איזה מהדגמים הבאים עדיף? (תקציב סביב 5K)‬ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מהדגמים הבאים עדיף? (תקציב סביב 5K)‬

ras81

Recommended Posts

שלום

אני לא מבין ככ את ההבדלים בין הדגמים הבאים ואשמח לקבל את עזרתכם והמלצתכם איזה מהם עדיף:

Lenovo ThinkPad T500 2243-7SG = 5800

http://www.thinkpadworld.co.il/Product.asp?Pid=2243&Cat2Cat1ID=2&Cat2ID=33&aff=Zap〈=he

Lenovo ThinkPad R500 2732-76G – 5250

http://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?ProductID=1960

Lenovo ThinkPad SL500 2746-4GG

http://www.thinkpadworld.co.il/Product.asp?Pid=27464GG&Cat2Cat1ID=13&Cat2ID=62&aff=Zap〈=he

יש גם את E5500 או E6500 אבל הבנתי שהמקלדת של הלנובו עדיפה.

אני נוטה לכיוון ה

SL500

אבל אני לא ממש רואה הבדל ברור בינו לבין ה

T500

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי האישית כל השלושה מוגזמים. לשימושים שאינם משחקים או עבודה חישובית כבדה (MATLAB, נניח) אין סיבה להשקיע במעבדי P8X00 או זכרונות מהירים שכן גם יעשה את אותה העבודה. עדיף כבר להשקיע במחשב עם מפרט טכני בסיסי יותר אבל קומפקטי יותר ושלא שוקל כמו לבנה...

מצד שני, לא ממש טרחת לציין שימושים והעדפות, אז איך אתה מצפה שאנשים יענו בצורה מושכלת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא מחשב מחשב תחליפי למחשב שוחני, אין כלכך משמעות למשקל, שכן הוא לא יזוז הרבה משולחן העבודה ולכן אין סיבה להשקיע במחשב קטן (ובד"כ יקר יותר).

לגבי המעבד - אני חולק עליך, העבודה עם מעבדי P זורמת הרבה יותר באופן מוגש מאשר במעבדים חלשים יותר.

אני לא הייתי ממליץ לאף אחד לקחת מעבד T4200 או אפילו T6XXX (או דומים) אלא אם אין לו תקציב בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הענות (:

המשקל לא פונקציה מבחינתי בגלל שהרכב יסחוב אותו רוב הזמן ואת המרחק מהרכב למקום העבודה אני אוכל לסבול עוד 0.5-1 קג יותר לכאן או לכאן.

לגבי המעבד אני חשבתי לקחת על מעבד בינוני + כדי שגם בעוד שנתיים שלוש עדיין המחשב היה רלוונטי ולא יזחל.

נקודות מרכזיות אותן אני מחפש הם:

1. רובסטיות ואמינות כלומר מכשיר שיודע לספוג חבטות (אני לא הטיפוס הכי מסודר ודי מגושם (: )

2. נוחות שימוש (בגלל זה פחות נראה לי הE5500 כי חסרים לו כמה מקשים דוגמאת הPRINT SCREEN).

3. מסך של 15'' ומעלה.

לכן קשה לי להחליט בין הדגמים הללו (או דגמים אחרים אם ידוע לכם על עוד אפשרויות) ואשמח לקבל את עזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על אחד משני הראשונים, T500 או R500, הם גם די דומים.

אם אתה רוצה לדעת מה ההבדלים בדיוק:

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=292651

לעניות דעתי בלי להעליב אף אחד, אל תקשיב לאנשים שאומרים לך שמחשב כלשהו מוגזם לצרכים שלך, במיוחד לאור זה שהמחשבים שהצעת סבירים בהחלט, קיימים הרבה זמן בשוק וכבר מזמן לא שיא הטכנולוגיה.

אין שום סיבה לא לקנות היום דגם שכולל מעבד PXXXX, אלא אם כן חוץ מלגלוש באינטרנט אתה לא עושה כלום עם המחשב.

בוא נגיד שלסבתא שלי לא הייתי ממליץ על כזה מחשב, אבל אם כתבת שזה לצרכי עבודה אני מניח שאתה תנצל את המחשב הזה עד הסוף.

לי אישית יש כבר כמעט שנה מחשב עם מעבד P8600 וזכרונות DDR3, אני מריץ עליו MATLAB והוא בהחלט מספיק.

אם זה הכיוון של התוכנות שאתה מתכוון להריץ עליו (אפילו קצת פחות) אל תסתפק בפחות בשום אופן. תזכור גם שלא תוכל כמעט לשדרג אותו בעתיד מלבד להוסיף זיכרונות.

עריכה: שים לב שלמחשב השלישי שרשמת יש זכרונות בניגוד לשני הראשונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת, למה לשלם 4000 שקל על מחשב נחמד, עם 250-320GB הארד דיסק, 2-3GB ומעבד C2D 2.2GHZ מסדרות שאינן 8 אך שיעשה אחלה עבודה ובאמת שלא תראה הבדל - כשאפשר לשלם 5000-6000 על מחשב עם מעבד סדרה 8, הארד דיסק 160GB (לפחות מחשב אחד מאלה שהבאת...), ולמה? אה, כי זה "לא שיא הטכנולוגיה" ו"הם קיימים מזמן בשוק" (=דגמים ישנים). זה יתרון מבחינתך? זה מצדיק תוספת של 1000-2000 שקל במחיר? אתה חושב לפני שאתה כותב כאן הודעות ומייעץ לאנשים?

ההודעה שלך אולי לא "מעליבה אף אחד", אבל היא כן מלאה בהגיון דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שלשדרג ממעבד T4XXX/T6XXX למעבד P8XXX עולה 1000-2000 שקל !? אין מצב.

אבל אם ההבדל הוא כמה מאות בודדות, אז כן, זה שווה בהחלט!

בסה"כ מדובר בממוצע בהבדל (בצורה הכי גסה שבעולם) של כ 15-20% (ואפילו יותר מזה, תלוי בשימוש ובמעבד הספציפי) בביצועים בין משפחה למשפחה (T4XXX/T6XXX/P8XXX).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אני רואה שלקחת את זה קשה אז קודם כל תרגע ותקרא את מה שזה שמעלי כותב, הוא בהחלט מבין עניין.

עכשיו לגבי ההבדל בין הסדרות. אני אומר את זה מנסיון, מרגישים את ההבדל.

לשואל המקורי: תאמין לי ותסמוך עלי שמרגישים את ההבדל, אני לא סתם אומר לך, מרגישים את זה בהכל.

כשאני אומר הכל אני מתכוון לזה שהחל מזמן שלוקח לתוכנות לעלות, פתיחת מסמכים כבדים באקסל, ממש כל הדברים הקטנים שהרבה אנשים (גם כאלה שאני מכיר) ינסו לשכנע אותך שלא תרגיש בהם הבדל.

רק כדי שלא יגידו שאני ממציא (ואני בטוח שעדיין יגידו) יש לי שני , אחד עם מעבד T5870 (מעבד לא רע לכל הדעות) והשני עם P8600.

אמנם ההבדל לא כזה גדול, אבל בהחלט מורגש ולדעתי שווה מאוד את ההשקעה הנוספת, שהיא בהחלט לא כזו גדולה.

בקיצור, בסופו של דבר זו שאלה של תקציב. אם יש לך את הכסף אל תנסה לחסוך בכח, תקנה משהו טוב, אתה לא תצטער על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...