תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15

Born2Kill

Recommended Posts

אהלן...

לא יודע מה אצלכם אבל לאחרונה אני נתקל בהרבה מקרים שמראים שהמצב הכלכלי באמת חמור ובחלק אשמים בכך שר האוצר וחבריו.

למשל:

*צ'קים חוזרים שאבא שלי קיבל.

*אני כבר הרבה זמן מחפש עבודה גמישה מבחינת הלימודים ולא מוצא מה שבעבר מצאתי בקלות...

*חברים שלי מספרים על זה שהם התפטרו וכו'...

*שמעתי מקרי התאבדות של אנשים כתוצאה מכניסה לקשיים כלכליים

*סגירת מפעלים בחדשות, מעבירים הכל לסין ומפוטרים בדרך אלפי עובדים.

ועוד שורה של מקרים.....

שלא נדבר על חשבון המים שלנו לחודשיים הגיע לפאקינג 1400 ש"ח ואנחנו משפחה שחוסכת במים.

ההוצאות נהיו אסטרונומים הכנסות כמעט אין וזה מקשה עליי לסיים את התואר שלי בצורה נורמלית.

התקופה של אולמרט נראתה יותר נורמלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אה, פולגז, אני לא יודע אם שמעת, אבל משהו מוזר כזה קרה בעולם, נראה לי קוראים לזה "משבר כלכלי" או משהו כזה.... לויד'ע......

מה שאני כן יודע שזה לא ממש קרה בתקופה של אולמרט, אז אי אפשר להשוות את הממשלה הקודמת לזו מהפן הכלכלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, פולגז, אני לא יודע אם שמעת, אבל משהו מוזר כזה קרה בעולם, נראה לי קוראים לזה "משבר כלכלי" או משהו כזה.... לויד'ע......

מה שאני כן יודע שזה לא ממש קרה בתקופה של אולמרט, אז אי אפשר להשוות את הממשלה הקודמת לזו מהפן הכלכלי.

אתה רציני?

המשבר התחיל באמצע שנת 2008 בתקופה שהבנקים של הלימן ברדרס קרסו עקב הלוואות הענק שהם נתנו.

חוץ מזה, שטייניץ מדבר בכל מיני כנסים על המצב הכלכלי שמשתפר, איפה הוא חיי? שייחזיר את הסרט שהוא נמצא בו.

הוא העלה את המס בלו על מחירי הדלק, סגרו מפעלים בארץ והעבירו לסין, העלו את תעריפי הביטוח (ואני הייתי עד לאכזריות שבדבר) ועוד שורה של העלאות שהיו והולכות להיות גם בקרוב.

אפילו המרצים שלי לתעשייה וניהול מאוכזבים ממשלת ביבי.

במקום לחזק את הייצור בארץ הוא סוגר מפעלים ומעביר לסין בטענה "לחסוך בעלויות".

אבל שכחת שיש אלפי עובדים שאפילו את המינימום הם לא ייקבלו עכשיו!

הילדים שלהם חולים ובקושי אוכלים.

אחרי הדיון שלך באודיו כדאי שתתחיל לחסוך במקום לקנות שטויות וכך תפחית הוצאות.

זה האוזניות שקנה אחי אבל אני משתמש בהם. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני?

המשבר התחיל באמצע שנת 2008 בתקופה שהבנקים של הלימן ברדרס קרסו עקב הלוואות הענק שהם נתנו.

חוץ מזה, שטייניץ מדבר בכל מיני כנסים על המצב הכלכלי שמשתפר, איפה הוא חיי? שייחזיר את הסרט שהוא נמצא בו.

הוא העלה את המס בלו על מחירי הדלק, סגרו מפעלים בארץ והעבירו לסין, העלו את תעריפי הביטוח (ואני הייתי עד לאכזריות שבדבר) ועוד שורה של העלאות שהיו והולכות להיות גם בקרוב.

אפילו המרצים שלי לתעשייה וניהול מאוכזבים ממשלת ביבי.

במקום לחזק את הייצור בארץ הוא סוגר מפעלים ומעביר לסין בטענה "לחסוך בעלויות".

אבל שכחת שיש אלפי עובדים שאפילו את המינימום הם לא ייקבלו עכשיו!

הילדים שלהם חולים ובקושי אוכלים.

זה האוזניות שקנה אחי אבל אני משתמש בהם. ::)

אמצע 2008? ה 14 לספטמבר 2008 זה לא ממש "אמצע 2008".....

חוץ מזה, נראה לך שמרגע שקרסו ליהמן ברדרז אז זהו, כל העולם מרגיש את המשבר על גופו? לוקח לדברים זמן להתגלגל ברחבי העולם. לאולמרט והממשלה שלו ניתנה תקופת חסד בעניין הזה, הם לא היו צריכים להתעסק בכלל עם השלכות המשבר.

לא שאני מצדיק את ערימות הגזירות של ביבי את שטייניץ בע"מ (סטייל לטעון שמעלים את המס על סיגריות בשביל לא להעלות על הדלק, ואז להעלות את המס על הדלק בכל מקרה....), אבל ביבי נפל (בפעם השניה) לאמצע הבוץ, וצריך למצוא איך לצאת ממנו.

