תקלטו את זה - " רבנים צבאיים במיל': לסרב פקודה נגד ההלכה " - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלטו את זה - " רבנים צבאיים במיל': לסרב פקודה נגד ההלכה "

almonime

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מבין מה הפליאה, קראתי בספר שו"ת רשמי שהודפס ע"י הרבנות הראשית ונמצא בבית הכנסת של היחידה שלי תשובה של הרב גורן ובה כתב שאסור לחייל למלא פקודות שסותרות את עיקרי התורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפחיד.

אין מילה אחרת שיכולה לתאר את המצב.

אהבתי אגב את השורה "במיוחד בזמנים אלו שהקב"ה חוזר" או מה שלא היה כתוב שם. חוזר? הוא יצא לרגע לשתות קפה? ומה זה בזמננו? עוד 8,000 שנה? או ממש עכשיו עכשיו? יעני להתחיל לארוז? לא ברור כל העסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לדמיין את שדה הקרב העתידי בין מפקד "רגיל" לבין חייל דתי:

מפקד - חייל, תשתלט על הבית הקרוב אלינו על מנת לאבטח את הציר כדי שכוחות נוספים ייכנסו אל השטח.

חייל - בלתי אפשרי אדוני המפקד, מדובר בבית של פלשתינאים והם עירבבו בשר וחלב בכיור שלהם, אני נאלץ לסרב פקודה.

מפקד - טוב, אז תחפה עלינו מבחוץ.

חייל - לצערי אין לי אפשרות לעשות זאת עקב הפוסטר החושפני שנמצא מול הבית (דוגמנית שלובשת מכנסיים). אני שוב נאלץ לסרב פקודה.

מפקד - אוקיי, תחזור תכף ומיד לבסיס ותתכונן לעלות למשפט.

חייל - שוב אני נאלץ לסרב פקודה וזאת מכיוון שאחד החיילים בבסיס מחזיק מחשב נייד ונכנס לאינטרנט. וכידוע לך, זה תועבה אצלנו.

ההמשך כנראה ידוע לכם והוא מתחיל ב"מדינת" ומסתיים ב"הלכה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

כל עוד זה בקשר דמיון -זה עוד טוב .

כל אדם עם "ראש" ישר קולט שהכל נכתב אצלך לשם --> :lol:

בשר וחלב רק היהודים מצווים לשמור ,כמובן שגם אין לזה קשר ,שבגלל זה חייל לא יכנס לבית [ אפילו שלו ] .

גם לזה אין קשר , כי אין בעיה לראות אישה ,יש בעיה בלהסתכל באישה לצורך תועבה.

אין שום בעיה ב-מחשב וגם או כל דבר ,השאלה היא רק מה אתה עושה עם אותם דברים , אם זה לשימושים לא טובים אז זה אסור , לכן עם יש לך כשר [שכך לא מתגלה לפנייך רכילות ,פריצות וכדו' ] אין בעיה.

מה גם במחשב [הפרוץ ] נמצא בבית -משפט -וברור שאין לזה שום קשר.

אז האמת כל דבר שהוא בשעת מלחמה או יותר מדויק פיקוח-נפש -אז זה דוחה כל דבר - וחייב לעשותו .

כל עוד יש חילונים - המדינה לא תיהיה מדינת הלכה -מה גם לחילוני יש מעמד שונה שמקל מעליו הרבה דברים.

אז שלא יעבדו עליכם כל שטופי ynet .

כל מה שקשור בדת הליצנים מפרסמים ...

-מה עם קצת פירסום כללי?,בשביל לא לרדת לרמה לא אפרסם -ממלא הפורום יקרוס .

הרי כל דיון פה מתנהל על צחוקים -כי 95 אחוז מהנכתב פה אינו מדויק.. וכך יוצרת לה שנאה לשווא.

לכן זה הדבר הכי מטריף אצל בני-אדם.

הרי אדם הגון עושה כך -לומד את הדברים מהמקור רק אחר-כך מגיע למסקנות ונכתב דעה אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רוני, אף אחד לא ביקש ממך לפרשן כל דבר שכותבים פה, במיוחד כשברור שמדובר בדברים שנכתבו בצחוק. לא יזיק לך לגדל חוש הומור - וכן, גם על הציבור שלך מותר לצחוק בדיוק כמו על כל ציבור אחר.

