סביר" רלוונטיות רק כשאנו נדרשים להערכה אמפירית (מדידה). במקרה של מערכות שמע, הפועלות על חוש השמיעה הסובייקטיבי, מאבדות המילים הללו את משקלן לחלוטין; לפיכך אין דבר כזה מערכת ביתית ממוצעת או סבירה.

רסיבר/מגבר וDVD זה חלק שחייב להיכלל במערכת ביתית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לממוצעת מבחינת סכום הכסף שהישראלי הממוצע מוציא על חווית הצליל ההיקפי שלו? ובכן, אני מתאר לעצמי שאם תעשה ממוצע מתמטי, כלומר תיקח את השווי הכולל בעת קניה של כל מערכות הקולנוע הביתי בישראל ותחלק במספר בתי האב בישראל, תקבל כנראה מספר דו-ספרתי כלשהו, שלא מספיק לרכישת מערכת קולנוע ביתי כלשהי. מה עוזר לך הנתון הזה?

מערכת שיש לה ארבעה ערוצים לפחות, צריכה מקור שיטעין לתוכה את המידע שהוקלט בארבעת הערוצים הללו וצריכה מגבר, שיגביר את המידע לפני שהוא מועבר לרמקולים. הוא רכיב נפוץ לביצוע המשימה הראשונה ורסיבר הוא רכיב נפוץ לביצוע המשימה השניה.

עריכה: בעצם, אם לוקחים את בחשבון את כל שוק הקצה העליון שכל מערכת שם מחפה על חסרונן של הרבה מערכות בבתי אב אחרים.. יכול להיות שיתקבל מספר תלת-ספרתי או אפילו יותר.. אין לי מושג. בכל מקרה, הנתון הזה חסר כל ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לכמה הישראלי הממוצע מוציא על חווית הצליל ההיקפי לסלון -הישראלים שמוכנים להשקיע 20 שקל או אלה שלא מוכנים להשקיע בכלל... רק אלה שיש להם...

לא אני רציני... ישראלי ממוצע לא קונה יגואר אלא מאזדה... מה המחיר של "מאזדה 3" במערכת ביתית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנאדם שואל על איכות,פה האיכות של המוצר נמדדת בכסף.

אני מאמין שברכישת מערכת ביתי לוקחים גם בחשבון את גודל החדר,מיקום הרמקולים ועוד כמה

אלמנטים, אז לומר "מערכת טובה" שעולה מX עדY זה לא כולכך מדויק.

(כמובן שלוקחים בחשבון עלות של מוצר חדש ולא של יד2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור תן תקציב? הוא בכלל לא מחפש לקנות שום דבר.. הוא בסך הכל שאל שאלה..

:xyxthumbs: מישהו סוף סוף הבין אותי... אני לא מתכנן לקנות מערכת קולנוע ביתית בזמן הקרוב... אני בסך הכל שואל שאלה! זה לא משהו שצריך לכלול דעה אישית כמו נגיד "אני חושב שמתחת ל50,000 ש"ח עדיף להישאר עם הרמקולים שבטלוויזיה" או "כל מה שמעבר ל5,000 ש"ח זה מוגזם ופלצני" אני שואל שאלה פשוטה ביותר: כמה עולה מערכת קולנוע ביתית סבירה, ממוצעת, חדשה (לא יד שניה...) מה שרוב האנשים החיים במדינת משקיעים במערכת שלהם...

אם אני הולך לחנות מחשבים ושאול את המוכר כמה עולה מחשב ממוצע היום, מה שהוא מוכר הכי הרבה הוא יגיד לי שזה בין 1500 ל2100 כולל מסך. אני קניתי מחשב שהוא מעל לממוצע, בערך ב4000 שקלים ללא מסך. קניתי מחשב שהוא יקר יותר מחשב שהוא מעל המחיר הממוצע. יש יותר יקרים ויש יותר זולים אבל עדיין זה מעל הממוצע.

עכשיו תעשו הקבלה של 2 השורות האלה לעולם הקולנוע הביתי. במקום מוכר בחנות מחשבים, מוכר בחנות למערכות ביתי..... יש מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול לענות לך על זה, כי לאף אחד כאן אין את הנתונים האלו. זה מצריך קודם כל הגדרה של מערכת ביתי מהי (ההגדרה שלי היא שלי בלבד. אין כאן הגדרה חד-משמעית) ולאחר מיכן יש לבצע איסוף נתונים מכל העוסקים המורשים ברחבי הארץ.

אבל אני חייב לשאול.. מה לעזאזל זה ייתן לך?! על פי הנתון הזה אתה תחליט כמה נוח לך להוציא על מערכת בהשוואה אליו? אם כן, זה :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכל פונקציה של כמה כסף יש לך.

אם תכנס לבית ישראלי ממוצע אז בטח יש להם LCD שהם רואים בו ערוץ 2 ומערכת קולנוע ביתית שהם קנו בסאקל, והשיקולים שלהם היו כמה הרמקולים מתאימים לשטיח ואיזה מבצע היה.

אז אם אתה רוצה מערכת קולנוע ביתית "ממוצעת" לסלון הישראלי פשוט תכנס לאחת החנויות חשמל המוכרות ותסתכל על מחירים.

אם אתה רוצה כבר מערכת מודולרית אז זה תלוי כמה כסף אתה רוצה להשקיע, אתה יכול לקנות כל רמקול ב500 ואתה יכול גם ב1500, אתה יכול לקנות ואתה יכול לקנות blueray/מחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...