הצעדים (והגזירות) שנקטו בהם עד לרגע זה עזרו למשוך את המצב של הבורסה בישראל והרבה חברות מהבוץ, ככה שאני יכול להבין את מטרת העמסת העול על האזרח הקטן.

הבעיה שלי היא בנקודה שגם אחרי שהמצב ישתפר, מס הבלו לא ירד, מחירי המים לא ירדו, הדבר היחיד שאולי ירד חזרה זה המע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמצע 2008? ה 14 לספטמבר 2008 זה לא ממש "אמצע 2008".....

חוץ מזה, נראה לך שמרגע שקרסו ליהמן ברדרז אז זהו, כל העולם מרגיש את המשבר על גופו? לוקח לדברים זמן להתגלגל ברחבי העולם. לאולמרט והממשלה שלו ניתנה תקופת חסד בעניין הזה, הם לא היו צריכים להתעסק בכלל עם השלכות המשבר.

לא שאני מצדיק את ערימות הגזירות של ביבי את שטייניץ בע"מ (סטייל לטעון שמעלים את המס על סיגריות בשביל לא להעלות על הדלק, ואז להעלות את המס על הדלק בכל מקרה....), אבל ביבי נפל (בפעם השניה) לאמצע הבוץ, וצריך למצוא איך לצאת ממנו.

הצעדים (והגזירות) שנקטו בהם עד לרגע זה עזרו למשוך את המצב של הבורסה בישראל והרבה חברות מהבוץ, ככה שאני יכול להבין את מטרת העמסת העול על האזרח הקטן.

הבעיה שלי היא בנקודה שגם אחרי שהמצב ישתפר, מס הבלו לא ירד, מחירי המים לא ירדו, הדבר היחיד שאולי ירד חזרה זה המע"מ.

אז זה לא בידיוק באמצע, מה אתה מתווכח על קטנות?!

ביבי גם כשהוא נבחר ב-96' גם אז המצב היה טוב והוא פשוט הרס אותו, למה אתה חושב שהרבה אנשים מקשרים את המילה "ביבי" ו"כלכלה" עם זיכרונות רעים.

והפלא ופלא, הרבה אנשים לפני בחירות הנוכחיות חשבו שביבי השתנה, הוא ייצא בהצהרות "אני יוריד את המיסים" וכו'... וכולם חשבו שביבי השתנה! איזה השתנה?! נעלים וגרביים!

האנשים פה ספגו העלאות כאשר מחשבים במצטבר זה המון!

תראה את הסירטון ותשים לב מה מוטי מור אומר ומה שטייניץ אומר על האופנוענים, וכן זה גם כולל את אביך שלדבריך הוא גם אופנוען:

פיקה אתה מתווכח עם מישהו שטוען שהמצב הכלכלי בקרשים על סמך זה שחברים שלו (הוא ילד בן 17) "התפטרו" מעבודות הנוער שלהם.

לא חבל על הזמן שלך ?

נראה אותך במקום אלו שהתפטרו שאפילו את המינימום הם לא מקבלים יא אוכל חינם שכמותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי סתם נופלים על ביבי. אולי הוא לא הכלכלן מס. 1 בעולם אבל הוא מבין דבר או שניים. מה אתם חושבים שהוא אינטרסנט והוא רוצה להרוס את הכלכלה? העניין הוא שבגדול ישנם שתי גישות לכלכלה (כמו שלימדו אותנו בביה"ס), והוא דוגל באחת מהן. כמובן שיהיו אלה שלא יאהבו את הדרך שלו ויסתכלו על כל דבר בקטן (למשל הורדת מס על ה"עשירון העליון") ולא יסתכלו על התמונה הגדולה (הם יפתחו חברות, מפעלים וכו', וכך יעסיקו עובדים).

אין מה לעשות אי אפשר לעשות קסמים ושכולם ייצאו מהבוץ בעת שהעולם כולו במשבר. מזלינו שאין לנו בעייה כמו שהייתה לארה"ב (מתן הלוואות למשכנתאות בלי לבדוק כמה שווה הנכס ואם הלווה יכול באמת להחזיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם חושבים שהוא אינטרסנט

מן הסתם כן...

ביבי תומך נלהבות בגישה מסוימת ומאוד קיצונית, שיטה שלא בהכרח עובדת. הבעיה שהוא לא מוכן לשמוע על שיטות אחרות, שעובדות נפלא למשל בכל מערב אירופה. אבל זה בסדר, הוא לא שונה מהפוליטיקאים האחרים בארץ ולא חושב שבוע אחרי גמר הקדנציה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא הארץ המשבר הכלכלי הורגש הרבה פחות מאשר בשאר העולם.

מהמצב הכלכלי שאתה נמצא בו ועד ביבי יש הרבה דברים אחרים שקורים בעולם (ורובם המוחלט לא קשורים לביבי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי סתם נופלים על ביבי

אף אחד לא "נופל" על ביבי. היחידים שנופלים עליו הם עניים שכנראה בגלל שהם לא זכו להשכלה מינימלית הם גם טיפשים ולכן לא מסוגלים לראות צעד אחד מעבר לאף שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...