פעילות ספורטיבית והורדה במשקל, מתי זה מתבצע? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פעילות ספורטיבית והורדה במשקל, מתי זה מתבצע?

Born2Kill

Recommended Posts

שלום,

רציתי לקבל תשובה על שאלה מסויימת שחשבתי עלייה.

נגיד אני רץ 2 ק"מ, מתי ההורדה מהמשקל תושפע פ-י-ז-י-ת כתוצאה מה-2 ק"מ הללו?

נ.ב. אני יודע שאני לא ארגיש פיתאום רזה אבל מתי בתכלס הקלוריות נשרפות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קלוריות = אנרגיה,

ואם נדייק, קלוריה אחת = 4.18400 ג'אול

בשביל להזיז שריר, השריר צריך אנרגיה, האנרגיה הזאת באה מהגוף שלך,

כלומר, כל פעם שאתה מזיז שריר אתה שורף קלוריות.

ככל שתזיז יותר שרירים ובמשך יותר זמן, תצרוך יותר קלוריות.

בשביל להוריד במשקל אתה צריך להיות במאזן קלורי שלילי, כלומר, להוציא

יותר קלוריות (באמצעות פעילות גופנית וכד') מאשר הכמות שאתה אוכל, ואז

תרד במשקל.

ומכיוון שמאוחר, ויש כאן אנשים שיודעים יותר על לרדת במשקל ממני (אני רק מנסה

לעלות במשקל תמיד... כל אחד והבעיות שלו) אז אני אפסיק את ההסבר שלי כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זוכר את הזמנים המדוייקים, אבל בפעילות גופני אירובית לוקח לגוף הרבה זמן עד שהוא מתחיל לפרק שומנים.

בהתחלה האנרגיה לשרירים מגיעה מסוכר שנמצא בתוכם, אח"כ הגוף עובר לפחממות, ואח"כ לשומנים.

צריכת אנרגיה משומן מתחילה רק אחרי כ-20 דקות של פעילות, כלומר מריצת 2K לא מרזים בצורה מאד אפקטיבית.

אני רק אוסיף שכל פעילות תורמת להפחתה במשקל (בתנאי שלא אוכלים יותר מהרגיל כפיצוי), אבל אם זו מטרת האימון אז כדאי לבצע פעילות אירובית רציפה במשך 30 - 60 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים

1. הגוף בנוי כשרירים שעליהם יש תאי שומן - לכל אחד יש תאי שומן : לאנשים רזים התאים יחסית ריקים ולאנשים שמנים

התאים מלאים .

2. אחוז השומן הוא כלל גופי - אתה לא יכול לאבד שומן רק ברגליים או רק בבטן אלא בכל הגוף ביחד.

3. לא משנה כמה השריר שלך גדול אם יש עליו שכבת שומן השריר לא יבלוט.

4. הגוף צורך קלוריות במשך היום - גם בנאדם ששוכב ולא זז יום שלם ישרוף קלוריות. הדרך להוריד בשומן היא לאכול פחות קלוריות ממה שאתה מבזבז. לא תמיד פעילות גופנית היא האופטימלית בשביל הרזיה, אני אתן דוגמה : נניח שהגוף שלי צורך 2000 קלוריות ביום אז אם אני אתחיל דיאטה של 1000 קלוריות ביום זה יהיה שווה מבחינת הרזיה לאכילה של 1500 קלוריות וריצה שתשרוף לי 500 קלוריות. מה שמשנה זה הגירעון הקלורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה באמת קורה -אז איך בני-אדם היו נראים ? כמו חנה לסלאו :smile1:

אבל אם אני לא טועה שריפת קלוריות זה דבר כללי, אבל אם תיתאמן רק על הרגלים אז רק הם התפתחו מבחינת שרירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם נגיד אני מאמץ רק את הרגליים אז אני יורד רק ברגליים?

לא

ישנם מחקרים המראים שפעילות אירובית מתחילה לפרק שומנים אחרי 30-40 דקות פעילות.

ממה שאני יודע, זה לא ממש משנה, מה שיותר חשוב זה כמה קלוריות שרפת וזה שאתה צריך להיות במאזן שלילי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיותר חשוב זה כמה קלוריות שרפת וזה שאתה צריך להיות במאזן שלילי

בדיוק.

יש כאן נוסחא לחישוב RMR (צריכת קלוריות במנוחה), כדאי להכפיל ב1.2 כדי למצוא את שריפת הקלוריות היומיות שלנו עם פעילויות מינוריות.

http://www.lbs.co.il/LabTests/RMR.xls

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגוף שלך שורף ביום 2102.759 קלוריות במנוחה מוחלטת , זאת אומרת אם אתה פעיל במשך היום הגוף שורף יותר ...

כדי להגיע למשקל תקין אתה צריל לשקול בין 81-85 ... בכוונה אני נותן טווח , כי זה משתנה לפי צורת גוף , רחב\צר וכו' ...

דברים שחשוב לדעת :

כדי לרדת במשקל בצורה נכונה צריך קודם כל לאכול נכון (ולא אני לא מדבר על דיאטת רצח\חסה), תוסיף הרבה ירוק לאוכל שלך (מלפפונים חסה וכו' ואז לבד אתה תשים לב שאתה מחרבן יוצא לך כמו בהיי דפינישן :smile1:) .

בתור התחלה הייתי אומר שתתחיל לשתות בין 8 ל 12 כוסות מים ביום , תפסיק עם שתייה מתוקה וג'אנק פוד .

שריפת שומנים בפועל מתחילה מעל 40 דקות של פעילות אירובית , לא משנה כמה ק"מ ... יותר חשוב שזה יהיה ע"פ דופק נכון .

אם אתה רוצה יש אתר שנקרא בודי (חפש בגוגל) מאוד מקצועי ויש שם גם פורום שיכולים לעזור לך בנושא ... תקרא את המאמרים שם הם טובים .

ד"א בן כמה אתה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את המשקל והגובה שלי היום.

אני שוקל 94 ק"ג וגובה 181 ס"מ.

כמה אני צריך להוריד? :smile1:

(הלוואי וזה היה נשמע קל כל כך)

אתה צריך לזכור בסופו של דבר שכל אחד הוא אינדיבידואל, ויש הבדלים רבים בין בני אדם,

ואין משקל אחד שאתה אמור לשקול. זה תלוי בצורת הגוף שלך, במסת השרירים וכד'.

אם אתה שוקל 94 קילו והכל זה שרירים, אין שום בעיה עם זה. אם זה הכל שומן, זה כן בעייתי.

ולך ולכל השאר שמחפשים ייעוץ באינטרנט, נא לזכור שאין תחליף לייעוץ מקצועי אישי (דיאטנית+מאמן כושר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...