מחירי תחבורה ציבורית. - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי תחבורה ציבורית.

pain_killer12

Recommended Posts

אני מסתדר על קטנוע 125 לניוד אישי בתוך העיר :xyxthumbs:

20 שקל בשבועיים על דלק. (35-30 ק"מ לליטר)

עדיף עח תח"צ.

:xyxthumbs:

יש לי 250... ;)

רק חבל שתעריפי הביטוח כל כך ייקרים, לחשוב שזו הבעייה היחידה שיש לנו בכל מה שקשור לעלויות תחזוקה. ::)

ו-TheReaper, אתה אומר ש-44 ש"ח זה כסף קטן? דבר בשם עצמך, מי שנוסע באוטובוס ביום יום אז כנראה אין לו כסף להחזיק או קטנוע.

אז קח בחשבון שזה פוגע בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הגיון כלכלי פשוט - ברגע שעסק רואה עלייה ברווחים הוא מעלה את מחירי הסחורה שלו כדי להגדיל את הרווחים הללו עד לפיק...

כן רק פה זה לא בידיוק עסק לכול דבר ונכון האינטרס המוביל הוא למחירים יקרים ככל הניתן אינטרס הממשלה פה הוא למחירים נמוכים (לפחות אמור להיות) כאשר צריך להכיר ולהתחשב בשכבות החלשות של האוכלסיה שהן סופגות את עיקר הפגיעה פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שקובע את המחירים, אגב, הוא משרד התחבורה (או יותר נכון, משרד האוצר שלוחץ על משרד התחבורה). לחברות עצמן אסור לקבוע/לשנות את המחירים.

אז תגידו תודה לממשלה היקרה שלנו שדואגת שניסע בלי פקקים, במהירות, ביעילות ובזול. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה, בדרך כלל אני לא נותן לתגובות פה להטריד אותי יותר מדי, לא משנה כמה טיפשיות, שטותיות, או מזלזלות הן.

אבל התגובה שלך באמת העלתה לי את הפיוז.

אולי כשתנגב את החלב מהשפתיים שלך ותתחיל לעבוד בשביל הלחם שאתה אוכל, וכשתהיה חייל ותחסוך כל שקל בשביל לבלות בסופשבוע, או לדבר עם חברה שלך בשעת ט"ש, או כשתהיה סטודנט שאין לו הכנסה - אז תתחיל להבין כמה 80 אגורות ביום כפול 2 כפול 20 כפול 12 זה משמעותי.

במיוחד כשאתה מרוויח את הכסף הזה, ולא ההורים שלך.

אני לא יודע בן כמה אתה, ויכול להיות שאתה בן 30, אבל אם אתה מעל גיל 17 ועדיין מתבטא בכזה זלזול למשהו שכל כך קשה להשיג - כנראה שעוד לא התבגרת.

אני מאמין שמדובר באדם שלא מתמודד עם הרבה קשיים כספיים, וכנובע מכך גם לא נזקק יותר מדי לתחבורה הציבורית - אפשר להבין מהיכן הזלזול מגיע. ;D

באמת אחת היציאות המעצבנות. זה כמו הבחורות אצלנו בלימודים שמגיעות על גולף חדשה מתנה מאבא ואמא ולא מבינות איך מישהו יכול לנהוג עם הילוכים. (ידני)

יש להרבה אנשים פה מנהג מעצבן להסיק על חיים של בנאדם ממשפט אחד שהם חושבים שהם מבינים את החלב ניגבתי מזמן ויצאתי לעבוד

שלא תעז להשוות אותי לנקניקים עם הכפית מכסף שתקועה כירוגית בתחת מלידה. אני מרשה לעצמי תגובות כאלה כי לבכות כמוכם על 80 אגורות לנסיעה זה פשוט פתטי. אם אתם לא מצליחים לעמוד בהוצאה הזאת כנראה שאתם פרזיטים שלא הולכים לעבוד כל יום 12 שעות כמוני

אם אתם נוסעים כל כך הרבה בתחבורה ציבורית כבר מזמן הייתם צריכים לקנות כרטיסיה חופשית חודשית ואז בכלל אין את הבעיה שמעלים כל פעם את המחיר.

אבל לא אתם מתלוננים על העלאות מינוריות במחיר ובוכים על השכבות החלשות (לא בוכים לעצמכם כמובן, אתם מהמעמד הבינוני) כאילו אף אחד לא יודע שהם סובלים.

מפרנס יחיד למשפחה עם 5 נפשות זו לא דוגמא למשפחה שסובלת זו דוגמא למשפחה שלא קולטת שאי אפשר להביא ילד לעולם (ובמיוחד לא 3/2) בלי יכולת כלכלית מסויימת.