2. היותה או אי היותה של המדינה "מדינת הלכה" (או "פונדמנטליסטית", אם מדובר במדינה באופן כללי) תלויה אך ורק בכמות היחסית של החוקים הקיימים במדינה והמחייבים את כלל הציבור שהצדקתם היא דתית בלבד. אף אחד לא דורש שכל החוקים במדינה פונדמנטליסתית יהיו דתיים: הרי יש תקנות תעבורה ותקנות מיסוי ותקנות שכר ותקנות תקשורת ועוד אלף ואחד דברים שלא בהכרח מכוסים ע"י הדת, ולפיכך מנוהלים ע"י חוקים "חילוניים" גם באיראן ובסעודיה.

כמובן, ניתן לטעון שיש מדד נוסף בדמות חוקים הסותרים את ציווי הדת - אלא שכאן תמיד יהיה מדובר על חוקים המאפשרים חופש פעולה של מי שאינו דתי ואינם כובלים את ידיו של מי שבוחר לקיים אורח חיים דתי דווקא. יותר מזה, "חוקים" כאלה הם לרוב פשוט העדר חוקים שקובעים את ההפך, שכן חוק (ובמיוחד חוק פלילי) נוטה לפרט מה אסור ולא מה מותר. היוצאים מהכלל הם "אבני היסוד" של המשטר הדמוקרטי, כגון חופש העיסוק - אלא שגם שם תראו הגבלות הנובעות מהדת, בכל הקשור לעבודה בשבת למשל.

אי לכך ובהתאם לזאת, כל מדינה שיש בה חוקים דתיים הנוגעים לכולם היא פונדמנטליסטית במידה זו או אחרת, ואין הגדרה ל"פונדמנטליזם מוחלט". באיזו מידה? כאשר יש לנו כאן אפלייה מעוגנת בחוק על בסיס דתי באלף ואחד תחומים (רווחה, שירות צבאי, שיכון, , חינוך...), להתחתן ולמות אפשר רק דרך ארגון דתי רשמי אחד, יש תקנות המונעות בשבתות מטעמי דת, יש מפלגות בממשלה(!) הקוראות לבטל את הדמוקרטיה, לכלל הציבור אסור למכור או לצרוך במקומות ציבוריים מאכלים מסויימים בזמנים מסויימים (פסח), מזונות אחרים אסור למכור בכלל ברשויות מסויימות (שאינן בהכרח דתיות ברובן - נתניה למשל), שר התקשורת מציע לצנזר את האינטרנט כברירת מחדל לכולם ולא רק למי שיבקש, שרים אחרים מציעים לצנזר שלטי חוצות... כנראה שישראל היא כבר "מדינת הלכה" במידה ראויה לציון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות כפולה לשניכם.

אבל אני לא אתקן אתכם. אני רק אבקש מכם לבדוק שוב את המקורות שלכם

ולא לזרוק מושגים שאינכם יודעים מה עומד מאחוריהם.

ומעבר לזה, להירגע. הרי אתם מקצינים בדיוק כמו הקיצונים בצד השני.

אם זו הרמה של הדיון, אינכם יותר טובים מהם. ושניכם ביחד

גם אתם וגם "הצד השני" שאתם כל הזמן מדברים עליו, תמוטטו את המדינה הזאת.

אם אתם רוצים דעות מתונות, תהיו אתם מתונים.

אם אתם רוצים אחווה בעם , אתם תהיו עסוקים בחיבוקים ולא בזלזול וקללות.

ככה לא נתקדם לשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

almonime עד לפני חמש דקות לא הבנתי איך אתה מגלה את כל הכתבות האלה של הרבנים אמרו את זה ורבנים אמרו את ההוא.

עכשיו הבנתי שלynet יש קורה אחד שונה חרדים שכל היום משוטט במדור שנקרא יהדות.

עכשיו אני מבין עד כמה גדולה השנאה שלך, אין לך משהו יותר טוב לעשות? אני גיליתי את המדור הזה לפני חמש דקות בדיוק ואני קורא כל יום ynet.

אתה יודע למה? כי זה עד כדי כך לא מעניין אותי מה אמר מי או איך רב כזה או אחר הפליץ, אבל מסתבר שאותך זה כל כך מעניין.