וכן, אני יודע שזה לא ממש קשור לנושא אבל אם כבר אז כבר נוציא את כל מה שמעצבן אותי ב"שכבות החלשות"

מעצבן אותי שיש אנשים שבוכים שאין עבודה אין פרנסה קשה קשה ואפילו לא מנסים לחסוך את הכסף

במקום לחסוך אתה מקבל עשרות דיונים על כמה הקטנוע שלי עולה לי בשנה עכשיו לבטח ו*בכי* *בכי* *בכי* וכמה הדירות במרכז תל אביב יקרות וכמה זה וכמה זה וכמה זה

וכן °FullGaz°

44 שקל זה כסף קטן... ממש קטן.

זה בערך הטיפ שאתה מקבל על אירוע אחד במלצרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TheReaper - אם רק התחבורה הציבורית הייתה מתייקרת, בשיעור בו היא התייקרה, אני באמת לא חושב שהיו מתלוננים. הבעיה היא שבנוסף למחירי התחבורה מעלים את מחירי המים, הדלק וכו'. זאת כמובן בנוסף למיסים הגבוהים שכולנו משלמים (או אלה שעובדים ליתר דיוק), שהתמורה תמורתם הולכת ופוחתת בזמן שהממשלה מבזבזת את כספי הציבור.

למרות שת'ראד זה עוסק במחירי התחבורה הציבורית, אך לדעתי מדובר בסימפטום אחד מיני רבים לדרך המטומטמת בה המדינה שלנו הולכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אנשים שיוצאים לעבוד זה עושה להם הבדל

ידידה שלי עכשיו שנוסעת ללימודים בתחבורה ציבורית מרגישה את זה מאוד חזק למרות שהיא עובדת כל יום עם טיפים יפים והכל היא עדיין צריכה לחשוב 8 פעמים לפני שהיא יוצאת עם חברים פעם בשבוע אם יהיה לה כסף אח"כ לסוע ללימודים

או ידידה אחרת שלי שעברה לצפון ועובדת משרה ניהולית דווקא די רווחית שם עדיין אומרת לי שהיא חושבת פעמיים אם לאכול משהו יותר מפיתה עם חומוס או לבקר את ההורים שלה יותר מפעם בחודש

תגיד לי למה אנחנו עובדים? זה מגיע למצב שאנשים עובדים כדי לממן את המדינה וברגע שלאנשים אין חיים מחוץ לעבודה לדעתי פה זה כבר בעיה, אתה עובד כדי לאפשר לעצמך רמת חיים מסויימת וברגע שאתה הופך להיות "משועבד" למדינה אז בשביל מה אתה עובד? לוותר על ה2 כוסות בירה האלה בחודש כדי לאפשר זה מאוד קל אבל איזה מן חיים אלה כשכל מה שאתה עושה זה לעבוד ולא יכול לנהות אפילו טיפה מהכסף שאתה עובד כ"כ קשה בשבילו!?

איך אמור להרגיש מישהו שכל אגורה שהוא מרוויח בשיטתיות מדהימה המדינה גוזלת באותו הזמן הממשלה קונה לה A8 חדשות כדי שלשרים יהיה קצת יותר נוח לסוע?

אתה רוצה להסתכל על המשפחות המרובות ילדים? הוא תיראה את זה ככה - אנשים מהאוכלוסיות האלה לא ממש אכפת להם אם הם יכולים לחיות כמו בני אדם כי איך שהוא יהיה איזה דוס מסריח שידאג למשפחות מרובות ילדים על חשבון האנשים העובדים. לאן נגיע ככה? זה פשוט - נגיע למצב שכל האנשים הנורמטיביים לא מביאים ילדים (או יותר מילד אחד) כי הם לא יכולים לכלכל אותו ואילו הדוסים והערבים שלא ממש זורקים זין יביאו 5 ילדים למשפחה - לאן המדינה תגיע ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להרבה אנשים פה מנהג מעצבן להסיק על חיים של בנאדם ממשפט אחד שהם חושבים שהם מבינים את החלב ניגבתי מזמן ויצאתי לעבוד

שלא תעז להשוות אותי לנקניקים עם הכפית מכסף שתקועה כירוגית בתחת מלידה. אני מרשה לעצמי תגובות כאלה כי לבכות כמוכם על 80 אגורות לנסיעה זה פשוט פתטי. אם אתם לא מצליחים לעמוד בהוצאה הזאת כנראה שאתם פרזיטים שלא הולכים לעבוד כל יום 12 שעות כמוני

..........