תענה לי בבקשה על עוד שאלה. למה ynet עיתון חילוני לכל דבר מחזיק מדור שלם שנקרא "יהדות" ולמי הוא פונה? לציבור החרדי שלא גולש באינטרנט הטמא של ynet כי אני מבטיח לך בוודאות ששם יש מלא שלא עוברות את הצנזורה. אז מה אתה אומר? למי הוא פונה?

הוא פונה לאנשים כמוך שאין להם משהו יותר טוב לעשות מאשר לקרוא טיפשות ובורות של אחרים ולצעוק מדינת הלכה כמו איזה מוטו מחורבן על כל דבר שהם קוראים.

למה אתה חייב להוציא הכל מפרופורציה? נמאס כבר פרסומים מחרחרי מלחמה ושנאת חינם.

תן לי ולהם לחיות בשקט, אף אחד לא רודף אחריך, האח הגדול לא מאזין או עוקב אחריך, והם לא רוצים את הבית שלך. אז תשכח מהם, תלמד ליהנות מהחיים שלך עצמך, עשה את מה שטוב לך ואל תסתכל על הדשא של השכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה לעזאזל אתה מדבר? נראה לך שלמישהו מהחילונים פה באמת אכפת אם החרדים באמת היו פשוט חיים את חייהם בשקט בלי להציק לנו? הרי חילוניות בנוייה, אם לא על קבלת האחר, אזי על חוסר אכפתיות ממעשיו של האחר כל עוד אינם פוגעים בי.

ברגע שהחרדים כציבור ומנהיגים, מציבים תנאים למדינה, חיים על חשבון העובד החילוני הממוצע וקובעים כי חוקיה הם "מתחת לחוק תורה" - הרי שהם ממש מתערבים לי בחיים. אין לי בעיה עם אנשים בעלי אמונה, אין לי בעיה עם אנשים חסרי אמונה - יש לי בעיה כאשר זה נכפה עליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Shino :

WTF ?!

בואנה לך מפה ... קלטת אותי ... אבל מזה בול ... חבל"ז !!!

אני, כל יום, כל היום, משוטט במדור יהדות של YNET ורק מחכה לאיזו כתבה עסיסית וחד צדדית שתופיע ... ותצדיק את השנאה המפעפעת לי בנימיי הנשמה.

ולא רק זאת, אלא בנוסף, אני אץ ורץ לחפש לי קהל בפורום שישמע ויקרא את תעמולתי הבזוייה שבה הוצאתי כל דבר מפרופורצייה ושיפול ברשת הרשע שלי של חירחורי מלחמה.

18608823.jpg

קלטת אותי ... בול !! :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומעבר לזה, להירגע. הרי אתם מקצינים בדיוק כמו הקיצונים בצד השני.

אם זו הרמה של הדיון, אינכם יותר טובים מהם. ושניכם ביחד

גם אתם וגם "הצד השני" שאתם כל הזמן מדברים עליו, תמוטטו את המדינה הזאת.

אם אתם רוצים דעות מתונות, תהיו אתם מתונים.

אם אתם רוצים אחווה בעם , אתם תהיו עסוקים בחיבוקים ולא בזלזול וקללות.

תסלח לי, אבל זה בולשיט גמור - מהסוג שאני רגיל לשמוע דווקא משלום-עכשיוניקים למינהם. "בואו נהיה אנחנו בסדר ואז הקיצונים יאהבו אותנו"? נו באמת. אולי בפעם הבאה שמישהו חמוש מתפרץ אליך הביתה בכוונה לשדוד אותך, תביא לו פרחים?

כשלאחד יש רובה ולאחד יש פרח, הרובה ינצח. כשיש ציבור מתון לצד ציבור קיצוני, קולני ואלים - הקיצונים יבלעו את המתונים.

לצערי הרב שרלו ודומיו הם מיעוט שבמיעוט. כל עוד שאר המנהיגים החרדים (וגם חלק לא מבוטל מהמנהיגים הדתיים שאינם חרדים) רומסים ברגל גסה כל חלקה טובה של שפיות שעוד נשארה פה, אל תבקש ממני להיות מתון בשביל לפייס אותם. זה לא יעזור, רק יעורר תאבון. בדיוק כמו עם הערבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...