וכן °FullGaz°

44 שקל זה כסף קטן... ממש קטן.

זה בערך הטיפ שאתה מקבל על אירוע אחד במלצרות

לא אתעמק בכל ההודעה או בכל הדיון אבל אגע בכמה דברים:

א. אפשר לעבוד 12 שעות ביום, אפשר גם להיות בקבע ברמת פעילות א+, לצאת חצאים ולהרוויח יפה מאוד, אבל בשלב מסויים בן אדם רוצה להרוויח בצורה מכובדת וגם לשמור על חיים מסביב - חברים, אישה, תחביבים, לימודים, משפחה וכו'. רוב הפתרונות של השתעבדות לעבודה אולי נוחים למי שהרגע השתחרר ורוצה לדפוק קופה בשביל טיול או התחלה חדשה או אנשים צעירים אחרים אבל די (מאוד) קשה להמשיך כך הרבה. (ואני לא מתייחס כאן בכלל לאנשים ענייים ו\או חסרי השכלה, אלא רק ל"רגילים")

ב. בכל הנוגע לכספים הגישה שלי היא כזו: מוצר שהוא על-זמני שאתה צריך שווה כמעט את כל הכסף שהוא יעלה. לדוגמא: תיק טוב (טיולים\סטודנט וכו') ישמש אותך לכל מטרה, אף פעם לא יהיה קטן עליך, לא נהרס כל כך בקלות, לא יוצא מאופנה, לא הופך לדור ישן (ע"ע אלקטרוניקה) וזהו. האם לשלם על לוח אם ש"יתמוך בסטנדרטים של הדור הבא" ? לא. כי עד שתרצה להוסיף או מעבד הם כבר לא יהיו רלוונטים או שהפרשי המחירים יהיו נגדך.

על רעיונות דומים אפשר לדבר על תחבורה ציבורית, מצרכי , חשבון מים. כשאתה משלם עליהם יותר זה לא בשביל איכות ולא כהשקעה, אתה סתם שורף את הכסף שלך על מוצר שעולה ביוקר ונותן לך את אותו ערך. העליה במחירי תחב"צ לא תעשה את האוטובוס מהיר יותר וגם לא תלך איתך לכל החיים. שמור את כל הכסף שמתבזבז "על הדרך" לדברים שבאמת שווים את זה. שקל ועוד שקל יהיו ה200 שקל הפרש שיעמדו בדילמה הכבדה שלך על או דבר דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיק טוב יחזיק הרבה יותר מ3 שנים, הוא מדבר על דברים שהם יחסית קניה אחת להרבה זמן

טלביזיה טובה תחזיק שניה, רולרבליידס (פשוט עלה לי כי אני עם שלי כבר שנים והם במצב מצויין), תיקים וכ'ו

האמת שגם מחשב יכול להחשב כזה אם אתה מתכוון להחזיק אותו לצורך העיניין +-5 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שאומר ש 44 שקל זה כלום כסף צודק.

מכוון שהוא אומר את זה בגלל ש:

1) הוא חיי על חשבון ההורים.

2) הוא מסודר כלכלית

ולכן נקודת המבט שלו עקומה ולא צודקת.

מי שחושב שזה הרבה כסף צודק גם הוא.

מכוון שאחוז נכבד במדינה משתכרים בשכר נמוך (3800-5000)

ותוספת של 44 שקל להוצאה חודשית קבועה, זה בערך 1% מהשכר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שאומר ש 44 שקל זה כלום כסף צודק.

מכוון שהוא אומר את זה בגלל ש:

1) הוא חיי על חשבון ההורים.

2) הוא מסודר כלכלית

ולכן נקודת המבט שלו עקומה ולא צודקת.

מי שחושב שזה הרבה כסף צודק גם הוא.

מכוון שאחוז נכבד במדינה משתכרים בשכר נמוך (3800-5000)

ותוספת של 44 שקל להוצאה חודשית קבועה, זה בערך 1% מהשכר שלו.

העיקר שאתה לא מכליל :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתם מדברים ? אצלנו באוטובוסים שידרגו את המדפסת כרטיסים לאחת עם מסך מגע. בהחלט ניצול נכון של הכסף שלי.

תכלס כן, הם באמת מכניסים עכשיו את ה"רב-קו" שזה נראה נחמד אבל הבנתי שיש עם זה מלא בעיות תאימות בין החברות השונות. נקווה שעד שאני יהיה אזרח זה יסתדר (וווואה יש עוד זמן =/)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...